• agera yazıldığı gibi okunurken reğera diye okunuşa sahip otomobil.

nasıl şanzımansız olduğunu merak edenleri şuraya alalım: http://www.carthrottle.com/…ives-without-a-gearbox/

seneler önce agera yeni çıktığında christian von koenigsegg abimizin röportajını izliyorum, diyor ki ben sürekli game changer teknolojiler geliştirmezsem içim rahat etmez. kapı tasarımından tutun, etanol kullanımına, 1:1 power to weight ratio hep bizzat kendisinin işi, şimdi de bu. elon musk teslayla beyinlerimizi uçurmadan önce favori abimizdi kendisi, şu an da musk ile rekabet edebilecek tek bir insan varsa yine kendisinden başkası değildir.
  • aracın ileri vitesi 1 adettir. yazıyla bir. bu da benzinli bir araçta elektrikli bir araç gibi ivme yakalamak demektir. neredeyse lineer hızlanma yani.

1 vites ile hızlanma

gelecekteki elektrikli araçların 1500-2000 beygir dolaylarında olacağı tahmin edilirken bu aracın bu değerlere içten yanmalı 1100 beygirli motor ve 400 beygirlik 3 elektrikli motor ile çıkması muazzam bir şey.

aracın anahtarlığında bir de ghost tuşu var. bu tuşa bastığınızda aracın tüm oynar aksamları açılıyor. transformers'a benzer bir hal alıp ayaklanacak diye bekliyorsunuz neyse ki olmuyor. tekerleri yere değerken sizi uçurmak ile yetiniyor.

ghost tuşu ile aracın her yerini açma

edit: paragraf dizilimine makyaj.
  • hem elektrik hemi de benzinli motoruyla 1800 beygir üretiyor. ayrıca sadece cereyanlı motoru kullanarak 28 km yol alabilirsiniz.
  • 1341 beygir motor gücü ve 1341 nm torku olacağı açıklanan yeni koenigsegg modeli.
  • kardeş sen tornacımısın acaba hayır öyleysen bir kaç soru sorcam da.
  • top gear'da jeremy clarkson'ın bu aracı kullanırken yapacağı mimikleri merak ediyorum
  • 80'ler için porsche 959 ne ise, günümüz için bu araç o'dur.

otomotiv endüstrisinin en komplike, en gelişmiş, en uç noktası bu araç. en hızlı veya en yüksek g kuvveti ya da en blabla olmayabilir fakat mühendislik açısından diğer tüm otomobillerden ayrı bir noktada. şanzımanı olsun, hibrit sistemi olsun, her şeyiyle accayip bir mekanik harikası. koenigsegg'in daha hızlı belki daha iyi otomobilleri de var ancak regera bir mühendislik başyapıtı.
  • koenigsegg'in estetik olarak en güzel aracı, sadece mühendislik değil aynı zamanda sanat eseri.
  • hibrit olması bekleniyor.
hesabın var mı? giriş yap