• afganistan'da şii azınlığın kadınlarına yönelik yürürlüğe giren "aile yasası"nın yazılı ve öz hakiki cezai müeyyidesidir.böyle bir konunun amsalak erkekler tarafından gayet çekip çevrilip, geyik masalarına meze olacağı oldukça aşikardır.ancak sondaj misyonunun dünya üzerinde hangi noktalara geldiğini ve devlet kudretiyle nasıl desteklendiğini görmek açısından oldukça çarpıçı bir durumdur.

ayrıca karnı doymayan bir kadının kendine bile hayrı olamaz.bu vesileyle yurt genelinde "kullanmadığınız damacanalarınızı atmayın! afgan erkeklerine siz de bir katkıda bulunun" kampanyasını da başlatmış bulunuyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/…ya/12278984.asp?gid=229
  • karzai'nin seçim öncesi şii kadınlara attığı gollerden biridir.

radikallere şirin görünmek için çıkarılan bu yasada, ayrıca tecavüzcünün kan parası ödeyip ceza almaktan kurtulması, kocasıyla sevişmeyen kadının kapının önüne konması, çocukların her zaman babalarının yanıdna bulunması gerekliliği, kadınların kocalarının izni olmadan çalışamayacağı gibi maddeler de vardır.

ne demişti 20 yaşındaki kadın afgan vekil malalay joya: "afganistan'da kadın öldürmekle kuş öldürmek arasında bir fark yok. ceza almadan yürür gidersiniz..."
  • kısasa kısastır. sen beni cinsel açıdan aç bırakırsan ben de senin mideni aç bırakırım demektir.

lakin bildiğin hayvanlıktır.
  • kadını fahişeliğe zorlayan eylem.
    boğaz tokluğuna fahişelik= evlilik.
    buradan bu denklem çıkıyor mu çıkıyor.
    fahişelik pek de kötü bişey değil o zaman...
    ha boğaz tokluğuna ha biraz daha fazlasına...!
  • kadın dediğin varlık, taşın suyunu kaynatır gene karnını doyurur. o yüzden pek de fifi bir yasa olarak görülebilir.
  • fahişeliği evlilik içi resmiyete dökmekle kalmayıp fahişeliğe de yönlendirici.
    "madem evlenince boğaz tokluğuna fahişeyim, gider kerhanede çalışırım, para sıçarım" tarzı düşünüşe yol açıcı, iğrenç ve ötesi.
  • sadece şii kadınları kapsayan yasanın bir maddesi.

(hala anlamadım diyor adam)
hesabın var mı? giriş yap