şükela:  tümü | bugün
  • günümüz kapılarında yapılması zor olan, küçüklüğümüzün vazgeçilmez atraksiyonu. yanılmıyorsam her çocuk bunu denemiştir. tabi minderlerden ev yapmak , inşaatların birinci katından atlamak , pazar günleri soba dibindeki leğende banyo yapmak da es geçilecek cinsten değildir.
  • yah! burda.

kafa değiyor işte ya tepeye o bozuyor işi biraz. o vaziyette biraz durulur, şanındandır çünkü. sonra ani bi hamleyle bileklerde sanki örümcek ağı varmış gibi yapılarak atlanır halının üzerine. belki takla filan da atılabilir atladıktan sonra. şimdi kapılar hep amerigan anasını satayım, zor yani olmuyor, benim ufak kuzen var, tırsıyor kamil. yeni nesil tırsak, oysa biz öyle miydik, pe-hey. düz duvara tırmanırdık alimallah!
  • o tırmandığı yeri öyle yüksek görür ki; yıllar sonra ayaklarının ucuna kalktığında, kafasının o en yüksek yere değeceğini tahmin bile edemez. şaka maka iç çektim lan harbiden.
  • yagliboya kapi idealdir. kedinin cigere baktigi gibi abisine bakan minyon minik kizkardes az mi beklemistir birazcik daha uzasin kollari bacaklari da erisebilsin abisinin tirmandigi yere diye. tepede kaliverdiginde de, kurtaran yine abisidir!
  • kardeşim daha küçücüktü, aramızda sürekli ev içinde kovalamaca oyunu oynanırdı, ben de küçüktüm tabi, ama ben tırmanma yeteneğine sahiptim, kardeşim ise ben tırmandığımda bana yetişememe sorununa, büyüdükçe kardeşim beni yakalayabiliyordu artık, hatta kendisi de tırmanabiliyordu, daha da büyüyünce kapılara sığamaz olduk, bacaklar kollar uzadı. o çocuk bendim, sonra kardeşimdi, şimdi ise bizlerin küçüklüğünde oynadığı, eğlendiği bu küçük oyunlarla bilgisayar oyunlarından daha çok eğlenebilen çocuklar kaldıysa onlar...
  • bunu dar koridor duvarlarında yapanı da mevcuttur. özlenen çocukluğun özlenen anılarındandır.
  • umut sarıkayanın işimdeyim gücümdeyim adlı karikatür derleme kitabının arka kapağında bulunan çizimdeki çocuktur bu.

hangimiz yapmadık ki çoraplarımızı çıkarıp geniş profilli yağlı boyalı eski kapıların çerçevelerinde bunu?

ayrıca
    caps ver lan piç diyenlerinize

http://tinyurl.com/27k4ytk
  • hayatımda hiçkimseden ve hiçbir yerden görmemiş minibidicik halimle, tam tamına kapının en üstüne ulaşmak suretiyle, hakkını vererek gerçekleştirdiğim eylemle, ben.

benden başka da bu saçma davranışı gösteren insanlar olduğunu öğrendiğimde aklıma takıldı, bu nasıl bir içgüdü? neden çocukların çoğu bunu yaparmış ve de nasıl yapabilirmiş? var ya kendimi de bir şey başarıyor zannediyordum ha ne biçim de...