şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • istanbullu olarak , izmir de kokoreççi asım usta ve oğlunda yediğim kokoreç bence 1 numaradadır.

  hatta o kadar iyidir ki bana istanbulda kokoreç yeme hissini unutturmuştur. malum buralarda kokoreci atomlarına ayırıyorlar. atom demişken birde atom diye bir şey yapıyor adam dışı kokoreç içi uykuluk off offf..

  o kadar ki tatil planlamamı bile ona göre yaparım. egede nereye geçsem yolu izmir'e düşürür o kokoreci yer yola öyle devam ederim.

  şiddetle de tavsiye ederim
 • hayatinizda yiyebileceginiz en guzel kokorec icin bursa cekirge’de, oteller bolgesindeki uludag kokorec’e ugramaniz gerekmektedir.

  hadi en mukemmeli olmasin ama ilk 3’e muhakkak girer. hep bu kadar iddaali konusup, her goturdugum insandan onay aliyorum, bir kez bile sasmadi. kokorec yemeyenin kokoreci sevdigini gordu bu gozler orada. manzaraya karsi, koko+ayran.. peeh.

  cok efsane bir sey ya:( bak nasil canim cekti gece gece. hemmen kosup gitsem diyecegim de cok sicak abi, bayir kim cikar:(

  p.s: bursa yeme içme rehberi (bkz: #74471085)
 • gizli bahçe restaurant. susurluk sonrası, bandırma yoluna sapıyorsunuz. sonrasinda sola göbel e dönüyorsunuz. kokoreç tabakta geliyor ve efsane.

  https://tr.foursquare.com/…51167f05e4b08e476ab89987
 • kokoreçi lezzetli kılan, bağırsağın etrafındaki yağlardır. kokoreç yiyecek kişi, kokoreççinin tepesine dikilecek ve nasıl bir kokoreç istediğini söyleyip, ustanın yanı başında durarak istediği gibi yapıyor mu yapmıyor mu bakacak.

  bence en güzel kokoreç, yağlı, az domatesli, az sivri biberli, ekmeği ızgarada kızartılmış ve kokoreçin üzerine içi sürülerek, kokoreçin özünü ekmeğe yedirecek, acı biber turşuları da ince ince kesip kokoreçe karıp ekmeğin içini dolduracak. baharatları da usta eliyle içine serpiştirdimiydi, al sana dünyadaki en büyük efsane lezzet...
 • önce hayvan bağırsakları üretimhaneye gelir. bunların içi başlangıçta bokludur. öyle bok dediysem insan boku gibi düşünmeyiniz. pislik parçaları olarak düşünebiliriz.

  bunlar bir kimyasalla birlikte bir suda yıkanır. kimyasalın adını şimdi hatırlamıyorum ancak eli kolu yakan cinsten bir kimyasaldır. yıkama işlemi genelde çizmelerle, leğenin içinde çiğnenerek yapılır.

  temizlenmiş bağırsaklar, şişlerin etrafına sarılmak üzere sarmacılara gider. sarmacılar kimyasaldan korunmak için plastik eldiven giyerler ancak kolları yüksek ihtimalle kimyasaldan yine de yanar. kokoreçler metal şişlere sarılarak taşıma arabalarına asılır.

  taşıma arabalarında kokoreçler bir süre boyunca dinlenir. üzerlerindeki kimyasallar ve sudan arınırlar. böylece pişirilmeye hazır olurlar.

  kokoreçler taşıma arabasıyla birlikte fırın odasına taşınır. bu odada yüksek ihtimal avurtları çökük, çok zayıf, başka yapacak bir iş bulamamış bir ademoğlu fırıncı bulunur.
  kokoreçler çok yüksek ısıda pişirme yapan fırının içindeki askılara, uzunca bir demir parçası yardımıyla asılır.

  fırında iyice kızaran kokoreçler, yine aynı demir parçası yardımıyla fırından alınır ve arabalara tekrar dizilir. 1 saate kadar kokoreçler burada dinlenir, üzerlerindeki yağ süzülür. böylece traşlanmaya hazır hale gelir.

  şimdi kokoreçlerin traşlanma vakti. kokoreçler ne kadar dinlenirse dinlensin, üzerlerinde yoğun yağ tutar. şişe sarılı olan kokoreç alınır. bu şişin bir ucu içi boş bir daire, diğer ucu ise düzdür. traş yapacak kişi bu daire kısımdan şişi tutar. şişin ucunu traş yapacağı tezgahtaki oyuğa sokar.

  burada tek eliyle sürekli olarak şişi hızlı hızlı çevirerek, diğer elindeki bıçak ile kokoreçlerin üzerlerindeki yağları alır, buna traşlama işlemi denir. bir zaman sonra kişi kokoreçleri beyblade gibi traşladığını farkeder.

  traşlama işlemi bittikten, şişlerin üzerindeki iyice kızarmış ekstra bonuslu kısımlar lüpletildikten sonra kokorecin işi tamamen bitmiştir. dinlenme odasına götürülür. ardından derin donduruculara atılarak işletmeye gönderilene kadar bekler.

  kokoreçler sabahın 5 ya da 6'sında derin dondurucu odalardan araçlara yüklenerek işletmelere teslim edilir.

  anlattığım süreç yurtdışına kokoreç gönderen, temizliğe önem gösteren bir yeri anlatır.

  bilgi verdiğim konuya bak amına koyayım.
 • olsada yesek
 • bursa da ünlü cadde sönmez iş sarayının yanında adem abi bursada bir numaradır.30 yıldır aynı mevkidedir.
 • resmen zehir olduğu iddia edilip, yerine yenmesi için tavuk denen ve rengi çocukluğumdan beri yaklaşık 20 ton beyazlamış olan, ace ile yıkanmış 25 günlük mutantların tavsiye edildiği kuzu bağırsağı.

  kokoreç ile ilgili onlarca araştırmada, serotonin salgılattığı, bağırsakların daha iyi çalışmasına katkıda bulunduğu, eklem ağrılarına iyi geldiği vs. gibi çok sayıda faydadan bahsedilir. en azından kuzu sakadatı kullanıldığı için yabancı madde içeriği tavuktan kesinlikle çok daha azdır.

  buna inanmayan gitsin de almanya'da yapılan ve bizim et dönerden daha koyu renkli olan tavuk dönerleri bir görsün. bu ülkede tavuk diye satılan şeyi yiyen adam, afrika'daki kabile büyücüsünün ayaklarını yıkadığı leğendeki suyu da içebilir diye düşünüyorum.
  en azından kokoreçe bok atamaz.
 • içine domates, biber falan katılan şey kokoreç değildir. kokoreç dediğin şeyin içinde sadece kimyon ve tuz olur.
hesabın var mı? giriş yap