• efsanevi baris manco sarkisi..
  • barış mançonun iki koldügmesinin aşkını anlatan parçası. çok anlamlı..
  • sevdiğim bir barış manço şarkısı olmasına rağmen, şarkının adına da vesile olan bu düğmelerin neden takılır çıkarılır olduklarını anlayamamışımdır... aslında nereye nasıl takıldıklarını da çözemedim ben.
  • lisede ali kemal diye bi herif vardı yüzünü sivilce basmış abaza bir kardeşimizdi. çok iyi gitar çalardı ama abazalığı sanatına yansımıştı. bu şarkının sözlerini değiştirip "usul usul çıkarır koyarım kukuya bitsin bu işkence kemal yılardır abaza" şeklinde söylerdi. o zamanlar küçüktük gülerdik böyle şeylere. hem daha barış abi de hayattaydı.
  • sözlerini de yazayım da tam olsun

hatırlarım bugün gibi
    sessiz geçen son geceyi
    başim öne egik, bir suçlu gibi
    bana verdiğin hediyeyi

iki küçük kol düğmesi
    bütün bir aşk hikayesi
    iki düğme,iki ayrı kolda
    bizim gibi,ayrı yolda

akşam olunca
    sustururum herkesi,her herşeyi
    gelir kol düğmelerimin birleşme saati
    usül usül çıkarır,koyarım kutuya
    yan yana
    bitsin bu işkence kalsınlar yan yana

heyhat sabah,gün ışıldar
    yalnız gece buluşurlar
    yaşli gözlerle ayrılırlar
    düğmeler gibi,bizim gibi
    bizim gibi,ayrılırlar
  • baris manconun insani duygulandiran cok guzel bir sarkisi.
  • eskiden calistigim cafede patronun icat edip 3 bucuk milyona sattigi tatli.yapilisi cok kolaydir maliyeti de cok dusuktur amac musteri duduklemekse tabi.iki adet top kek alinip ortalarindan kesilir araya sicak cukulata sosu dokuldukten sora kapatilip ustune kremsanti puskurtulur afiyet olsun
  • eskiden gömlek kollarını birleştirmeye yarayan süslü ve hoş düğmeler, kravat iğnesi ile takım olması tercih sebebiydi.
  • yillardir org methodlarindaki ; org calmayi ogrendik hadi $imdi de bir parca calalim temasina alet olmu$ $arki.
    (bkz: eftal dodur)
hesabın var mı? giriş yap