şükela:  tümü | bugün
 • kafein icermesi sebebiyle hafif bas agrisina birebir
 • yerine tutkal da kullanilabilinen, camasir sertlestirmeye yarayan madde. genelde gomlek ve ortulerde kullanmayi tercih eder kadinlar.
 • sertlestirici madde bazinda bulunamadigi zaman yerine pirinc suyu da kullanilabilir..
 • neden içildiğini anlayamadığım zevksiz içecek. zararlı olması ayrı konu. ayrıca alem coke derken biz ne demeye kola diyoruz onu hiç anlamış değilim...
 • bir kutu kola en verimli sekilde nasil icilebilir:1- normal olarak kutunun ust kismindaki aciklik agiza gelecek sekilde kola icilir
  2-sonra kola kutusu ortasindan bir ileri bir geri bukulmeye baslanir (bu esnada kutunun ortasinin inceldigine dikkat ediniz)
  3-incelen orta bolumun iki yaninda beliren ve her ileri-geri hareketle daha da buyuyen acikliklara,iki dudak acikliklari kaplayacak sekilde agiz dayanir, bas geriye itilir ve kalan kola agiza bosaltilir
  4-sag el kutunun ust kismini sol el ise alt kismini tutacak sekilde kutu kavranir ve acikliklardan kutu ikiye ayrilir. dipte kalan kola ve kutunun dibi acikca gorulebilir. dipte gozuken o iki yudum kola keyifle icilir. fakat bu esnada dudaklarda kesik olumamasi icin gayte dikkatli olunmalidir.
  afiyet olsun
 • mide problemi için doktora gittiğinizde, doktorun ilk yasakladığı şeyler arasındaki sıvı... kafein içermesi* münasebetiyle bağımlılık yapar, dişlere zararlıdır, gastrit azdırır... 7 ay hiçbir çeşidini ağzıma koymadan sabrettiğim içecek; neticede yazın gelmesiyle litrelerce tüketip gecenin bir yarısı acile kaldırılmama ve hayatımın ikinci endoskopi'sine sebep olan etkenlerden biri...
 • (bkz: mekke kola)
 • ilkin pepsinojen dengeleyici ilac modunda uretilip piyasaya surulen fakat halkin super tutmasi sonunda me$rubat olarak lanse edilen harika icecek.
 • "kola'nın ortalama ph degeri 3.4 bu asidite disleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.

  kola içmeden önce bir düsünün. dünyada hiç kimsenin tavsiye edemeyecegi karbon dioksit içiyorsunuz.

  iki yil önce, delhi üniversitesinde "kim daha fazla kola içecek" diye bir yarisma yapildi.
  sekiz sise kola içen kazandi ve herkesin gözü önünde öldü. çünkü çok fazla karbondioksit almisti ve kaninda yeterli oksijen yoktu.

  birisi kirilmis disini bir sise kola'nın içine koydu ve dis 10 günde eridi!!! oysa disler ve kemikler ölümden sonra en fazla dayanabilen organlarimizdirlar.

  bir sise kola içerek midenize ve bagirsaklariniza ne yaptiginizi bir düsünün....

  kola severler - her seyi bildiginizi mi düsünüyorsunuz?

  ama dahasi var...

  "tuvaleti temizlemek için" bir kutu kolayi klozetin içine dökünüz. bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. koladaki sitrik asit hela tasindaki lekeleri yok edecektir.

  "krom tamponlardaki pas lekelerini yok etmek için" tamponu kolaya batirilmis sigara folyosuyla iyice ovunuz.

  "akü kutup baslarindaki çapagi temizlemek için" bir kutu kolayi kutup baslarina dökün ve çapak yok olsun.

  "paslanmis bir civatayi sökmek için" kolaya batirilmis bir bezi bir kaç dakika pasli civataya uygulayiniz.

  "harika bir jambon için" bir kutu kolayi tepsinin içine bosaltin. jambonu alüminyum folyoya sarip, firina sürünüz. jambon tam olarak pismeden otuz dakika kadar önce folyoyu çikariniz ki harika bir sos için jambonun yagi ile kola karissin.

  "elbisenizdeki yag lekesini çikarmak için" bir kutu kolayi lekeli giyeceklerin üzerine bosaltin, deterjani ekleyin ve her zaman yikadiginiz gibi yikayin. kola yag lekelerinin yok olmasina yardim edecektir.

  kola arabalarin ön camindaki lekeleri de yok eder.

  ayrica kimileri de bu maddeyi icerler !!!

  bilgilerinize...... "

  http://www.sevgidamlalari.com/kesif/kola.asp
  not: copy&paste'dir, sayım,suyum yok, ona göre