şükela:  tümü | bugün
  • daha kötüsü için:
    (bkz: karısı pilot olan erkekler)
    *
  • hep aldatılacak olacağı iddiası zihindeki fantezilerin yansımasıdır.herhangi bir meslek grubuna dahil kocası olan kadından farkı yoktur.
  • herhangi bir meslek grubundan biraz farkı vardır açıkçası. şöyle ki;

- erkekler arasında fırsatını bulsa karısını aldatacak pek çok erkek vardır. fakat çoğu ya maddi yetersizlikten, ya yeterince çekici olamamaktan, ya yakalanma korkusundan, ya da diğer kadınlarla uygun bir ortama girememekten bunu gerçekleştiremez.

- pilotlar açısından ise bu kısıtların tümü kalkmıştır. bir kere iyi para kazanırlar. kafalarında bu ayın ödenecek faturaları falan yoktur. kafaları rahattır.

- ikincisi pilotluk mesleğini pek çok kadın çekici bulur. yapılan iş, üniforma, parası vs.

- üçüncüsü pilotlar ayın yarısında veya 1/3'ünde evlerinin dışında bir otelde kalmak durumundadır. bu, bir gece paris'tir. diğer gece lefkoşa'dır. diğerinde madrid'dir. dolayısıyla karısından binlerce km uzaktayken pek çok şeyi ondan gizli yapabilir. vicdansız da biriyse, dönünce bunu belli etmez bile.

- dördüncüsü pilotlar, buna çok uygun bir çevrede yaşarlar. bir kere hosteslerin çoğu düzenli spor yapan, düzgün fizikli, güzel kızlardır. ve her uçuş ekip değişir. yani siz bir uçuşunuzda beraber çalıştığınız bir ekiple belki 1-2 sene sonra tekrar ancak karşılaşırsınız. iş gereği tanışmak zorundasınız ve uçuş esnasında sonradan konuşmalık en az 2-3 konu çıkar. ayrıca gittiğiniz yerde yalnızsınızdır ve çok kolay birlikte plan yapabilirsiniz. eğer kızın da rızası varsa artık sizi hiçkimse durduramaz. bunun dışında sizinle aynı otelde konaklayan danışmanlar, proje ekipleri, yıllık toplantıdaki beyaz yakalar vs hepsi de bu potanın içindedir. bunu da geçtim, artık tinder minder ile bu işler çok daha kolay. adam konumu atar, eşleşir konuşur, uçuşunu yapar kızla buluşur, sonrası artık onların insafına kalmış.

tüm bu sebepler hasıl olunca aldatma işi artık tamamen pilotun vicdanına ve ahlakına kalmıştır. pilotlar çapkın olur sözü aslında yanlıştır. pilotların sadece fırsatı vardır. eşini aldatmayan bir pilot gerçekten istemediği için aldatmıyordur, fırsatsızlıktan değil ki bu da çok değerlidir.

not: pilotlar aldatır demiyorum. ama aldatması yolunda, kendi iradesi dışında hiçbir engel yoktur.

not2: kabin için de kesinlikle bir imada falan bulunmuyorum. realitede de durum o değil zaten. yukarıda da dediğim gibi iki insan istedikten sonra bunu yapmaları çok kolaydır, onu diyorum. ve durumu ayıplıyorum zaten.
  • şanslı kadındır. çalışmasa da olur eşinin maaşı cemil cümlesine yeter. şanslı kadındır güzel yerlerde yaşar güzel yerlerde tatil yapar. şanslı kadındır pass bileti ile dünyayı bedavaya gezer. şanslı kadındır her daim kocası burnunun dibinde ot gibi bitmez kendine ait zamanı kalır özlemeyi de bilir. şanslı kadındır akıllı bi kocası vardır. kadın aldatılıyorsa tabi ki adamın ve belki de kadının suçudur. erkeğin aldatması için paris’e uçması gerekmez her daim her yerde aldatabilir.

edit: hosteslerle ilgili çirkinleşen herkesi insanlığa davet ediyorum. kabin ekibini sanki pilotlara her daim hazır algısıyla anmak büyük şerefsizliktir
  • bu durumda pilot binlerce km uzaktayken kocasini aldatabilecek kadinlardir

zira sayilan maddelerin hepsi kadina da uyuyor

boyle bir genelleme yapilacaksa pilotlarin alayi aldatilir mi demek lazim?
  • ağırlıklı olarak uçucudurlar. zira millet ekmek almaya bakkala bile gitmekten imtina ederken hayatını dünyanın dört bir yanına uçarak kazanan bir zümrenin kafa yapısı, sosyal beklentileri ve hatta fizyolojik tepkimeleri ancak aynı meslek grubundan insanlarla uyuşabilmektedir.
  • eşiyle birlikte dünyayı gezecek ( evet dolar 7 bile olsa bunu yapabilecek ), benzer ekonomik sartlara sahip örneğin bir beyaz yakalidan yılda ortalama 3 kat daha fazla seyahat edecek, seyahatlarini sadece vergisini ödeyeceği biletlerle çok ucuza getirecek, getirmese bile zaten bunu düşünmesine gerek bırakmayacak şartlara sahip olacak, çocuklarına çok güzel bir gelecek sağlayabilecek, en guzel şehirlerin, çok güzel muhitlerinde yaşayacak, yıllar sonra dönüp baktığında hangi birisini yad edeceğini sasiracagi yüzlerce anısı olmuş olacak kadındır.

pilotluğa sadece yakalanmadan aldatabilme potansiyeli üzerinden bakmak, kabin ekibini hazır kıta gösterme cüretinde bulunmak, herhalde bizim gibi kendine güveni olmayan insanlardan kurulu bir toplumun üyelerine nasip olur.

askerliğini yapanlar, disaridan bakıldığında gayet normal gözüken ve toplum içinde sevilen sayılan insanların bir iki sohbet sonrasi koyde essekle girdikleri münasebeti nasıl ballandıra ballandıra anlattıklarına ya da bunun gibi insanı insanlardan soğutan olaylara şahit olmuşlardır ( ben oldum )

bu ve benzeri tiplerin pilotluk hayalinin eşlerini 'rahatça aldatabilecek olmak' üzerine olması ya da benzer psikolojik altyapıya sahip kadınların pilotluk mesleğini, 'aldatilabilecek olma' endişesiyle kodlaması şaşırtıcı sayılmaz.

pilotlar aldatmaz ya da pilotlar aldatır gibi bir genelleme yapmıyorum çünkü yapılamaz. ama bir meslek hayalinin "pilot olsam ne aldatirim hee" uzerine kurulması ya da "pilotsa kesin aldatır" kodlaması yapılması, toplumdaki essek, damacana, rögar kapağı gibi şeylerin yol açtığı bilinçaltından kaynaklı olabilir.

dürüstlük, cesaret, saygı, nezaket, sadakat, merhamet, onur ( samurayın 7 ilkesi) ve tabii ki sevgi gibi kavramların sözcüklerde kaldığı böyle bir ülkede pilotluk aldatmayla birlikte kodlanmış çok mu?
  • aldatılması pek umrunda olmaz kadındır. zira yüksek bir devlet memurluğuna kapak atmış gibi özgür ve hür güvende hisseder. şekli vardır. ha bundan daha cini, iş adamıyla evlenir özel pilotu olur.

kadının güzel olması da gerekmez.rezalet bir kadın ( eski sevgililerini de bildiğimizden ) 2 hafta önce pilotla evlendi. düğünün de diğer kızlar da elini kolunu yedi. oğlum herşey statü ve para. kaliteli bir arabadan in , götüme benze badem gözlü diye peşinde koşarlar.

kadınlar paranın yanında statü de baktığı için hollandalı bir enerji firmasında çalışan mühendisi hakir görür halbu ki pilot tokatlayan maaşları vardır.
  • alkolik bir kocaya sahip olan kadınlardır. uçan spagetti canavarı sabır ihsan eylesin.
  • en yakın arkadaşlarımdan biri pilot olduktan sonra kız arkadaşını iki kez aldatti, şimdi başka biri ile evlendi ama onu da aldatacagina eminim. ayrica onun arkadaşları ile tanışmıştım kafanızı çevirip bakmayacaginiz tipte olan adamlar karılarını nasıl aldattiklarini anlattılar bütün gece.
    aldatmalari asla sürprizli son olmayacaktır ceplerinde üç beş kuruş fazla olunca cazibelerine karşı konulamadigini zannediyorlar.