• sürgün edilmesi gösterdi ki tek parti rejimi artık özel yetkili engizisyon mahkemelerinde 2-1'e razı olmuyor, 3-0 tulum istiyor. şüpheliler senelerce yatacak zaten, ama yazılan muhalefet şerhlerine de tahammülleri yok artık. bu böyle sürüp gidecek, ta ki yargıtay'da da tam kontrolü ele geçirinceye kadar. o zaman da jet mahkumiyetler, jet onaylar başlayacak.
  • yaşanan süreci özetledi; " her şey ortada..." hakikaten her şey ortada...

"... ben bu işi 37 yıldır şerefimle yapıyorum.." derken ağlamaklı olan bir hakim. sanmayın kendisi için üzülüyor, ülkesi için üzülüyor.

ülkesine üzülüyor çünkü her şey ortada...
  • evrensel hukuk normları çerçevesinde kararlar veren, koyduğu her muhalefet şehrinde ve sonrasında yazdığı açıklamalarda şakirtlere ayar üstüne ayar veren onurlu hakim.

işte bu sebeplerden dolayı türkiye'nin yeni statükosu'nun kurbanı olmuştur. zaten hiç bir meşruiyeti olmayan malum davalar bu saatten sonra birer çadır tiyatrosudur.

edit: imla
  • adini koyalim, kendisi bolu'ya tayin edilmemiş, sürülmüştür.
  • tenzili rütbe yoluyla boluya sürülmüş, adalet badem bıyıklıların ellerine kalmıştır. bu badem bıyıklar emir komuta zincirinde çalışan, hür iradeleriyle karar veremeyecek memurlardır. bu ülkede hukuk falan yoktur. tek kişilik sunta vardır. adıda malumunuzdur.
  • tasması olmadığı için birilerine batmış hakimdir. bu kadar basit ve net.
  • yanlış anlaşılan bir şey var, kendisi bolu'ya atanmamış/tayin olmamıştır, "yer değiştirme cezası" almıştır. ki bu ceza, hakimlere ve savcılara uygulanan disiplin soruşturmalarında meslekten ihraçtan sonraki en ağır cezadır. zekeriya öz'ün çok ama çok büyük bir terfi olarak nitelendirilebilecek ataması ile bu "yer değiştirme cezası" arasında en ufak bir benzerlik yoktur.

hakkında disiplin soruşturmasına ve sonucunda verilen cezaya dayanak olan ise köksal şengün'ün teknik takibe/dinlemeye takılan telefon görüşmeleridir. bu telefon görüşmelerinde ne var, onu bilmiyoruz tabii.
  • ben ergenekon diye adlandırılan davada dönen oyunlara bakmıyorum arkadaş... şunu merak ediyorum; var olduğu iddia edilen darbecilere karşı oluğunu iddia eden, ak parti'ye oy veren, demokrasi ve adalet yandaşı halkımı merak ediyorum... cezalandırıldığı bu kadar bariz olan bu hakim hakkında ne düşünüyor bu toplum? "oh iyi oldu o da ergenekoncuların yandaşıydı zaten" falan gibi bi' şeyler mi? "öyle gerekiyormuş, n'apalım" mı? yoksa köksal şengün'ün tayinini gayet olağan bir olay olarak mı görüyorlar? bu kadar bariz ayak oyunları oynanırken, görmüyor mu, duymuyor mu, anlamıyor mu bu toplum??

yarın öbür gün devran dönüp bugünkü iktidar sözde ergenekoncu hakimler tarafından yargılanırsa, eminim ki halk bu sefer hakimlerin yanında olacak... lan nasıl bi' toplumuz biz arkadaş, her türlü yönlendirmeye açık, her gelene ağam-paşam çekmeye hazır olmuşuz... güç kimin yanındaysa ona eyvallah eder hale gelmişiz... ama tabi unutmuyorum; evren paşa'yı yüzde bilmem kaç oyla cumhurbaşkanı yapıp 30 sene sonra o'nun yargılanmasını isteyen de aynı toplum..

yazık...
  • ileri demokrasinin son kurbanlarından.
hesabın var mı? giriş yap