şükela:  tümü | bugün
  • baya artırır.

bak nasıl da bağırıyor --> http://www.cumhuriyet.com.tr/…645_resource/cats.jpg
  • varmış sanırım böyle bir şey. bana sorarsanız çılgıncasına anlamsız. aklıma hemen şunu getirdi, o denli.
  • özgüveni bilmem ama saat bir zevk hadisesidir. tablo koleksiyonu gibi, saat koleksiyonu yapan abilerimiz mevcuttur. o meşhur patek mesela herkese hitap etmez. bir de sırf diğerlerini etkilesin diye meşhur saat takan yeni yetmeler de vardır.
    te allam
  • erkekler olarak kadınların kendimiz olmamız dışında dikkat ettiği 2 şey var gözlemlediğim kadarıyla;
    1) saat
    2) parfüm

üniversite 2. sınıfta orta halli ne zengin ne fakir öğrenim kredisi ile günü kurtarmaya çalışan bir adam olduğum zamanlarda bile 700 liralık kendime göre şık bir saatim vardı. kendimi mutlu hissediyordum aksesuar olarak iyi duruyor ve 10-15 arası kıza sorduğumuz zaman laf arasında kol saatine dikkat ettiklerine dair sağlam duyumlar aldık. şimdi şöyle diyenler olabilir. lan fakir pezevenk 700 liralık saat neyine. o adamlara diyorum ki benim sigaram yok. sizin 3-4 aylık sigara paranızla o saat alınabilir. içkiyi oturur evimde içerim ya da mekanda dozunda içerim karı kız milletine hava atmak için cepte ki bütün parayı bir gecede mekana bırakıp 1 ay aç gezen adamların 700 lira saate para mı verilir lan dediğinde verdiğim cevaptır.
  • kişiden kişiye değişen durumdur. ülkemizde bir cep telefonuna 3000 tl para veren zihniyet gider replika rolex saat alır arkadaş ortamına hava atar. yıllardır kaliteli kol saatinden anlayan insan sayısı çoğalmadı gitti. bunun en başlıca nedeni saat kültürünün zayıf olmalarından kaynaklanıyor. bir tele 3000 tl para veriyor aldığı tel üç ay sonra %25 6 ay sonra % 50 değer kaybına uğruyor. be sığır erkeğin gelmiş geçmiş en klas aksesuarı kol saatinin hele kaliteli olanının takma zevkini idrak etmemişsen intihar et amk nefes alman bile hata.
  • özgüvene etkisi büyüktür. mesela koluma bir submariner taksam kimse tutamaz beni hiçbir ortamda.
  • zamanı kol saatiyle satın alamayacağımıza göre anlamsız hareketler bunlar.
  • 9 yaşımdan beri takarım. takmazsam eksik hissediyorum. hatta 15 yılı aynı çelik saatle geçti. kolumda ağırlık olması lazım. plastik ya da deri kayış da olmuyor.