şükela:  tümü | bugün
 • çok güzel bir anime, fena halde duygusal.

  kabuğunu kırıp, hisleri kelimelere dökmekle ilgili, tabii bu kadar basit de değil.

  bir sahne var, jun konuşmayan, içine kapanık birisi. sınıf etkinliği olarak görev aldığı müzikal tartışılırken şarkı söylediği bir sahne var, o yeter.

  seyredin, pişman olmayacaksınız, muhtemelen.

  "jun is a girl whose words have been sealed away. she was once a very happy girl, but because of a certain thing she said when she was very young, her family was torn apart. one day, the egg fairy appeared in front of her and sealed away her ability to talk in order to stop her from hurting anybody else. since this traumatic experience, jun lives in the shadows away from the limelight. but, one day, she is nominated to become an executive member of the "community outreach council." on top of that, jun is also appointed to play the main lead in their musical..."

  https://en.wikipedia.org/…i/the_anthem_of_the_heart
 • leyla ile mecnun'dan bu kıza kadar şarkısında serkan keskin'in söylediği gibberish'i (2:25) çağrıştıran başlık.

  bir kez daha dinletip gülümsetmiştir.

  konusu ilginç bu anime sayesinde hatırlamam bir işaret mi yoksa?
 • nasıl anlatacağımı bilemediğim muhteşem anime. özellikle bir sahnesi var ki insanın içine taş oturuyor.

  bütün annelerin ve babaların izlemesi gereken, ebeveyn olmanın ya da olamamanın, hayata getirdiğiniz bir insanın yaşamına, geleceğine nasıl etkiler bırakabileceğinizi, anneliğin ve babalığın nasıl da herkesin harcı olamayacağını insanın suratına çarpan bir anime.

  ve bütün bunları yaparken oldukça klişe bir hikaye kullanıyor gibi gözükse de, mesajını yukarıda da bahsettiğim sahnesinde oldukça sert veriyor.

  esası senaryo da pek orijinal sayılmaz. hatta bu hikayeyi klişelerle anlatıyor olması filmin bana göre orijinalliğine de zarar vermiyor. nedeni ise hemen her japon animesinde karşılaştığımız karakter yaratabilme gücünde saklı.

  hem yan karakterler hem ana karakterler oldukça iyi işlenmiş.

  animenin ana karakteri jun naruse öyle bi yaratılmış, o kadar iyi yerleştirilmiş ki ortaya müthiş duygusal ve bir o kadar da mesaj dolu bir anime çıkmış.

  sanat yönetmenliği ve müzikleri de muhteşem.
 • soundtrack albümünde minase inori tarafından yorumlanan watashi no koe isimli şarkının beyzi orta çağda bestelenmiş greensleeves isimli bir irlanda müziğidir.