*

• yerli coin borsası. 1 kasıma kadar komisyon sıfırlamışlar. abanın.

https://koineks.com/
  • türkiye'nin 4. kripto borsası. üye olmak hızlı ve kolay, ilk işlemlerimi yapıp siteyi inceledikten sonra yorumlayacağım.

son edit: kesinlikle çalışmayın ve 1 tl dahi göndermeyin son 20 gündür ne yaşandıysa yaşandı ve kendileri tepe taklak oldu. paribu veya btcturk den şaşmayın.

edit:
    1. üye olma süreci diğer borsalara göre daha kolay.
    2. üyelik onaylanması çok hızlı ama sanırım şuan için kullanıcı sayılarının azlığından kaynaklı.
    3. site kullanışlı ve düzenli hızıda gayet iyi.
    4. komisyon şuan için 0 fakat fiyatlar diğer borsalara göre daha pahalı. örneğin btcturk 17. 687 tl iken koineks'de 17.809'dan işlem görüyor.
    5. alış ve satış arasında uçurum fark var. ( 500 tl den fazla) yabancı borsalarda bu fark 10-20 usd. bunun sebebi hacimlerinin olmamasından kaynaklı olduğu kanaatindeyim.

kullanıcı arayüzü ve işlem kolaylığı açısından rakiplerine oranla avantajlı olduğunu düşünüyorum şuan için. gönderdiğim ödeme 2 saat içerisinde onaylandı bu yeni bir site için bence uzun. barındırdıkları bazı coinler için alım emri verdim. emirler gerçekleştikten sonra coinlerin gönderme hız süreleri vs gibi bilgileride ilerleyen zamanda editlerim.

edit2: fiyatlar fazla oynak. farklı yerel sitelerde 1.226 tl den işlem gören eth kendilerinde 1.285 tl. emir verenlerin girişlerini görüyorlar ve ellerinde ki coinleri bu şekilde ona göre satabiliyorlar diye düşünüyorum keza şu an için hacimleri çok çok düşük olduğundan kendi coinleri ile işlem yapıyorlar sanırım. para yatırma ve çekme rakiplerine göre gayet hızlı bunun nedeni kullanıcı sayısının az olması olabilir. ilerleyen zamanlarda tekrar deneyip yorumlayabiliriz.

edit3: hemen hemen tüm yerli-yabancı borsaları kullanan biri olarak koineks'den memnunum. sadece kurucusunun elinde bir kripto birikimi olmadan açtığını düşünüyorum birileri gazlamış oda para yatırıp borsa sitesi açmış. yeni borsa sitesine göre hacimleri oldukça düşük. 1 eth almak isteseniz anlık fiyattan eth bile bulamıyorsunuz.

edit4: yaklaşık 50+ kişiyi üye ettim koinekse problem yaşatmadı. sıfır komisyonla devam etmeleri gerekiyor hacimler halen çok düşük.

edit5: günden güne bankalarla anlaşmalarını kaybediyor.
  • çok matah bir kullanıcı arayüzü olmasa da onay süreçleri hızlı.

edit: şimdi yiğidi öldür hakkını yeme. ben kendini bu kadar hızlı geliştiren borsaya rastlamadım. yalnız düzeltilmesi gereken ufak bir detay kalmış. ripple gibi düşük fiyatlı coinler için satış emirleri 0'dan sonraki son iki hane olmalı. kesinlikle olmamalı. 4.57~4.58 diye gitmemeli piyasa. en az 4 hane olmalıdır. umarım bu geri dönüşü alırlar.

aylar sonra gelen edit: geri dönüşü aldılar ve 4 haneye çıkardılar ripple'ı.

btc çekim ücreti olarak 0.007 btc çok yüksek bir ücret. hatta segwit 2x'ten sonra, çok çok yüksek bir ücret. hatta artık bir kaç kuruşa btc gönderim işlemleri yapılırken. 0.007 btc çekim ücreti fahiş bir fiyat bana göre.

bu durum sadece bitcoin için geçerli değil, normalde gönderim ücreti çok düşük olan ripple'da bile 4 lira gönderim ücreti ödemekteyiz. aynı çekim ücreti cex.io(link ref'lidir)'da 0.02 xrp yani 8 kuruştur.
  • gerekli izinleri alarak mı faaliyet gösterdiklerini merak etmiş olduğum e-borsadır. yoksa vay halimize.
  • diğer yerli marketler olan (bkz: koinim) ve (bkz: btcturk)'e yurtdışında yaşayan biri olarak adresimi bir türlü onaylatamadıktan sonra çok kısa sürede kaydolup onayımı almayı başardığım market.
    her ne kadar alım-satım makası diğer marketlere göre biraz daha fazla olsa da bence gayet kullanışlı ve müşteri destek süreçleri de oldukça hızlı.
    şimdiye kadar bana göre tek sorun ise onay sms'ini bir kere değil giriş yapsam dabirden çok kez yollamaları. onun da düzelmesi dileğiyle.
  • yeni açılmış koin borsası. işlem süreleri hızlı . destek güzel çalışıyor.şu an için işlem hacmi düşük .

ticaret yaptığım için ilk baktığım yer ticaret sicil gazetesidir.

sizi fazla uğraştırmadan ilgili gazeteye buradan ulaşabilirsiniz.
    *

sanırım sahibi bu arkadaş ;

faruk fatih özer

bu da arkadaşın adresi sanırım
    *

ilgili şirkete başarılar dilerim.
  • coin fiyatlarının son yarım saattir değişmediği site. e haliyle fiyat değişmeyince alış - satış emirleri de gerçekleşmiyor. dolayısıyla coin alma - satma işlemleri için uzun süre beklemeniz gerekebilir. parasını borsada değerlendiren insanlar için bu büyük bir dezavantaj.

ayrıca para yatırma sistemlerinde de bir problem var ancak çok kolay istismar edilebileceği için onu burda açıklamayacağım.
  • yeni keşfettiğim yerli kripto para borsası. denildiği gibi onay süreci şaşırtıcı derecede hızlı. daha işlem yapmadım. coinmarketcap'ten hacimleri inceliyorum. an itibariyle 40.7 btc'lik bir hacim var (300k amerikan doları civarı bişey) büyüdükçe bir kaç güzel coin daha geldikçe güzelleşecektir eminim. arayüz biraz antika kalmış ama hızlı ve sıçmadan çalışsın antika kalsın sorun değil.
  • son karar editi: koineks benim için artık çöp. btcturk sıfır ücret ile kripto çekimi yapmaya başladı. btcturk number one bundan sonra.

sonunda yabancı altcoin borsaları kalitesinde bir tl/altcoin borsası. saniyeler içinde tl yatırma işlemimi onaylamasıyla beni benden aldı. üstelik bir çok bankada hesapları var, eft yerine havale yapılıyor ziraat ile rahatça. hesap onayı da çok kolay ve hızlı oldu. tramvayda kimliğimin önlü arkalı fotoğrafını çekip yolladım 5 dakika sonra onaylandı.

yalnız litecoin çekim ücreti koinimden %33 düşük ama yine yüksek ya. bu kadar kar etmeseniz ne olur ki çekimlerden? biz de rahat rahat oradan oraya taşısak dijital paralarımızı. aldığınız 0,01 ltc, verdiğiniz miner fee 0,000725 ltc. insaf yahu. bari adam gibi miner fee verin. bir de transfer ücreti bize ait bir gelir değil diye yalan söylemişsiniz bravo.

edit: akbank dışındaki banka hesaplarını kapatmışlar. bir 50 liralık litecoin alayım havale ile dedim, sadece akbank'ı görünce vazgeçtim. vizyonunuza sıçayım.
  • hesabımdaki etherium miktarının azaldıgını gösteriyor ayrıca sabah ki işlemim tamamen silinmis duruyor !
hesabın var mı? giriş yap