• bu durumda pilot binlerce km uzaktayken kocasini aldatabilecek kadinlardir

zira sayilan maddelerin hepsi kadina da uyuyor

boyle bir genelleme yapilacaksa pilotlarin alayi aldatilir mi demek lazim?
  • şanslı kadındır. çalışmasa da olur eşinin maaşı cemil cümlesine yeter. şanslı kadındır güzel yerlerde yaşar güzel yerlerde tatil yapar. şanslı kadındır pass bileti ile dünyayı bedavaya gezer. şanslı kadındır her daim kocası burnunun dibinde ot gibi bitmez kendine ait zamanı kalır özlemeyi de bilir. şanslı kadındır akıllı bi kocası vardır. kadın aldatılıyorsa tabi ki adamın ve belki de kadının suçudur. erkeğin aldatması için paris’e uçması gerekmez her daim her yerde aldatabilir.

edit: hosteslerle ilgili çirkinleşen herkesi insanlığa davet ediyorum. kabin ekibini sanki pilotlara her daim hazır algısıyla anmak büyük şerefsizliktir
  • hep aldatılacak olacağı iddiası zihindeki fantezilerin yansımasıdır.herhangi bir meslek grubuna dahil kocası olan kadından farkı yoktur.
  • ne pilotu diye soranlar olmuş, uçak pilotu kategorisinde bu entryi yazacağım, sevgilim pilottu, bana ciddi düşündüğünü falan söylemişti ama iş evliliğe varmadı, varması da çok zor. uzaktan bakılınca mesela pilot sevgili ya da pilot koca çok havalı duruyor olabilir. işte ailesinin ücretsiz uçması ya da otellerde hatırı sayılır indirimler falan falan... bakın size pilot kişisi ile birlikte olursanız kafanızda dönecek olan şeyleri anlatayım;

1- görüşmeleriniz çok azdır ve absürt zamanlardır, çünkü uçuşlar çok abidik gubidik saatlerde ve uçuştan çok erken alanda olmaları gerekiyor. programları genelde yoğundur, dört bacak uçuşu var mesela adamlar pert.

2- özel günleri falan unutun, birini ayarlasa diğerlerini ayarlayamaz, uçuş vardır ve siz doğum günleri, sevgililer günü, olursa evlilik yıldönümü, hatta çocuğunuz olursa onun okul gösterilerileri gibi çoğu şeyi yalnız yaşarsınız. ve şu lafı artık ezberlersiniz “telafi edeceğim aşkım”.

3- evde otururken lap diye sürpriz uçuş çıkabilir, alan nöbeti, ev nöbeti gibi tuhaf nöbet şekilleri var, pat diye gider yani.

4- bu adamlar karısının doğumunu da kaçırabilir doğrur çocuğunuzun resmini whatsapptan yollarsınız bu yakın arkadaşının yaşadığı bir durumdu ve onlar için normaldi, cenazeleri de kaçırabilirler doğal olarak, düğünlere de yalnız gidersiniz.

5- gece bir ülkede bırakıp uyuduğunuz kocanızın/sevgilinizin ertesi sabah uyandığınızda dünyanın neresinden çıkacağı belli değildir. ancak sorup öğrenirsiniz nerede olduğunu.

6- aldatılmak mevzusuna hiç girmiyorum, o her zaman aklınızın kenarında dursun, içinizi de kemirsin çünkü o durum her zaman güncel.

7- hostesleri dert etmeyin, ben de ederdim ama ikna edici bir açıklamadan sonra en azından o konuda içim rahatladı. hostesler pilot peşinde değillermiş business yolcuları ilgilerini çekiyormuş, gayet mantıklı.

8- pilotlar kafadan da biraz eserekli oluyorlar, o kadar sürekli basınç farkı falan tabi mesleki deformasyon yapar kafada...

9- pilot sevgili ya da koca ile öyle ağız tadıyla kavga edip gönlünüzce trip de atamazsınız, çünkü size lap diye ağır bir vebal yükler “aşkım lütfen beni bu moralle uçuşa yollama”. al işte, o kadar yolcu var bu riski göze alamazsınız ve sinirinizi bir kenara bırakıp tatliş tatliş konuyu tatlıya bağlarsınız.

10- ha bu arada sizin mutlu anınız olur, üzgün anınız olur, hasta anınız olur, sevdiceğinizle bir şeyler yapmak istersiniz, eller sevgilileriye/kocalarıyla fink atar siz bakarsınız.

11- bence hiç uğraşmayın ayrılın, kafanız rahat olsun. yoksa olasılık hesapları uzmanı olursunuz.
  • en yakın arkadaşlarımdan biri pilot olduktan sonra kız arkadaşını iki kez aldatti, şimdi başka biri ile evlendi ama onu da aldatacagina eminim. ayrica onun arkadaşları ile tanışmıştım kafanızı çevirip bakmayacaginiz tipte olan adamlar karılarını nasıl aldattiklarini anlattılar bütün gece.
    aldatmalari asla sürprizli son olmayacaktır ceplerinde üç beş kuruş fazla olunca cazibelerine karşı konulamadigini zannediyorlar.
  • kabin ekibi de hazır duruyormuş gibi göstermeye nasıl cüret edersinizcilere bir hikaye anlatayım.

iş gereği çok yurtdışına çıkarım, cibuti dediler söve söve tamam dedim.
    bilenler bilir cibutide kalınacak tek otel vardır o da kempinsky oteldir. yabancıların tümü orada kalır. lobide bir sürü beyaz üniformalı amiral falan görürsünüz çünkü civarda beş büyüklerin askeri üssü vardır falan filan. neyse konudan sapmayayım.

asansördeyim odaya çıkacağım, asansör katta durdu içeriye iki tane hostes girdi, girerken beni görmediler asansör büyüktü ve ben kapı kenarında durduğum için kör noktalarında kalmıştım. tam içeri girerken hostesin birinden diğerine şu repliği yakaladım:

- tuncay kaptana bir verebilseydim cibuti yerine new yorkdaydım şu an öff ya..

bakın ben olmayan bir olayı sırf tartışma kazanabilmek için olmuş gibi anlatacak bir adam değilim. aynen bu cümleyi noktası virgülüne duymasam buraya yazmam.

işini layığıyla yapan namuslu hosteslerimiz vardır elbet onları sonuna kadar tenzi ettiğimi söylememe bile gerek yok ama hosteslerin yüzde altmışı iyi ülkelere gitmek ve basamakları hızlı çıkmak için yüzde yirmisi ise bildiğin kaptanından hoşlandığı için pilota verir kardeşim.

düşünsene lan manhattan'da upper east side continental otelin terasında sıcak bir yaz akşamı tekila yudumluyorsun. kafalar zom, iki kat aşağıda odan var, 2000 kilometrekarelik bir alanda seni tanıyan kimse yok ve karşında en az iki tane 25-35 yaş arası bakımlı kadın oturuyor. ne bileyim benim başıma gelmedi gelmez de ama çelik irade ister valla..
  • normal koşullar altında haklarında hiç bir yorum yapmayacağım kadınlardır. çünkü pilot eşi olmak ya da doktor eşi olmak ya da mühendis eşi olmak bir ünvan değildir. kadınla ilgili bir mesele değildir. pilot kadın hakkında buyrun konuşalım, doktor kadın hakkında buyrun konuşalım ama adamın işiyle kadın arasında nasıl bir bağ kurulabilirki der geçer-dim, n o r m a l d e...

lakin bugün konuşacağım! bir pilotla olan arkadaşlığımdan ötürü onun başka bir pilot arkadaşıyla tanıştım, gel zaman git zaman o adamın eşiyle de tanıştım. adam iskoç kadın ingiliz nasıl minnoş, nasıl tatlı bir çiftler anlatamam! ikisi de zeki oturaklı saygılı mesafeli espritüel vs. vs. insanlar. hiç öyle ben pilotum ben de karısıyım hah! falan tavırlarında insanlar değiller, gayet normal halleri tavırları, hatta baya mütevazi giyiniyorlar, bu kadar çıktık beraber vs. bir kasıntılıklarını görmedim. tatile giderler mesela gayet orta halli bir karavan hippi aşıklar gibi, hiç öyle gösteriş de falan gözleri yok ki adam pilot olmasının haricinde bir de şirket sahibi falan köpek gibi zenginler yani aslında.

neyse velhasıl kelam sohbet ısınınca tabii instagramda ekleştik, anam babam! kadının biosunda ilk yazan şey pilot's wife sonrasında da her paylaştığı fotoğrafa fix koyduğu etiketler şöyle gidiyor; #pilotswife #expatlife #thailand #love #lovemypilot #pilotwifelife etc.etc...

ya bacım sen nasıl tatlı bir insansın bu profilinin hali neeee?!!! :o hayır bu insan gerçekten bir pilotun karısı olmaktan başka hiç bir şey başaramamış biri falan da değil, tanıştım baya kültürlü, enteresan, hoş sohbet, eğitimli bir insan... online çalışıyor şuan grafik dizayn yapıyor (yani öyle ev hanımı falan da değil) bir yandan fotoğraf çekiyor hobi olarak, otur sohbet et saatlerce doyamazsın nüktedan, akıllı vs... ama gel görki! ınstagramına bir giriyorsun #kıskananlar #çatlasın #allah #nazardan #korusun #kocişim #pilotum #aslanım #erkekim

sebebi neydiki...?
    seni hala seviyorum claire! <3 ama instagram profilin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim-.-
  • şanslı kadınlardır.
    ayın üçte biri otelde kalıyorsa kendi dünyanız çok kısıtlanmadan evliliği sürdürebilirsiniz ne güzel.
    kaptan olursa evlenirim ben derdim hep. yılın yarısı yok. ne güzel evlenmemişsiniz gibi kendi evinizde yaşam alanınız değişmeden devam ediyorsunuz hayata. sevgili gibi hasretle görüşüyorsunuz gidiyor. mis gibi. daha uzun aralıklarla başka yerlerde kaldığı için kaptan. ama kaptan olmadı pilot oldu o da olumlu.
    herkes aldatmadan bahsetmiş. sanki yanıbaşındaki adam aldatmıyor. aldatsın hatta çocuk yapsın. benden çocuk da istemesin. kafa rahat.
    teşekkürler.
  • bir pilotun görevde karısını aldatma ihtimali, evinde bıraktığı karısının kocası görevde diye aldatmasıyla eşit ihtimaldir.
  • (bkz: kocası belediye encümeni olan kadınlar) başlığından hiç bir farkı olmayan başlık.

neyi duymak istiyorsun ya da neyi açığa çıkartmak istiyorsun ? sosyal deney filan mı yapıyorsun da pilotla evlenecek olan arkadaşına tüyolar topluyorsun ?

hasta mısınız işsiz misiniz nesiniz çözemedim allah akıl fikir versin
hesabın var mı? giriş yap