şükela:  tümü | bugün
  • buradan 12 liraya hamburger yiyenin kendisine saygısı yoktur. hamburger guruları hesabını yapıp yazsın buraya. bu fiyata hamburger olması imkansız oğlu imkansızdır. yediğiniz şey köfte değildir.

edit:12 liranın içinde içecek de varmış. o zaman durum daha vahim :(.
  • kasabında satılan kuzu etleri gerçekten çok lezzetli, fiyatı ise ortalama.
  • fiyatları ortalamadır tadı harikadır
  • turşuluk biberleri efsane olan köfteci.
  • bu başlığı her okuduğumda,türkiye'de kaliteli hizmeti ucuza almaktan rahatsız insanlarin çoğunlukta olduğunu görüyorum.
    demek ki hala deveye diken ,insana siken lazım.
  • bir köfteci.

buradaki köftelere lezzetli diyen insanin kendisine saygısı yoktur veya hayatında hiç doğru düzgün et yememiş böyle ilk defa et yiyince de beğenen birisi. gerçekten acımaya başladım ben bu insanlara artık, arkadaşlar o köfteler de et tadı yok ve lezzetli değiller.
  • daha önce severek yediğim hamburgerlerini övdükten sonra büyük bir grup arkadaşça aldığımız hamburgerleri bitiremediğimiz yerdir. şu anda kapısından bile geçmiyorum.

hamburger etinin içerisinden, hamburger eti hariç her şey çıktı. kıkırdak, kemik, sinir vs. ne ararsan. birine denk gelmiştir belki dedik, 7 hamburgerin tamamı aynı bu şekilde kıkırdak-sinir-kemik doluydu. paket servis olmasaydı ve orada yemiş olsaydım rezilliklerini yüzlerine vurmayı çok isterdim.

bir şekilde hata olmuş olabilir. o gün gelen ürünler bu şekilde çıkmış olabilir. ancak o günkü tüm hamburgerlerin böyle olduğuna, ve en az 2-3 kişinin bunu yüzlerine söylediklerine eminim. 7 hamburgerin tamamının bu şekilde çıkması da doğruluyor dediklerimi.

ona rağmen hala müşteriye kemikli hamburger kitlemeye çalışmak nasıl tanımlanabilir bilmiyorum.

edit: kıkırdak olayına aşağıda bir yazar inanmamış sanırım. hadi kendi deneyimimi geçtim bir sürü yazar kıymalarından bile kıkırdak ve kemik çıktığını yazmış zaten. futbol takımı tutmayı bir yere kadar anlarım da köfteci fanı olacak kadar mal olmak çok ileri bir düzey.
  • bunların 10tl'ye bir ekmek kadayıfı var. hatta 8tl falandı da zam gelmiş.

sadece üstündeki kaymak markette 20tl ederi var ama adamlar koyuyor. ilginç bir şekilde de güzel.
  • sakız gibi köfteleri ile halka güzel yemek yediren mekan.

bok atan adam nerde yiyor onları yazın da bilelim kıstasımız ne diye.
  • 12 tl hamburger yiyen yazarı görünce şok oldum.
    bu entry girerken 1 kg dana kıyma 50 tl. bir hamburger köftesinin ortalama ağırlığı 140 gr ile 200 gr arasında değişir. hadi 140 gr diyelim ve bu 7,5 tl yapar. 2,5 tl diğer iç malzemeler, hamburger ekmeği vs. desek 10 tl kesin maliyeti var. o mağazanın kirası, çalışanların maaşı, elektrik, su, ısınma, amortisman giderleri ve daha bir çok kalemi eklesek işin içinden çıkılmaz, komple zarar.
    1 adet 90 gr hamburger köftesi eklediğini düşünsek -ki 90 gr hamburger köftesi avucunuzun içi kadar bile olmayabilir- ancak o zaman başa baş kurtarır. yani bir hamburgerden elde edilebilecek maksimum kâr zorlasan 1 ile 1,5 tl.
    ben bu düşük fiyat çalışan cafe, restorant sahiplerinin nasıl kazandığını bir türlü çözemedim. bunu köfteci yusuf için söylemiyorum. burada cücük kadar dükkana sahip olan tantuni, kebap, dürümcülerin kapısının önünde bmw 3 serisi, 5 serisi araba var. anladık, arabayı işletme üzerine alıyorlar, amortismana yazıyorlar. ama sonuçta arabayı alacak o kazanç nasıl oluyor, işte ona hayret ediyorum.

bu işlerin direk içinde olan yazar varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

köfteci yusuf'a gelecek ucuza mâl edip normal kalitede hizmet sunuyor. üst kalite veya kşte beklemeyin. ödediğiniz para ne ki aldığınız kalite ne olsun. ama akıllı adam, pazardaki açığı iyi okudu ve iyi değerlendirdi. yerli mcdonalds gibi bir konuma getirdi kendini, bravo gerçekten.

hesabın var mı? giriş yap