• filipinlerde bir hafta bulunmuşluğum var. insanlar o kadar fakirdi de bu tarz spirütüel şeylere inanmalarına hiç sasirmadim. dünyanın her yerinde böyledir. halk yeterince fakirse onları her türlü batıl şeye inandirabilirsin.
  • inanmakta gerçekten güçlük çektim ancak biraz araştırdığımda gördüm ki; hindistan'da sati geleneği denilen bir şey varmış kocası ölen kadın canlı canlı onunla birlikte yakılırmış, gerekçesi ise kadının, kocasına karşı sorumluluğunu yerine getirememesi(iyi baksan ölmezdi mantığı) ve ikisini ayırmak istememek! hatta din adamları tarafından cennetle falan kandırılıyormuşlar, yasaklanmasına rağmen hala bazı kabileler bunu yapıyormuş, muhtemelen filipinlerde de böyle bi zırvalık var.
  • görüntü kesik kesik,gerçek olmama ihtimali var ama gerçekse sadece şunu söyleyebilirim papanın dediği gibi şeytanın adı ve soyadı var,hem de filipinli
  • filipinler demişsin kardeş ama bunlar bildiğin fil beyinliler.

aq çocukları sizi . sizinde ananızı bacınızı öyle görmesinler inşallah.
  • öldürüp de gömselermiş bari.
  • içinde yaşadığı toplumun inançları gereği canından olan ilk kişi olmadığı gibi, son da olmayacaktır...
  • insanlık olarak ne sapıkça şeyler yapıyoruz bu kadınların bu toplumdan çektiğini ne ulan oysaki hepimiz bir kadından cıkıyoruz kadın olmasa üreme olmaz lan asalaklar .
  • o kadar belgesel izledim hiç böyle birşey görmedim. kadın hiç zorlamadan mezara iniyor. burası zaten saçma. sembolik olarak, eşi mezar içine ağıt yakmak için indirilmiş olabilir. gerisi kurgu.
  • kadınlarımız diri diri gönülüyorsa bunu atatürke borçluyuz demiş her şeyi de manipüle etmeyin ya
    sizin gibi götverenler yüzünden her boktan bir olay çıkıyor
hesabın var mı? giriş yap