şükela:  tümü | bugün
 • adeta bir sevgi kelebeği olan league of legends karakteri. http://i.imgur.com/xblzm.jpg
 • league of legends'ın gerçek anlamda iki hyper carrysinden bir tanesi (diğeri için (bkz: vayne)).

  kog'maw oynarken genel mantalite şu olmalı: farm farm farm. (ilk 20 dakika içinde 150 minion alamıyorsanız sizin karakteriniz değil)

  daha spesifik olarak:

  1. level 6 olana kadar sadece farm, minimal harass
  2. level 6dan sonra ultiyle biraz daha agresifleşilebilir, ama gene farma yoğunlaşarak
  3. ultiyi gerekmedikçe spamlemeyin (gerekmedikçe: zaruri olmayan poke) mana biter
  4. bot lane tower'ı erken indirmeyin, pushlayınca bırakın minionlar vursun. ne kadar erken indirirseniz farmınız o kadar kötü etkilenir
  5. diğer carry'lerin aksine, wriggle's kog'maw için ilk item olarak oldukça sağlam (hem kaçış mekaniği olmadığından biraz tankyness acıtmaz, hem de bu kadar farm oriented bir karakter için wriggle's iyidir. zira wriggle's = win bot lane)
  6. diğer itemlar klasik, bloodthirster hariç. kog'maw'a bloodthirster önermiyoruz, özellikle late game'de passiveden dolayı stratejik ölme gerçekleştirmeniz gereken durumlar olabilir.
  7. her ad carry gibi survivabilityyi arttıracak ufak bir item yatırımı iyidir, mesela infinity's edge bitti, karşı tarafta fed cassiopeia'mı var? elini korkak alıştırma, al o negatron cloak'u.
 • sadece ad carry oynanan bir karakter değildir. mid ap carry olarak 6.level'e kadar dayanabilirseniz (ki saçmalamadığınız müddetçe zor değil) ultisi ile çılgın atabilirsiniz.
 • baron'un çocuğu. auto attackları, ultisi aynı baron. tip olarak da çok benziyor. lion dance kog'maw skinini pek severim.
 • gerçi önceden de öyleydi ama şu an god mode açmış bir vaziyette. oyun başlarında eskisine nazaran daha güçlü ve doğru build ile hemen hemen tüm oyunları kazanıyorsunuz. core itemlar guinsoo+runaan+mahvolmus tabii ki. fullenmiş w ile tf de iyi pozisyon alıp ve korunursanız 3 kill banko. şu sıralar ezreal ile birlikte en çok tercih edilen adclerden.
 • yanına yaklaşılmıyor. o nasıl bir attack speed mübarek?
 • tükürüyor
 • kaçış mekanizması olsa net oyunun en güzel adc herosu. full build olduğunuzda hem çok fazla damage atıyorsunuz hem de felaket saldırı hızınız oluyor. oyun başında q w atıp 4-5 vuruşla tank eritiyorsunuz. felaket hero ancak kaçış mekanizması yok.