şükela:  tümü | bugün
 • öldürmez süründürür ağrı. derste 1 saatten fazla oturmak işkence gibidir. ayağa kalkmak için çırpınırsınız resmen. otobüs yolculukları ise kabusa döner. bi de başlayanlarda 1-2 yıl kalma buna rağmen kendi kendine geçmeme ihtimali olan bi sorun olması daha da düşündürücü.
 • son zamanlarda yaşadığım ağrı. oturduğum yerden kalkarken yara gibi acıyor kemiğim. kemiği tutarak, bastırarak kalkıyorum.
 • benim de başıma geldi bu meret.

  enterasan biçimde yürürken ve hatta spor (kayak, koşu vs.) hiç bir problem yok, ancak özellikle oturup kalkarken yani çömelme pozisyonunu gerçekleştirirken ve uzun süreli sabit oturmalarda adamın anasını ağlatıyor.

  haftasonu 4,5 saatlik bir otobüs yolculuğu yapmam gerekti, burnumdan geldi. koltukta 5 dakikada bir pozisyon değiştirmekten yoruldum, bir sağ lob, bir sol lob, bazen kalçayı havada tutarak oturmak derken iflahım kesildi. ofiste uzun süre bilgisayar başında oturamıyorum, zaten hastalığın en büyük sebebi de buymuş. yani bir çağı hastalığına daha yakalandım skolyoz ve fibromiyaljiden sonra !

  bugün genel cerrahi muayenesi oldum herhangi bir kist dermoid ya da iltihap bulgusuna rastlamadı.

  şu anda basurlular gibi ofiste bilgisayar karşısında simit üzerinde oturuyorum. bir süre bu şekilde dikkat etmemi eğer geçmezse kortizon enjeksiyonu yapacağını, son çarenin de operasyonla koksiks kemğini çıkartmak olduğunu belirtti.

  diğer bir enteresan nokta da, yakalandığını psiko-fizyolojik hastalaıkların %80 oranında kadınlarda gözüküyor olması, kendimden şüphelenmeye başladım, lan !!..