şükela:  tümü | bugün
  • bili$im alanında (bilgisayar programları, programlama dilleri, i$letim sistemleri, yazılım, donanım ws.) kitaplar yayımlamak üzere kurulmu$ yeni bir yayınevidir.

ya$anan ekonomik krize rağmen, elini ta$ın altına koyabilme cesaretini gösterebilen iki arkada$ tarafından kurulmu$tur.

(bkz: yayınevi kurmak)

yayınevinden çıkan ilk kitaplar zafer demirkol'un c# ile aspnet 3.5 ve uğur gelişken'in flash cs4'tür.

internet sitelerinden hazırlığı devam eden kitaplarla ilgili bilgiler ve tamamlanma yüzdelerini görebiliyorsunuz.

p.s.: kendine ve konuya hakimiyetine güvenip bili$im alanında kitap yazma projesi olan ki$ilerle görü$meye açık bir yayınevidir.

http://www.kodlab.com/
  • çok karmaşık olmayan insanı yormayan kitaplar çıkartan yayınevi.
  • buton arkası coder'larının sevdiği yayınevi. kaçın.
  • jquery kitaplarını satın aldığım yayın evi. yönlendirdikleri site hemenbugun.com den satın aldım kitabı inanamadığım bir zaman zarfında kitaplar elime ulaştı.

kitabın ilk 30-40 sayfasını incelediğimde (kitabı kitapçılarda bulamadığım için inceleyemedim, tavsiye edildiği için aldım) bazı ifade hataları vardı ve "güvenlik açıkları düşünülmeden" gibi bir ifade biraz rahatsız etti. evet bir çok kitaptaki örneklerde güvenlik konusu hep göz ardı ediliyor ama internetin yoğun bir şekilde hayatımıza girdiği bu zamanda güvenlik önemli bir kriter. şimdilik ktabın css bölümündeyim bildiğim şeyleri tekrar etmiş oluyorum. ilerledikçe fikrimi beyan ederim.
  • daha geliştirme aşamasında bile olmayan php 6 için kitap çıkaran yayınevi.
  • kağıt çöpü kıvamında kitaplara sahip yayınevi.
    paranıza yazık, oturup vahiy gelmesini bekleyin daha iyi.
    hem paranız cebinizde kalır hem de sakin sakin zaman geçirirsiniz.
  • severek takip ettiğim yayınevi.

türkiye'de ki yazılım mesleğine okullar açısından çok şey katmıştır kanımca. bazı kitapları temel seviyededir. okul ve yeni başlayanlar için ideal seviyededir. profesyonel kitapları da vardır. örneğin geçen göz attığım süleyman uzunköprü adlı yazarın projeler ile c# ve sql server 2012 adlı kitabı çok detaylı ve projeler eşliğinde c# programlama dilini çok iyi bir şekilde anlatıyor.

okuduğum jquery,c# ile asp.net, 10 adımda yazılım geliştirme gibi kitaplar bir zamanlar temel seviyede yazılım bilen biri olarak bana çok iyi gelmiştir.

arasıra yetersiz içeriklerden rahatsız olduğum da oluyor. örneğin 10 adımda online satış adlı kitap bazı güzel bilgiler içermesine karşın biraz yavandı. yine bir kaç kitapta bilgi açısından yetersizdi. yayınevini aradığımda geri dönüşüm için teşekkür ettiler. durumun ilgili yazara iletileceğini ve kitabın yeni baskısında düzeltileceğini söylediler.

son olarak demek isterim ki hangi yayınevi olursa olsun kitabı alırken ihtiyacımızı bilmeliyiz. sonra çok bariz hayal kırıkları olabilir

bir de resmi online satış siteleri var. arasıra facebook sayfasında reklam yapıyorlar. hiç denemedim ama biraz araştırdığıma göre sorunsuz bir e-ticaret sitesiymiş. (bkz: hemen bugün)
  • 15 yasindaki cocuga bootstrap kitabi yazdiran/basan yayinevi.
  • bu yayin evinden kitap alipda bisiler ogrenen varsa beri gelsin.
  • anladığım kadarıyla yazarlar konusunda bir önyargısı yok. yani "sen kim oluyorsun da kitap yazıyorsun" diye çıkışmıyorlar. benim arkadaş bu yayınevinden kitap çıkarttı. oradan biliyorum.