• ankara batıkent mobil lisesi'nde tarih hocası, hala orada mı bilmiyorum. tabi özel dersanelerde de çalışıyor. sıradan bir hocadan farklı olarak, samimi ve esprili üslubuyla, içine edilmiş müfredat tarihini size güzelce aktarır. yani tornadan geçen gerçeği bir daha gerçeğin tornasına sokar. bu nedenle çok sevilir, facebook'ta açılan hayran sayfasına yüzlerce öğrencisi üye olur.

yani sıradan bir tarih hocası değil kendisi.
  • 2003-2006 arası benim lise tarih öğretmenimdi.
    onun hakkında ilk hatırladığım şey, o zamanlar kendisini çok sevdiğimdi.
    aradan geçen yıllar içerisinde kendisine dair fikirlerim değişti.
    evet espiriliydi ama bir öğretmen için fazla espiriliydi bence, bu kadarına gerek yoktu.
    öğrencilerle samimiydi ama o kadar samimiyete de hiç gerek yoktu çünkü samimiyetin dozu sık sık kaçıyordu.
    o tarihlerde lisenin hocaları da öğrencileri de solcuydu, liselerde siyaset hala normaldi normal olmasına ama, köksal tiryaki bir tık daha radikaldi bence.
    şimdi 33 yaşındayım ve bir öğretmenin öğrencilerine siyasi bir görüş aşılamasını çok ayıplıyorum.
    kendisi hakkında ayıpladığım başka şeyler de var ama 20 sene önceki şeyleri dillendirip kendisini rencide etmek istemiyorum.
  • padişahın ölümünün ardından derste helva dağıtarak konuyu pekiştiren mükemmel tarih hocası. padişahların çoğunu unuttum ama helvaları asla.
  • adam gibi adamdır kendileri hayata bakış açımı şekillendirmiş yegane hocalarımdandır.
  • eskinin mobil lisesi yeninin selçuklu anadolu lisesi'nde görev yapan tarih öğretmeni. dersleri gayet keyifli geçer. espri yapabilme yeteneği öğretmen olmasına rağmen gayet iyidir.

yıllar geçti örtmenim, anca yazdık idare edin.
hesabın var mı? giriş yap