şükela:  tümü | bugün
 • köfteci ramiz'in asla giremeyeceği listedir.
 • yazılanları görünce insan gerçekten hayret ediyor
  la oğlum sizde hiç mi ağız tadı yok. sultanahmetteki köftecileri yazıp trollük mü yapıyorsunuz. hayatımda yediğim en kötü köfteler sultan ahmet bölgesinde yediklerim. ramiz yazanlar var allah akıl fikir diyorum. merkez restoranları dahil en az 5 farklı yerinde köfte yedim. hepsi kötü. köfteci yusuf bildiğin soya. tamam ucuz , temiz ama iyi köfte bu değil işte. sucuğuna laf yok. yoğurdu vs iyi. ama köfte öyle değil. yenebilir seviyede.

  istanbulda yediğim en iyi köfteler kufta metrocity fakat aynı köfte olmasına rağmen tarzan köfte de yediğim ile alakası yok. üsküdar da yine biga köftesi olarak közde ızgara var. bunlar kömürde değil gazlı ızgara da yapıyor malesef. malzeme iyi olsada pişirme bu işin püf noktası.
  etiler civarındakiler bilir genpa nın karşı sokağında seyyar köfteci vardır. gidersin sürekli kuyruk olur önünde. harbiden iyi köfte yapıyor. üstelik yine gazlı ızgara ocakta.

  köfte konusunda biga ilçesi gerçekten iddaalı. yolu düşen kesinlikle uğrayıp köfte veya et yesin. yenice yolundan gelirseniz dayının yeri var. bence en iyi et ve ızgara bu abilerde. tarzan zaten efsane. işkembesi de çok iyi. cambaz ı hiç denemedim. ne zaman gitsem ya kapalı ya ful dolu. tarzanın az yukarısında şadırvan ızgara var.

  biga dan çanakkaleye giderken balıklıçeşme mevkiinde sülün köfte ve az ileride yeni ocakbaşı var. ki ikincisini tavsiye ederim.

  yalova özdilek avm karşısında alaturka köfte var. gayet lezzetli ve iyidir. sucuk ile karışık da alınabilir.

  bunların haricinde marmara ve trakya bölgesinin etleri kalitelidir ve bir çok noktada iyi köfte satılır. istanbul çanakkale balıkesir bursa tekirdağ güzergahında sürekli gezdiğim için az çok nerde iyi köfte var bilirim.

  muğla yatağan da hamdi baş ocakbaşı yine etleri ve köftesi ile efsane derecede lezzetli bir mekan.

  allahını severseniz selim yazmayın bu ne birader. anan evde hiç mi köfte yapmadı.
 • nasıl kimse yazmamış anlamadım, belki de ben göremedim.

  (bkz: köfteci hüseyin)

  kendisi beyoğlu'nda
 • tuzla'daki meraklı köfteci'nin üst sıralardan girmesi gereken rehber.
 • tekirdağ özcanlar değildir. o eskidendi. çarşıdaki şubesinde metal tabakta köfteleri soğumasın diye 5er 5er 2 parca halinde servis ederkenki yıllarda idi. şimdi şekilli porselen tabaklarda, şekilli şubelerde müşteri bolluğundan mütevellit ilgi alaka görmeden kayış gibi köfte yemek isteyenler gidebilirler.. trakyada oyum keşan muhacir mahallesindeki özen satır et lokantasından yana olur.
 • sirkeci'deki namlı rumeli köftecisini yazan çıkmamış. ben de oyumu ondan yana kullanayım bari.
 • elazığ'daki köfteciler sokağı'ndaki köftecilerin hemen hemen tamamı.
  bi de salçası yanmış isterseniz tadından yenmez...
 • manisa'nın üçpınar köyündeki mustafa usta'nın yeri...
 • istanbul'da köfteci şükrü usta

  kesinlikle denenmeli. inanılmaz bir lezzet...

  tekirdağ'da özcanlar

  son üç yıldır özcanlar'dan başka hiçbir yerde yemedim. özcanlar'da hem hesap çok uygun geliyor, hem köftesi çok lezzetli, hem servis çok hızlı, hem de çalışanları çok efendi. ali baba falan sırf piyasa... tekirdağ'a kadar gitmişken, özcanlar'dan başka bir yerde köfte yenmemeli derim.

  bursa'da küçüksaray

  çiçek ızgara halt etmiş. küçüksaray öyle bir pideli köfte yapar ki, vazgeçemezsiniz. aradan kaç yıl geçerse geçsin, ansızın tadı damağınızda belirir. bursa'ya gitmek için, tek başına yeterli bir sebeptir. yemin ederim, şu satırları yazmamla beraber kokusu burnumda tütmeye başladı. pideli köfte zamanım geldi galiba. bu aralar bursa'ya uğramak lazım.
 • (bkz: esentepe köftecisi)

  tuzladadır kendisi. kişisel favorim. yiyin pişman olmayacaksınız.