*

şükela:  tümü | bugün
  • yerli coin borsası. 1 kasıma kadar komisyon sıfırlamışlar. abanın.

https://koineks.com/
  • türkiye'nin 4. kripto borsası. üye olmak hızlı ve kolay, ilk işlemlerimi yapıp siteyi inceledikten sonra yorumlayacağım.

edit:
    1. üye olma süreci diğer borsalara göre daha kolay.
    2. üyelik onaylanması çok hızlı ama sanırım şuan için kullanıcı sayılarının azlığından kaynaklı.
    3. site kullanışlı ve düzenli hızıda gayet iyi.
    4. komisyon şuan için 0 fakat fiyatlar diğer borsalara göre daha pahalı. örneğin btcturk 17. 687 tl iken koineks'de 17.809'dan işlem görüyor.
    5. alış ve satış arasında uçurum fark var. ( 500 tl den fazla) yabancı borsalarda bu fark 10-20 usd. bunun sebebi hacimlerinin olmamasından kaynaklı olduğu kanaatindeyim.

kullanıcı arayüzü ve işlem kolaylığı açısından rakiplerine oranla avantajlı olduğunu düşünüyorum şuan için. gönderdiğim ödeme 2 saat içerisinde onaylandı bu yeni bir site için bence uzun. barındırdıkları bazı coinler için alım emri verdim. emirler gerçekleştikten sonra coinlerin gönderme hız süreleri vs gibi bilgileride ilerleyen zamanda editlerim.

edit2: fiyatlar fazla oynak. farklı yerel sitelerde 1.226 tl den işlem gören eth kendilerinde 1.285 tl. emir verenlerin girişlerini görüyorlar ve ellerinde ki coinleri bu şekilde ona göre satabiliyorlar diye düşünüyorum keza şu an için hacimleri çok çok düşük olduğundan kendi coinleri ile işlem yapıyorlar sanırım. para yatırma ve çekme rakiplerine göre gayet hızlı bunun nedeni kullanıcı sayısının az olması olabilir. ilerleyen zamanlarda tekrar deneyip yorumlayabiliriz.