şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fena, çok fena.

eski esimin bosanma stresi bagırsaklarına vurmus. bagırsakları kilitlenmis. işe bile gidemiyormumus.
    duyar duymaz atladım gittim. zira bir iki gundur kıyamam, evde yalnız basına yatıyormus.
    corba yapayım, su getireyim, eksik ilacın varsa eczaneye gideyim, soyle yapayım, boyle yapayım diye saydıkca sayıyorum; sakin ol dedi, hicbir seye ihtiyacım yok, karsımda otur biraz, hos bes edelim birazcık.
    konustuk. once itinayla havadan sudan.. sonra bir takım aglasmalar. onun bana evliligimiz sırasında cok hayvanca davrandıgı icin ozur dilemeleri devreye girdi. sonra "ben senin meleginim hala. bak kanatlarım var arkamda. wuuv wuuv!!" demez mi?! aramızda hep oynadıgımız bir oyun. tuzbuzz sakin ol, aglamaman lazım.
    neyse cok sukur aglamadım.
    ona dedim ki simdi trajiklestirip saatlerce aglayabiliriz, yapmayalım.
    biz sımarık iki velet olarak on senede birbirimizi yasadık, simdi de yenisi gelsin diyecek kadar sanslıyız.
    guldu, bu iyi bir sey.

neysem. hoscakal deyip metrobuse dogru yola dusecektim ki icine ceke ceke, koklaya koklaya optu yanaklarımdan. gene ben cok kotu oldum.

bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen.
    yani adama da diyemiyorsun ki madem pisman olacaktın son 3 senedir niye agzıma sıctın, sana duydugum sevgiyi-saygıyı ve guveni un ufak ettin. diyemiyorsun zaten acı cekiyor.
    aman neyse. ikimiz icin de hayırlısı olsun, yeni hayatlarımızda insallah ikimiz de mutlu oluruz.
  • canımın ıcı kardesımı bagrıma basarak opup kokladıgım ıcın bunaldı benden boguyorsun benı dıyor dogal olarak. ben de gece alarm kuruyorum o uyurken öpüyorum sevıyorum kokluyorum.
  • evladı cennet kokusunu içine çekerek öpmektir.
  • birini koklayarak oper, severseniz daha sonra onu ozlediginizda burnunuzun diregi sizlar demis sair. bunu bilin de ona gore opun, sevin..
  • biri beni koklayarak öptü. ilk defa öpüldüm sanki. öncekiler yok. sonrası olmadı.
    insan kendini değerli hisseder ya. yıllar sonra değerli hissettim. birinin benim varlığımı fark ettiğini hissettim. sonra taklit eder gibi korkarak bende koklayarak öptüm.

deniz kenarındaydık, yolcu ediyordum. deniz koktu bi an burnuma. gözlerim doldu-bu ara luzumsuzca doluyor zaten- belli etmeden el salladım.

vallahi gitmedi burnumdan. saga sola sordum bu kokan ne diye. deliye cıkacaktı adım. sagda solda almaya basladım kokusunu.
  • insanın canından bir parçası olan evladına duyduğu sevgiyle onun kokusunu içine çeke çeke yapmış olduğu en güzel öpme eylemidir. hele o ense kökü yok mu?
  • saf sevginin göstergesidir. samimidir.

eğer öpen tarafsanız yüksek ihtimalle aradığınız şey bir parfüm kokusu değildir. öptüğünüz yerde ona ait bir kimlik ararsınız. çünkü ten kokusu başkadır ve insan zihninin en hususi yerine demirler.

eğer öpülen taraf siz iseniz de dünyanın en özel anı olduğunu hissettirebilir.
  • bir evladını koklayarak opersin.
    bi de oteki yarını.
  • beni hüzünlendiren eylem. annemi olsun, sevdiğimi olsun, kedimi olsun.. ne zaman koklayarak öpsem önce bi huzur doluyo içim, sonra hemen 'ya bir gün bu kokuyu asla içime çekemezsem..' hüznü basıyor.