şükela:  tümü | bugün
 • bu kadar zaman bu başlığın boş kalması hakikaten ilginç.. kokoreççi hacı benim gözümde en iyi kokoreç yapan yer olmasından öte.. yenilebilir en güzel şeylerden birini yapan bir mekan..
  yemek yediğim yerin şekli şemali önemli diyenler entrynin bundan sonrasını okumasa da olur.. ancak kokorece karşı önyargınız yoksa ve güzel tat sizin için önemliyse.. ankara itfaiye meydanı'nda ömer hocayı (kendisi yüksek lisansını tamamlamıştır bir öğretmendir aynı zamanda) mutlaka ziyarete edin derim (pazar hariç 11.30-15.00) özel fırınında saatlerce pişen fırın kokoreç sizi daha önce yediklerinizden çok öte bir tat ile tanıştıracak.. özellikle ilkbahar aylarında kuzu zamanı giderseniz yazdıklarımda en ufak bir abartı olmadığına bizzat şahit olacaksanız..
  hatta gitmişken benden de selam söyleyin ömer'e.. :)

  ayrınıtlı bilgi için.. http://www.kokoreccihaci.com/
  (bu arada tüm yazdıklarım itfaiye meydanı'ndaki merkez için geçerli... şubelerde kokoreç yemediğim için ne desem yalan.. )
 • hakkında zirilyon tane entry görmeyi beklerken malesef bakakaldım boş ekrana.

  ortadoğu, balkanlar, kuzey afrika ve güneybatı kafkasların en iyi kokoreççisinden bahsediyoruz sevgili arkadaşlar. boru değil.

  takım elbiseli kelli felli adamların, kokoş kadınların, önlükleriyle gelmiş doktorların ip gibi sıraya dizildiğine bizzat şahsen ben kendim şahit oldum. bi tanesi öğle paydosunda ameliyathaneden gelmiş, elinde safra kesesi vardı diyorum ya.

  şahane nefis dehşet süperötesi bir şey yedim. böyle ağızda dağılan, hayvanın herhangi bir yeri.

  gerçi "en güzel tava burda yenir", "emmipaşanın külbastısının üstüne tanımam" tarzında insanlardan değilim. hiç de anlamadım o insanları. ama kokoreççi hacıyı tek geçerim. ya da geçmem lan, hepsi aynı amk, sktr edin.
 • fırın kokoreç adıyla yapıyorlar kokoreçlerini. böyle bir şey olamaz arkadaş. burdan kokoreç yemediyseniz kendinizi kokoreç yemiş saymayın; çünkü ben burası kadar kokoreçin tadını koruyabilenini görmedim. mangalda kokoreç biraz yanar, güzeldir ama saf kokoreç tadı almazsınız. ızgarada sebzeli yapılan kokoreç menemen gibi olur. sebzesizini yersiniz, ağzınız yapış yapış yağ olur, kokoreç tadı alamazsınız. ama bu fırın kokoreç denen merette buram buram kokoreç tadı alıyorsunuz. bir de 7.5 değil de 5'ten satsalar yarım ekmeği... fakat tüm ekmeği 11 liraya yapıyorlar, öyle bir güzellikleri var.

  dipnot: bu arada bu entry de gençlik caddesi'ndeki şube için geçerli. ben de merkezde ya da başka bir şubesinde yemedim. anlaşılan tüm şubelerinde güzel yapıyorlar bu mereti.
 • itfaiye meydanında, afedersiniz göt kadar dükkanın içinde, hayatımda yediğim en güzel kokoreci yapan mekandır. sahibi güzel et bulamazsam o gün dükkanı açmam diyor, varın siz hesap edin kokorecin kalitesini.
 • istanbul çengelköy'de de çınaraltının girişinde yıllardır bulunan kokoreççidir ayrıca.
 • yıllardır duyardım ama itfaiye meydanında ki merkezi ters geldiği için bir türlü tanışamamıştık kendisiyle,ama geçen sene gençlik caddesinde şube açtığını duyunca geçte olsa-maalesef- bu lezzetle tanışabildim.
  net diyorum kokoreçte üstüne yoktur,tabii ankara sınırları içerisinde diyorum.

  ilk yediğinizde pek hoşunuza gitmeyebilir.
  bu sözünüzden bir hafta kadar geçtikten sonra istemsiz olarak hadi hacı ya kokorece gidelim dersiniz.bunun da sebebi yıllardır çiftlik kokoreci ile yetişmiş insanlara tarzı başlarda çok farklı gelebilir,kokoreci ufacık etmezler alırlar dilimini dörde bölüp ekmeğin içine koyarlar.

  bu tarzları da kendilerine olan güvenini gösterir bence,çünkü ufacık ettiğin zaman üstüne bir tonda baharat döktüğün zaman kokorecin tadından pek bir şey anlaşılmıyor,şahsen ben anlamıyorum.
  yumuşaktır ama ısırdığınızda sünmez yani güzel pişmiştir rahatça götürebilirsiniz.
 • şampiyonve mercan kadar lezzetli kokoreç yapan; izmir usülü, bıçakla kestikleri kokoreçi sebzesiz olarak sade çok az baharatla sunan mekandır. fırın kokoreç sanıyorum ki sadece bu mekana özgü.
 • göynümde pikolet'in yerini alaşağı etmiş olan efsane kokoreçci. adamlar müthiş bir kompozisyon yakalamışlar, ne çok yağlı ne çok kuru, tam ayarında kokoreç yapıyorlar, tadını ala ala yiyorsunuz. budur olay! ideal kokoreçi bulmuşlar. alkışlıyorum.
 • gece yemeyi bıraktığım için hala duruyor mu bilmiyorum ama gençlik caddesi'ndeki yeri ve itfaiye meydanı'nda bulunan yeri arasında gerçekten çok fark var. nedendir bilmiyorum ama gençlik caddesi'nde bulunan yeri biraz daha sönük gibi sanki. benim için pikolet'in yerini tutamıyor ama ulus'ta bulunan yani merkez yeri gerçekten kokoreçin hakkını sonuna kadar veriyor. ilk başta bunu yerken ben de çok şüpheyle yaklaşmıştım lan fırında kokoreç pişer mi diye ama harbiden kokoreç namına efsane bir tat. ankara'da oturuyorsanız burada kokoreç yemeden kokoreç yedim diye gezmeyin, mutlaka deneyin.
 • başka bir ekşi sözlük balonu. kokoreç yememiş/yemeye cesaret edememiş olanlar ya da sevmeyenler burada yapılanı beğenebilir; misal kız arkadaşınıza fialn kokoreç yedirmek istiyorsanız burası uygun (lezzet olarak tabi; yoksa kız arkadaşınızı, gündüz gözü ile de olsa, porno cd satan dükkanların arasından geçirip bu izbe mekana getirmeniz pek de akıl karı değil). ancak kokoreçi brutal haliyle sevenler, burada yapılan kokusuz, hafif şeyi muhtemelen beğenmeyecektir. yine de dolaplarında şişe ayran bulundurmaları artı puan.