şükela:  tümü | bugün
  • belli komutlarin cevresinde donmesi, benzer $eyleri yapan programlarin kodunun genel formunun ayni olup bazi degi$kenlerin ayarlanmasi gerceginden yola cikarak, bir programcinin yanina balkon olmu$ ki$inin icini kaplayan his.
    programci acisindan ise hem bir kisaltma, hem de cali$an kodun guvenirliginden yararlanma gercegidir. tamamen ozgun bir kod dizisi bile ilerledikce kendi icnde sik sik copy paste edilerek editlenir. zaten programlama dilinden anlamayan balkoncunun da aklinda sadece bu copy paste olayi kalir.
    (bkz: copy paste degilse helal olsun)
  • (bkz: asp)
  • dna aktarımı olayının %90 copy paste olmasından farksızdır. çünkü niye? çünkü o da kod bu da kod.

.
  • (bkz: topu topu 7 tane kod var kaç farklı program yazılabilir ki)
  • doğru bir önermedir. bence zaten olması gereken de budur. adam zamanında belli bir amaca hizmet eden kodu yazmışsa, örneğin database'den çektiği veriyi combobox'a yazan kod. senin bu kodu oturup baştan yazmana ne gerek var. he yok ben illa yazacam diyorsan otur yaz. sen bu mantıkla pastacı olsaydın, muzlu pasta yapmak için işe önce gidip muz yetiştirmekle başlardın.
  • doğruluğu az önce tarafımdan kanıtlanmıştır.

önce editöre 1 ve 0 yazdım sonra ne yapmak istiyorsam ona göre 1 ve 0'ı belirli sıralarla dizdim. sadece kopyala yapıştır yaparak az önce kendi facebook'umu yaptım. kız bile düşürdüm. he heyt.
  • burada mühim mesele 'sanırım' neyin ne kadarını copy paste yapacağını bilmektir.
  • bu kafada olanlar kod okumanın daha kolay olduğunu da söyler.
  • yalan olandır. a benim ahmak kardeşim, senin yazdığın o koddan hayır gelir mi acaba! sonra ben matlab biliyorum, c biliyorum, nah biliyosun!