şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5-15 mart 2015 tarihleri arasında yapılacak cenevre otomobil fuarında lanse edileceği açıklanan yeni koenigsegg modeli.

  bu lanse edilene kadar.

  (bkz: koenigsegg agera)
  (bkz: koenigsegg agera r)
  (bkz: koenigsegg agera s)
 • koenigsegg, agera rs adlı canavarı ile , bugatti chiron'un 42 saniyede yapıp dünya rekoru kırdığı 0-400-0 (0'dan 400 km/h hıza çıkıp tekrar 0 a düşme) olayını bugün yayınladığı video ile 5.5 saniye daha kısa sürede gerçekleştirdiğini göstermiş ve dünya rekoru öyle kırılmaz böyle kırılır demiştir resmen. bir de chiron 0-400-0 için 3112 metrelik düz yola ihtiyaç duyarken agera rs 2441 metrede bunu gerçekleştirerek nasıl bir hayvan olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

  koenigsegg agera rs

  bugatti chiron
 • daha 1 ay önce bugatti chiron'un rekorunu ezerek tarihe gömdükten sonra tekrar yola çıkarak hız rekorunu 277,9 mil'e (447 kmh) taşımış ayrıca hazır piste çıkmışken 0-400-0 rekorunu da 33 saniyeye çekere hyper-car nedir, ne yapar sorusunun cevabı olduğunu ispatlamıştır.

  ufak bir not bu 2 rekoru da trafiğe kapatılmış normal bir yolda yapmıştır. yolun tamamı düz olmadığı gibi asfalt kaliteside normal bir yoldan çok daha iyi değildir.

  bir de hatırlatma; hız rekorları aynı pistte her iki yöne doğru yapılır ve bu iki denemenin ortalaması rekor olarak kabul edilir. agera ss’in kullandığı yol yer yer eğimli ve bir yönde karşıdan rüzgar aldığı için bir yöne doğru 271 mil (436 kmh) hız diğer yöne doğru 284 mil (457 kmh) hıza ulaşmış ortalamasıda 277,9 mil olarak rekor kabul edilmiş.

  işte o video
  araç içi videosu
  resmi video da geldi.
 • r.ı.p. bugatti chiron 2017-2017
 • milyoner olsam alacağım tek supercar bu olur. 5 yıla kadar da beklerim teslimatı için. lambo ferrari bugatti veyahut pagani ya da aklınıza kim geliyorsa gitsin avangard maket yapsın amk.
 • 12 sene önce ccr modeli ile legal yol aracı en yüksek hız rekorunu elde etmiş olan ve 7 sene önce bugattiye kaptırdığı ünvanı tekrar devralan koenigsegg firmasının yeni rekortmen aracıdır.
  bu modelin ilk varyantı olan ageraya ait diecast kutu açılımı da şu köşede dursun.

  1/18 autoart koenigsegg agera (red)
  (bkz: kırmızı olsun 1 milyon dolar fazla olsun)

  edit: hep tarih hataları
 • zengin olunca alınacak arabalar başlığını görünce aklıma düşen şampiyon.

  bugatti ne yapsa boş kuzeylerden gelen bir karar vardır. *