şükela:  tümü | bugün
  • kamboçya'daki sihanoukville şehrinden 2 saatlik tekne yolculuğuyla gidilebilecek enfes ada.

maymun mu istiyorsun arkadaşım? var orada, git evrimi sor. sincap? o da var, biraz uzak akraba ama. araba? o yok. arabaya inanmak. arabaya inanan disko arar ama maalesef o da yok. ne var peki? doğa var, güzel deniz var, kafa dinlemek var. elektrik yok, jeneratörler akşam 22.00'da kapatılıyor, çık sahile yıldızları izle. küçük ayı nerede biliyor musun? en son yıldızlara ne zaman baktın?

1 sene sonra gelen şok edit : hafiften diskomsu faaliyetler başlamış. ama o güzel ortamı bozacak derecede değil şimdilik.

5 sene sonra gelen edit: ada yarak gibi oldu. uyusturucu cenneti. marjinal gencler yesillendirmesin.
  • esteban sayesinde bulduğumuz muhteşem ada.
    doğa desen doğa, deniz desen deniz, alkol, yıldızlar.

bir hafta sonra öleceksin deseler buraya giderim.
    mis.
  • ekşiteker sosyal tesisinin bulunduğu, güzel, zarif, bakir ada...
    burası sörvayvır beyler tadında macera yaşayabileceğiniz güzellikte...
    kumsalında akdeniz akşamları bile söyleyebilirsiniz, o derece atmosferi kuvvetli.
  • bu adanın açık denize bakan tarafında long beach dedikleri, el değmemiş bir plaj var. onu görmeden buradan ayrılmayın diyorlar. o tartışılır ama el değmemiş olduğu gerçek. bu plaja iskelenin olduğu yerden 45-60 dakikalık bir yürüyüşle gidilebiliyor sadece. işte bu yürüyüşe çıkarken birine sorarsanız nasıl gideyim, flip flopla olur mu diye ve o da derse ki "tabii canım, ben bir iki kere öyle gittim, jungleın içinden rahatça gidiliyor"; sakın ola aldanmayın, "hadi be sen de, bizi mi yiyorsun" çekin. ayağınızda spor veya outdoor ayakkabı, yanınızda su..vs o şekilde yola çıkın. ve sakın yürüyüşün tehlikeli kısımlarında düşüp kafanızı kırmayın. tehlikeli kısım derken... neyse, gidince görürsünüz.
  • kambocya'da bulunan turistik bir ada. fransiz survivor programi bu adada koh lanta adiyla cekilmistir.

ayrica

(bkz: #32845961)
  • kamboçya'daki türk adası olarak bilinir olmuştur.
    uzak durmak lazım
  • eskiden guzeldi. simdi ise koh wrong.

mdma alip sabahlara kadar dansetmek isteyenler ya da butun gun ot iceyim takilayim kafasindakiler gidebilirler.

kambocya'ya gidip, lan bir de deniz kenarina inip ada mada gorelim, yeter tapinak gordugumuz diyenler ise kafa dinlemek icin kardes ada koh rong samloem'e gidebilirler. samloem daha guzel ve daha temiz.
  • hakkında şöyle bir yorum olan ada.

'' insanlara ada özendirilir, bakın burada ne kadar güzel yatırımlar yaptık bir türk adası kurduk ve tropikal ormanda herkesin özendiği hayatı yaşıyoruz vs. daha sonrasında seni de yatırım yapmaya teşvik ederler. adamlarımız var inşaat vs. her şeyi kolayca halleder düzenini kurarız derler. evet kısa süre sonra mekan hazırdır ama elindeki avucundaki parayı çoktan “abiler” indirmiştir. sen artık mutlu bir şekilde sadece oturup müşteri beklersin. herhangi bir deniz taşıtına sahip olmana asla izin verilmez. ana karadan sadece onların kendi tekneleriyle getirdiği ürünleri onların belirlediği fiyata alabilirsin. yok ben başka çözüm bulacağım dersen döner bıçaklı “abileri” kapında bulursun. bir kaç haftada bir adada ki türkler birbirine girer, kavga patırtı hırla gürle gidiyor adada. sonra vay be ben nereye düştüm der hayallerin için biriktirdiğin parayı adada bırakır çantanı alır gidersin. bir iki örnek üzerinden konuşmuyorum bu bir rituel artık. blogger arkadaş “neyin ne olduğunu biliyorum ben, dediğimi düzeltme” gibisinden mesaj atınca bende jeton düştü sanırım.artık yeni avlar için iyi niyetli bloggerları kullanmaya başladılar. “abiler” cevap haklarını kullanmak isterlerse sohbete devam ederiz.''
  • kambocya kiyilarindaki sevimli bir tropik ada. tayland’taki adalar gibi kulturunu yitirmemis olmasi, adada yerli halkin yasadigi koylerin var olmasinin dogal sonucudur. koylarini oteller, restoranlar ve barlar zaptetmisse de muzik sesi belli saatte kisilir, herkes kendi halindedir. police beach’te cesitli partiler (bkz: full moon partileri) sabaha dek surse de, koh phi phideki gibi adanin genelini rahatsiz edecek bir curcuna olmaz.

edit: cok turk var. adim basi turkce konusan birilerine rastlayinca yanlislikla kos ya da meis’e geldiginizden suphelenebilirsiniz.