şükela:  tümü | bugün
 • coca cola satın almayarak, daha doğrusu sadece coca cola almayarak yapılan "idealist" islam hareketinin - kendimce- tanımıdır. dahası, cihat pornosu izlenerek yapılan idealizm ve vicdan masturbasyonudur.

  - geçen gün işten çıktım, arabama bindim ve güzel bir yemek için en sevdiğim restorana doğru yola koyuldum, e bütün gün çalışmıştım, güzel bir yemeği hak ettiğimi düşündüm. trafik ışıklarında beklerken afedersiniz it sürüsü gibi arabama yapıştı yine suriyeliler. rahatsız edici sivrisinekler gibiydiler, hakaret etmemek için tutmak zorunda bile hissetmedim kendimi, ama haksız mıydım dostlarım? kendi ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize gelen bu insanlar bütün rahatımızı, huzurumuzu kaçırmıyor mu sizce de? ülkenizin sınırı belli, zaten bu sınırlar onlardan da bizden de çok uzun zaman önce konulmuş. sen o sınır içinde doğmuşsun ama ülkenin sınırlarını geçerek dünyanın başka yerlerine gitmek istiyorsun. sana düşen o sınırların içinde kalmak ve gerekirse binbir tarafı olan o savaşta kendine uygun bir taraf seçerek savaşmak değil mi? sen ülkende ölmeyesin, kızlarına tecavüz edilecek korkusu duymayasın diye trafik ışıklarında benim arabama dadanarak rahatsız etmeye hakkın olduğunu mu düşünüyorsun? lütfen sana çizilen sınırların içine geri dön ve ülkende savaş suriyeli. ne? kime karşı mı? ne bileyim onu da bana sorma, git ve savaş sadece çünkü seni böyle görmek beni rahatsız ediyor. vicdanımı rahatsız etme hakkın yok!

  neyse dostlarım, bırakalım bu suriyelileri. restorana girdim ve masama oturup garsonu beklemeye koyuldum ama bir türlü gelmiyordu. inanır mısınız 3 hatta belki 4 dakika kadar bekletildim. yanlış duymadınız, hatırı sayılır bir para vereceğim yemeğin siparişi için 4 dakika bekletildim! garson sonunda beni farkedip yanıma geldiğinde ona hak ettiği muameleyi gösterdim tabi ki. sen nasıl beni farkedemiyorsun? benim bu yemekte işletmeye bırakacağım para senin maaşının üçte biri, hadsiz! dostlarım, bunlar bu dilden anlar, insanlara nasıl davranılması gerektiğini iyi bilirim, iyi bir yönetici olmamı buna borçluyum.

  neyse efendim yemek siparişimi verdim, içecek menüsüne baktım, ve işte ordaydı! müslümanların can düşmanı ve fitne yuvası israilin bayrağını, atılan bombaların şiddetini, şehre giren tankların griliğini görüyordum adeta o ambleme bakarken: coca cola. kaşlarımı çattım ve mağrur bir edayla coca cola ürünleri dışında ne var diye sordum, ayran varmış bi, iyi onu ver dedim. haklı gururumla yemeğimi ayranım eşliğinde yedim ve masadan kalktım. evime doğru yol alırken yol üstünde bir büfeye uğrayıp marlboromu aldım ve keyifle tüttürmeye koyuldum. ama bir anda bütün keyfim kaçtı. evimin önüne vardığımda ne göreyim? sokakta yıllardır benim park yerim olan yere başka bir araba park etmişti. öfkeden deliye döndüm, hemen alelacele kendime 30 metre mesafe uzakta başka bir yer bulup arabadan indim ve benim yerime park eden arabanın aynasına sağlam bir yumruk indirdim, bunu yapmadan önce etrafı kolaçan etmeyi unutmamıştım tabi ki. sanırım aynası kırıldı, ama sonuna kadar hak ettiği için hiç vicdan azabı duymadım. "hak etti deyyus" dedim geçtim.

  sonunda apartman kapısına geldim ve zili çaldım. yine bekletti bu kadın beni yine. ard arda zile basmaya devam ettikçe öfkem de artıyordu. işte şimdi neden eve gitmeden yemeğimi dışarda yalnız yediğimi anladınız değil mi? eşim kapıyı açtığında yine o hissi yaşadım. sevmiyordum onu, dahası sanki babamı öldürmüştü, öylesine sevmiyordum. mahcup bir eda takınarak tuvalette olduğunu söyledi ama yetmezdi bu. onu azarlamaktan ve ona hakaret etmekten kendimi alamıyordum. bu beni bir anlamda rahatlatıyordu, bütün gün işte olan ve eşşek gibi çalışan ben olduğum için buna biraz hakkım olduğunu düşünmüyor değildim dostlarım. masayı kurmuş beni bekliyormuş meğer, ben yediğimi söyledim ve televizyonun karşısında konuşmadan vaktimi dinlenerek geçirdim. sonra da yatağıma geçtim, onun hiç gelmemesini umarak.

  o gece rüyamda kendimi filistinde gördüm. yine bir savaş ortamı. coca cola şişeleri adeta tank halini almış şehre girmeye çalışıyor, bense onların karşısında, ayran kutusu şeklinde bir tankla onlara ateş açıyordum. bütün gece cihat ettim kardeşlerim, onlara hak ettikleri karşılığı hakkıyla verdim. uyandığımda ter içindeydim, "allahım sen islama ve müslümanlara yardım et" diye duamı ederek coca cola cihadımı tekrar takdir ettim 've uyumaya devam ettim'.