• tren gari kenarindaki $ubesi/surumu benim lezzet olarak en sevdigim kofte turunu yapmaya israrla devam etmektedir. 10 kilo olsa yerim.
  • garsonlarin kiyafetleri sarar tarafindan verilmis dediler sponsor tadinda inanmadim once ama oohaa dedim sonra gorunce. ayrica calisanlarin hemen hemen hepsinin ismi ali galiba. "ali abi" diyince bi suru garson masaya gelmekte, anahtar kelime gibisinden bi sey de olabilir tabi bilemiyorum. ayrica hayatimda izgaradaki kofteyi burdaki kadar hizli ceviren gormedim, goremem de (4-5 kofte/saniye). koftesi super demeye gerek olmadigini dusunuyor, ali abi bizim 4 yarim vardi noldu diye de ekliyorum.
  • bugun 20.30 itibariyle tedavi gordugu istanbul'da gozlerini hayata kapamış eskisehir'in sevilen tanınan siması.

allah rahmet eylesin
  • bu köfteci ali'nin tekirdağ'da olanına itibar etmeyin. uğur dündar bile nasıl bir köfteci olduğunu zamanında açıkladıydı arena'da.
    zaten köftesi de bildiğin fabrikasyon işidir, tekirdağ'a gelip te "köfteci ali'de köfte yedik off süperdi" diyen adam gitsin ikea köftesiyle* kendini tatmin etsin daha iyi. hayır yazık günah o kadar yol gelip tekirdağ'da köftenin piri, kabesi olcak o kadar güzel köfteci varken te gidip köfteci ali'de köfte yemek akıl kârı değil. kaldı ki yerli halk ta burada yemez zaten.
  • insanın rüyasına girebilen köfteciymiş, ben bugün bunu gördüm. rüyamda gar* çevresinde gezinirken köfteciye gitmek istiyordum ama bir türlü kavuşamıyordum, ah ah.
  • eskisehirde ekmek arasına 5 adet pismemis köfteyi sokusturup 9 liradan dayayan koftecidir efendim kendisi. yaklaşık 10 yıldır falan yemiyordum nostalji olsun diye sarhoşluk anında alayım şuradan 2 kofte dedim de 18 lira deyince ayildim bi anda. evde köfteden ilk ısırigi alınca da neden 10 yıldır buradan yemediğimi hatırladım.
    kimse kusura bakmasın ama buranın çocukluğumuzun koftecisi olması dışında bir olayı olduğunu düşünmüyorum. ucuz olsa gider ki zamanında ucuzdu. ama yıl olmus 2015 kotu yemek ve kotu servise bu kadar para vermek ağırıma gidiyor. böyle yerler azalarak bitsin ya da akillanip zamanı yakalasınlar (bkz: pino) ki kendimizi keriz gibi hissetmeden doğru dürüst yemek yiyebilelim.
  • köftesi, piyazı, ayranı, kokoreçi olduğu kadar, en sonunda getirdikleri kemalpaşa tatlısı da leziz olan manisa organize sanayideki köfteci.
    üstüne tahin gezdiriyorlar mıydı unuttum bak şimdi.
    (bkz: olsa da yesek)
  • eskişehir'de artık bir ekol olmuş olan köfteci. şimdilerde, ufak da olsa bir dükkânı vardır ve bu dükkân dolup taşmaktadır. ama, köfteci ali'yi asıl güzel kılan unsur -bence- yıllar öncesine aittir: tren garı'nın olduğu muhite gecenin bir yarısı gittiğinizde, insanların uzun bir kuyrukta beklemekte olduğunu görürdünüz ve bu kuyruğun olduğu yerin köfteci ali'nin seyyar tezgâhı olduğunu hemen anlardınız. hava soğuk da olsa ,insanlar o kuyruğa girmeye çekinmezlerdi. hele bir de hayal kahvesi açılıp gece hayatı daha da renklendiğinde buradaki kalabalık da arttı. ardından, eşyanın tabiatı gereği, o seyyar tezgâh kalktı, şimdiki dükkâna taşınıldı. biraz nostaljik olacak ama, o günlerde gecenin bir yarısı alınan ve arabanın içinde hemen mideye indirilen köfteler, belki de o yıllarda çocuk olmamın da etkisiyle, nedense bana hep daha lezzetli gelmiştir.
  • manisanin meshur koftecisi, ayrica lezzetiyle radikal gazetesinde nuray mert imzali bir yazida kendisinden uzun uzun bahsedilmistir. masaya oturunca once buyuk bir kagit koyarlar onunuze, daha sonra porsiyon kofte ayri bir kagitta gelir. piyazi ve ayrani da cok meshurdur, her tarafta cicekler ve ortada bir havuz vardir. bir ara kokorec de cikardiysa da pek tutmamistir, biz kofteciyizdir netekim.. ayrica (bkz: manisa kebabi) , (bkz: gulcemal)
  • tekirdag merkezde, muratli yolunun girisinde sag tarafta bulunan bir kofteci, bir suredir koftesi maxi, migros gibi marketlerde de bulunmakta, fakat evde pisirileni hernedense, lokantada ki kadar lezzetli olmamaktadir.
hesabın var mı? giriş yap