şükela:  tümü | bugün
 • daha kötüsü için:
  (bkz: karısı pilot olan erkekler)
  *
 • hep aldatılacak olacağı iddiası zihindeki fantezilerin yansımasıdır.herhangi bir meslek grubuna dahil kocası olan kadından farkı yoktur.
 • şanslı kadındır. çalışmasa da olur eşinin maaşı cemil cümlesine yeter. şanslı kadındır güzel yerlerde yaşar güzel yerlerde tatil yapar. şanslı kadındır pass bileti ile dünyayı bedavaya gezer. şanslı kadındır her daim kocası burnunun dibinde ot gibi bitmez kendine ait zamanı kalır özlemeyi de bilir. şanslı kadındır akıllı bi kocası vardır. kadın aldatılıyorsa tabi ki adamın ve belki de kadının suçudur. erkeğin aldatması için paris’e uçması gerekmez her daim her yerde aldatabilir.

  edit: hosteslerle ilgili çirkinleşen herkesi insanlığa davet ediyorum. kabin ekibini sanki pilotlara her daim hazır algısıyla anmak büyük şerefsizliktir
 • bu durumda pilot binlerce km uzaktayken kocasini aldatabilecek kadinlardir

  zira sayilan maddelerin hepsi kadina da uyuyor

  boyle bir genelleme yapilacaksa pilotlarin alayi aldatilir mi demek lazim?
 • ağırlıklı olarak uçucudurlar. zira millet ekmek almaya bakkala bile gitmekten imtina ederken hayatını dünyanın dört bir yanına uçarak kazanan bir zümrenin kafa yapısı, sosyal beklentileri ve hatta fizyolojik tepkimeleri ancak aynı meslek grubundan insanlarla uyuşabilmektedir.
 • eşiyle birlikte dünyayı gezecek ( evet dolar 7 bile olsa bunu yapabilecek ), benzer ekonomik sartlara sahip örneğin bir beyaz yakalidan yılda ortalama 3 kat daha fazla seyahat edecek, seyahatlarini sadece vergisini ödeyeceği biletlerle çok ucuza getirecek, getirmese bile zaten bunu düşünmesine gerek bırakmayacak şartlara sahip olacak, çocuklarına çok güzel bir gelecek sağlayabilecek, en guzel şehirlerin, çok güzel muhitlerinde yaşayacak, yıllar sonra dönüp baktığında hangi birisini yad edeceğini sasiracagi yüzlerce anısı olmuş olacak kadındır.

  pilotluğa sadece yakalanmadan aldatabilme potansiyeli üzerinden bakmak, kabin ekibini hazır kıta gösterme cüretinde bulunmak, herhalde bizim gibi kendine güveni olmayan insanlardan kurulu bir toplumun üyelerine nasip olur.

  askerliğini yapanlar, disaridan bakıldığında gayet normal gözüken ve toplum içinde sevilen sayılan insanların bir iki sohbet sonrasi koyde essekle girdikleri münasebeti nasıl ballandıra ballandıra anlattıklarına ya da bunun gibi insanı insanlardan soğutan olaylara şahit olmuşlardır ( ben oldum )

  bu ve benzeri tiplerin pilotluk hayalinin eşlerini 'rahatça aldatabilecek olmak' üzerine olması ya da benzer psikolojik altyapıya sahip kadınların pilotluk mesleğini, 'aldatilabilecek olma' endişesiyle kodlaması şaşırtıcı sayılmaz.

  pilotlar aldatmaz ya da pilotlar aldatır gibi bir genelleme yapmıyorum çünkü yapılamaz. ama bir meslek hayalinin "pilot olsam ne aldatirim hee" uzerine kurulması ya da "pilotsa kesin aldatır" kodlaması yapılması, toplumdaki essek, damacana, rögar kapağı gibi şeylerin yol açtığı bilinçaltından kaynaklı olabilir.

  dürüstlük, cesaret, saygı, nezaket, sadakat, merhamet, onur ( samurayın 7 ilkesi) ve tabii ki sevgi gibi kavramların sözcüklerde kaldığı böyle bir ülkede pilotluk aldatmayla birlikte kodlanmış çok mu?
 • aldatılması pek umrunda olmaz kadındır. zira yüksek bir devlet memurluğuna kapak atmış gibi özgür ve hür güvende hisseder. şekli vardır. ha bundan daha cini, iş adamıyla evlenir özel pilotu olur.

  kadının güzel olması da gerekmez.rezalet bir kadın ( eski sevgililerini de bildiğimizden ) 2 hafta önce pilotla evlendi. düğünün de diğer kızlar da elini kolunu yedi. oğlum herşey statü ve para. kaliteli bir arabadan in , götüme benze badem gözlü diye peşinde koşarlar.

  kadınlar paranın yanında statü de baktığı için hollandalı bir enerji firmasında çalışan mühendisi hakir görür halbu ki pilot tokatlayan maaşları vardır.
 • alkolik bir kocaya sahip olan kadınlardır. uçan spagetti canavarı sabır ihsan eylesin.
 • en yakın arkadaşlarımdan biri pilot olduktan sonra kız arkadaşını iki kez aldatti, şimdi başka biri ile evlendi ama onu da aldatacagina eminim. ayrica onun arkadaşları ile tanışmıştım kafanızı çevirip bakmayacaginiz tipte olan adamlar karılarını nasıl aldattiklarini anlattılar bütün gece.
  aldatmalari asla sürprizli son olmayacaktır ceplerinde üç beş kuruş fazla olunca cazibelerine karşı konulamadigini zannediyorlar.
 • aldatılma ve aldatma ihtimali diger meslek gruplarına göre çok daha yüksek olan kadın grubudur.