şükela:  tümü | bugün
  • etrafınıza bakınca rastlayabileceğiniz bir tür.

eski kafa, erkek avlar kadın pişirir mantığıyla yemeği temizliği yapar, kocası istese adamın ayaklarını bile yıkar, yorulmaktan falan dert yanar ama bundan içten içe zevk alır.

genelleme: şehvetlidir ve eşine paşam, erkeğim, kocam diye hitap eder. yapmayacağı şey yoktur kısacası.
  • başkalarına dert olmuş kadındır.
    kocası da onun için birşeyler yapıyorsa ve türk aile yapısına uygun bir şekilde hayatlarını idame ettiriyorlarsa başkasına af edersiniz bok yemek düşer.
  • henüz birey olmamış, hayattaki tek başarısı evlenmek olan yurdum kadınları için olağan bir durumdur.

hayattaki amacı evlenip çocuk sahibi olmak isteyen bir kadının bunu yapmasına şaşırmamalı ve bunu kendine reva gören her erkek en az o kadın kadar suçludur. eli ayağı tutmasına rağmen, herhangi bir sağlık problemi olmamasına rağmen başkasına muhtaç olan insandan ne bekleyebilirsin ki?
  • su anda belki o kalin kafaniza ters gelecek ama, eskiden kölelere sorduklarinda 'abi keyfimiz yerinde niye degissinki sistem' diyenleri vardi. ve sayica da fazlaydi. adamlar bildigin kölelige yandasti, ki kendileri köle olmasina ragmen. simdi bu kadinlar da böyledir. 'erkege hizmet etmekten zevk almak' cümlesi eril kültürlerde kadinlarin köle olarak kullanilmasi demek. ama pozitif anlamda (kadin öyle düsünüyor en azindan). iste bundan 50-100 sene sonra da kadinlarin 'erkeklerine hizmet etmesi' konsepti bizim zamanimizdaki kölelik olarak algilanacak. çünkü bir kadinin erkekle evlenip ona hizmet etmesi, kölelikten baska bir sey degildir. zevk alsin-almasin. ha erkek de ayni derecede kadina hizmet ediyorsa zaten bu cümle kurulmaz. iste o zaman kölelik olmaktan cikar.
  • zevk almak değil de bunu bir yükümlülük olarak görmemek denilebilir. bu da sevmenin sonucu, abartılacak bir şey değil.
  • üstüne işenmesinden, sıçılmasından zevk alan insanlar var bu mu zorunuza gitti.
  • "arzuyu yargılamamak" gibi bir ifadenin rahatlikla kuruldugu ortamlarda yadirganmamasi gerekir ama yadirganir.
  • karısına hizmet etmekten zevk alan erkeğin karşı cinsten versiyonudur. nasıl? böyle söyleyince hoşuna gitti değil mi sevgili feminazi?

ayıp değil günah değil. sevdiğin için bir şeyler yapmaya çalışmak tam tersine insana zevk veren, huzur veren bir şeydir.

evleneceğim kadının istediklerini daha o demeden yapmayı isterim ben de. onun her istediğini bilmek, yerine getirebilmek ya da onun yaptıklarına başardıklarına yardım etmek isterim. neden peki? çünkü evlendiğim kadın o benim. ağzını da yerim, her dediğini de yaparım. kimsenin de bir şey demeye hakkı olmaz.

heh işte benim kadın versiyonum da bu başlığa konu olan güzel ruhlu kadındır. nokta.
  • aynı kadın bilmem ne holding hisselerinin %75ine doğuştan sahip olsa adına akrostişler yazacak olanlara dert olmuş kadındır.
  • "kadın bireydir, istediğini yapma iradesine sahiptir ama kocasına hizmet etmekten zevk alırsa 'köle ruhlu' olur. onu birey olmuş saymayız."

feminazi ve çelişkileri.

kocası bunu hak eden anlayışlı biriyse, mutlu bir evliliğe sahip olacak kadındır.