şükela:  tümü | bugün
  • arkadaş çevresindeki, "benim kocam senin kocandan daha zengin" yarışmasında dereceye girmek isteyen kezbandır.

bu kızlarla evlenmek için sıraya giren tıfılboylar, sizi şöyle alalım: https://www.youtube.com/watch?v=u5qysdgmyiy
  • embesil bir tür. bunu ancak, kocası sıfırdan kendisinin de desteğiyle bir yere gelmişse ve bundan duyduğu gururu yansıtma çabası varsa anlayabilirim. onu da anlamam da bir derece anlayabilirim. adamın zamanında kahrını çektiğinden sefasını sürerken abartması normal karşılanabilir. en azından kendine pay çıkarmasının haklı nedeni var. aksi türlü adamın parasında senin ne katkın ne başarın var da tatmin yaşayabiliyorsun?

neyse bu tipler zaten kendini zengin zanneden orta sınıftan çıkar. onları da ciddiye alan yok ahaha.
  • onurlu olmak veya olmamak.
    ben kadın olsam mesela sevgilimin veya kocamın beni sürekli taşımasından rahatsız olurdum.
    zaten bu tarz kadınlar kendini gerçekleştirmekten aciz insanlardır. utanır biraz insan.

mesela bir yere gittiğinde hesabı erkeğe ödetmenin bir "kadınlık" olduğunu savunan sığırlar gördü bu gözler. he benim açımdan sorun yok. ben zaten sevgilim ile hatta bırakın sevgiliyi arkadaşlarım ile bir yere gitsem bile param varsa ben ödemek isterim hesabı. böyle büyütüldüm çünkü. ama kadın olduğu için her şeyi erkeğe kitlemeyi kendine hak gören ve bundan gocunmayan kadın ne bileyim. yaşasın ama. az uzakta yaşasın.