• akşam vakti önünde kızılay yemek dağıtılıyomuş gibi bir görüntü oluşsada kuyruğa aldırış etmemek lazım. gidilip üşenmeden sıranın gelmesini bekleyip birbuçuk porsiyon köfte+ayran+salata+su yu 7.5 ytl gibi cüzzi bir miktar ödeyerek afiyetle karın doyrulmalı. eğer birde öğrenciyseniz haftada bir gitme isteği duyacaksınız.
 • efenim burası öyle bi yerdir ki köfte yemeye gidersiniz, tüm masalar doludur, üstüne garson "abi bunlardan sonra bi dükkan dolusu rezervasyon var daha" der. aldığım duyumlara göre ayda 4 ton köfte satan bi yer imiş aynı zamanda.

  son olarak geçenlerde önünden geçerken çektiğim bir fotoyu paylaşmak isterim. ilk gördüğümde bedava dağıtıyorlar herhalde dedim. masa beklemeyi geçtim, bildiğin ekmek kuyruğu bu.

  http://img230.imageshack.us/…php?image=yusufwl2.jpg
 • (bkz: imren ızgara)
 • bir şube de mudanya yoluna açan, diğer köftecilerin efsane olarak andığı köfteci. günde 1 ton köfte satmaktadır. (artık günde üç ton satmaktaymış, hatırlatma için iskorpit16 ya teşekkürler)
 • aldığınız kaymaklı tatlıda, kaymak hacminin tatlı hacminden daha fazla olduğu köftecidir. ayrıca ortaya gelen ezmenin de kıvamına diyecek yoktur. yol üzerindeki orhangazi şubesi bursa-istanbul yolunda yemek yemek için iyi tercihlerden biridir. ama körfezi dolaşmayı düşünenlerin ölçüyü kaçırmamaları gerekir*.
 • fiyat/performans oranı çok yüksek olan köftecidir. hızlı işleyen bir sistemi vardır, zaman burada değerlidir. oturur oturmaz garson siparişi alır (kilo usulüdür genellikle), 3-5 dakika sonra herşey masanızdadır. yer yemez de kalkıp gitmek icap eder zira arkanızda kuyruk varken çay içmek stres yapar bünyede. hesap istemekle de vakit kaybedilmez, hesap çıkışta ödenir.
 • orjinal doğum yeri (ilk mağazası) iznik'tir. isim değiştirerek bursa ve havalisine yayılmıştır
 • aslında 1992 yılında iznikte kasap olarak kurulan, kasaplığı sırasında çiğ halde köfte satış işine giren, 2000 li yıllarda bir atılımla çok daha düzgün ve temiz et vermeye başlayan ve bu şekilde iznik 'deki çoğu kasaba topu attıran firmadır. önce iznik'teki kasap dükkanına yakın çok büyük bir restaurant/kasap açmış sonra da sırasıyla orhangazi, bursa özdilek ve mudanya yolunda şubeler açmıştır.

  iznik 'deki merkez şube diğer şubelere göre çok daha sakin olur, haftasonları hariç her daim yer bulunabilir, haftasonları da iznik 'i ziyarete gelmiş ziyaretçiler tarafından doldurulur.

  markalarının tam adı "köfteci yusuf - iznik imren"'dir, siyah kanatlı bir papyon ve içinde tepside köfte tutan bir ahçının bulunduğu bir logosu vardır. kuruluşundaki adı iznik imrendir fakat sonradan kendilerinin dediğine göre markalaşmak için isimlerini değiştirmişlerdir.

  köftesinin yanında beytisi de şukeladır. ama bu beyti köfte, lavaş ve sos dan oluşmaz, etin sarılarak şişe geçirmesiyle yapılır. bir de burasıyla ilgili pek dikkat edilmeyen bir nokta da her türlü eti kilo ile satmalarıdır. adisyon buna göre hazırlanmıştır ve siz 1 porsiyon diye söylerseniz 200gr'ı işaretlerler, yani isterseniz 150 veyahut 250 gr da alabilirsiniz.

  burası kadar güzel olmasa da hem konsept hem de fiyat bakımından bir benzeri de ankara 'daki bolu mangalevidir efendim.
 • türkiye sınırları içerisinde yiyebileceğiniz belki de en iyi kasap köftesini yapan,üstelik bir de çok ucuza veren şahane ötesi yer.
 • aynı renk ve benzer logo ile kendisine rakip cıkmış baska bir köfteci için (bkz: köfteci yunus)
hesabın var mı? giriş yap