şükela:  tümü | bugün
 • minibüs caddesi üzerinde, kazasker yakınlarında konuşlanmış işkembe, kokoreç, kelle paça ve kebap mekanı.

  kendisi beni fena şekilde şaşırttı. nitekim çocukluktan beri dışarıda işkembe çorbası içmeye negatif bir bakış açım var. üzerine bir de hiç bilmediğim bir yerde işkembe içmek iyice korku filmi. ama ne yalan söyleyeyim, lale falan bok yemiş bunun yanında, böyle damar tuzlama içmedim ben. akıllara zarar bir çorba... bi dahaki gidişte işkembe, kelle paça ne varsa denemek lazım...
 • minibüs caddesi'ndeki çöpçü isimli çöp şiş restoranının hemen yanında yer alan şubelerindeki çalışanlarından bir tanesiyle şu kısa süreli tanışıklığımız içerisinde az biraz sıkıntı yaşadığım lezzetli kokoreç ve çorba mekanı.

  aslında sıkıntının müsebbibi ben miyim yoksa arkadaşla son gidişimizde buraya oturup "ben bir şey almayayım" dedim diye neredeyse gidene kadar "neden birşey yemiyosun lan cibilliyetini tersten çırptığım?!" bakışları atan veteran garson bey amca mı bilemiyorum. hani beleşçi tavrı yapıyorlar desem olmaz çünkü toplamda 3 kez gittiğim bu yere hep 1 ekmek kokoreç ile 2 tas işkembe yemedi mi midem kazınıyor sancısı bitmeyen enteresan bir arkadaşla ziyarette bulunmuştuk ve yine öyle oldu. haa belki de adamların her geleni tıkabasa besleme üzerine hipokratımsı bir yeminleri falan vardır ve belki de karanlık tapınak gibi geniş mekanlarda bazı çalışanlarına kıdem bedeli olarak bu yemini ettiyorlardır diye de düşünmeden edemedim.

  evet bir daha gitmeye cesaret edebilirsem malum amcayla iletişim kurmaya çalışıp "kokoreç şovalyeleri bağlılık yemini" şüphem doğrultusunda kendisine bir yoklama çekmeyi planlıyorum bakalım.(tabi bu kez "ben birşey almayayım" diyip de hayatımı riske etmek yerine "şefim bana ordan 1,5 ekmek izmir kokoreç kestir" diyerek...)
 • kokoreç adını verdikleri domatesli ekmekleri çok güzel olan mekan.
 • kelle paca corbasini sahsima sevdiren mekandir.
 • kazasker cami'nin yaninda bir adet subesi bulunan mekan. kokoreci enfestir.