şükela:  tümü | bugün
  • - yolda inebilir miyiz yoksa sadece otogarda mı duruyor?
    - ayıp ettiniz, ayarlarız.

- ben pencere kenarı istemiştim, bu koltuk koridor.
    - şerefiniz var, hallederiz.

diyaloglarının cevap köşesi olan ağır ve serin muavin abinin çalıştığı mersin seyahat şirketi.
  • mersin vifte yer bulunamaması sebebi ile mecburi tercih olmu$ koskoca travegoda 53 numarayı layık bulmu$ firma. bir daha binilmez.

edit: bayram/seyran, bilet yok, yine mahkum kalindi bu firmaya...
  • mersin merkezli otobüs firması. rezalet bir hizmet vermekle beraber varacağınız yere 1-2 saat rötarlı ulaşmanızada sebep olabilir. gece saat üçte otobüsün tüm ışıklarını yakmak gibi bir fantezileri var sanırım. ayrıca berbat muavinlere sahiptir.

-bir bardak su alabilir miyim acaba?
    -tamam abi getiriyorum

(5 dk geçer)

-bir bardak su istemiştim hala gelmedi.
    -getiriyorum.

(5 dk daha geçer)

-su istemiştim hala gelmedi.
    -abi dolabın yanındasın ordan al ya.
    -peki.
  • ankara-mersin arasında taşımacılık yapan en ucuz bilet fiyatına sahip otobüs firması. ortalama 7 saatlik yolu giderken 5 saat 30 dakikada alarak terminalde yolcusunu bi çare bırakmalarının yanı sıra dönüşte 8 saatte getirerekde, aynı rezilliği son metroyu kaçırtarak yapan firmadır.
    yolculuk boyunca, saat farketmeksizin film izleterek zamanın geçmesine yardımcı olduklarından elleri öpülesi çalışanlara sahiptir o ayrı.
  • otobüsleri ve yazıhane çalışanları gayet iyi fakat yolcu kalitesi diğer firmalara göre daha düşük olan, web sayfası aylardır açılamayan firma
  • otobüsleri 21. yüzyıl, yazıhaneleri 20. yüzyıl, şoför ve muavinleri ise 19. yüzyıl standartlarında olan mersin merkezli seyahat firmasıdır.
    tcdd'nın bile artık rötar yapmadığı günümüzde, 7 saatlik mersin-ankara yolunu 8 saatte gelme yeteneğine sahiptirler.
    biletlerinde dikkat çektikleri "güven", "sorumluluk" ve müşteri memnuniyeti" kavramlarıyla uzaktan yakından alakaları yoktur.
  • 3 valizimle beni motorsiklete bindirmeye çalışan otobüs firmasıdır.

alanya-mersin otobüsü, alanya otogarında otobüs beklenir. 23:00 da kalkacak otobüs , 22:57 olmasına karşın hala gelmemiştir. firmanın ilgili ofisine gittim ve sordum "3 dakika kaldı ne zama gelecek?" cevap aynen böyle: " abi sizden başka otogar yolcusu yok, sizi motora atalım, çevreyolundan bindirelim? garaja girmeyecek..." ve olaylar gelişir.

ben:otogardan binmek üzere aldığım biletim var ve sen beni otogardan almıyorsun? merkezinizin telefonunu alabilir miyim? sizi şikayet edeceğim!
    görevli: hemen şöföre telefon açıyorum otogara girecek , sorun yok.

not: her otobüsün otogara giriş bedeli 35 tl civarı bişeydir.
  • dün geceki (22 nisan 2010) istanbul-mersin otobüsünün faciayı son anda atlattığı şirket. kaptanın dinlenme tesislerinde arabayı durdurduktan sonra imdat frenini çekmemesi sebebiyle otobüs 20 metre kadar geri gitti ve yolcuların müdahelesiyle durabildi. 10 metre daha gitseydi ya yola çıkacaktık, ya tankere çarpacaktık, ya da benzin istasyonuna girecektik.
  • 7 saatlik ankara mersin yolunu altı saatte gelmişliklerine ve şehiriçi servislerinde unutulan cep telefonunun sahibine ulaşmak için kıçlarını yırttıklarına şahit olunmuştur. yazıhaneden telefon teslim alınmaya gidildiğinde ise o göz yaşartan cümle: "abi kusura bakma biraz kontörün gitti ama sizin evi aradık ta"
  • insan hayatına hiç değer vermeyen şirket.bu havada bildiğiniz yaz lastiğiyle istanbul'dan mersin'e gitmeye çalışan, tabi olmayınca yol açma makinesi arkasında yola devam eden zihniyettir.

bir ara zincir taktılar, tam gidiyoruz diye sevinirken zincir kırıldı. ve çözüm olarak ne buldular dersiniz? ip! evet, iple bağladılar zinciri. 6 saat gecikme ile de olsa eve ulaşabildik ama.