şükela:  tümü | bugün
  • bir gün işyerinde rahatsızlandığım için büyükçekmece'de bulunan kolan hastanesi'nin aciline götürüldüm. çok şiddetli bir ağrım vardı ve yürüyemiyordum bile. muayene etmek için odaya gelen doktorun önlüğü beyazdan kahverengiye doğru hızla yol alıyordu. doktor da kahvede batak oynuyormuş da acilen hastaneye dönmek zorunda kalmış gibi görünen bir adamdı. odaya girince bana söylediği tek şey "soyun" oldu. "oha napcan lan?" diyemedim tabi, soru işaretleriyle baktım gözüne, "hıyar mısın lan ne biçim konuşuyorsun" mesajı da vardı tabi bakışlarda ama canım burnumda olduğundan o an adamla uğraşamadım. muayeneden sonra apandistini almamız lazım dedi. yok dedim bi bu eksikti. tamam ben gideyim ameliyat meselesini ailemle görüşmem lazım dedim ve hastaneden ayrılmak istedim. yok olmaz gönderemeyiz seni bu şekilde hemen ameliyata almamız lazım diye tutturdu adam. "ya yok ben şimdi öyle ameliyata falan giremem, ölüyor muyum ya ailemi bekleyeceğim" dedim. yine ısrar etti. ya gideceğim ben falan derken ailem geldi ve güvendiğimiz başka bir hastaneye gittik. apandistte falan bir sorun yokmuş, kistlerim vardı, onlardan kaynaklanıyormuş.

sözün kısası; para kazanmak için gözü dönmüş, içini ise bok götüren bir hastane...
  • hemen muayene olmaya gideceğim hastane. bize ne oğlum açıldıysa. çok ta sikimdeydi afedersin. siktiri boktan bir hastane işte.
  • sisli subesine dun aksam babami goturdugum hastane. kalbimi fethettiler bildiginiz. acile gittigimiz icin sadece hemen isim ve iletisim bilgilerini falan alip muayene ucretini soylediler ve ''cikarken'' odenecek dediler. acile gelmis, ayakta duramayan hastayi kayitti cartti curttu diye oyalamadan hemen doktora yonlendirmeleri sok etti beni. muayene devam ederken pasa pasa bi yandan kendi kendilerine dosyalari kayitlari hallettiler, yapilacak islemlerin ne kadar tutacagini bi ara bi citlatmaya geldiler hepsi bu. hospitalium xpitalium misali kirk saat kartta olur nakitte olur bidi bidi diye parayla ugrastirmadilar bizi.
  • her gelen hastaya para kazanacakları biri olarak baktıkları hastanedir. burnumda çıkan sivilcenin devamlı kanaması ve hiç geçmemesi yüzünden gitmiştim. doktor, "mutlaka ameliyat olmalısın, burnunda kist var. beynine giderse ölümcül tehlikesi olabilir" diye tanı koymuştu. akrabaların tavsiyesiyle başka bir hastaneye daha gittim ve sonuç olarak çıkan sivilcenin damar üstüne denk gelmesi yüzünden devamlı kanadığını, önemli bir sorun olmadığını öğrendim. hastanenin tek güzel tarafı; eğer vereceğiniz parayı gözden çıkartmışsanız ve acil hizmet almak istiyorsanız, hızlı hizmet alacağınız bir hastane olmasıdır.
  • babaannemin düşmesi nedeniyle şişli'dekinin aciline röntgen çektirmeye gittiğimiz ve kalça kırığı olduğu ortaya çıkınca o gece yatırdığımız hastane. doktorları ve hemşireleri çok ilgili ve güleryüzlü. profesör de sıkılmadan bütün sorularımızı yanıtladı ve ameliyat konusunda çok rahatlattı. neticede ameliyat da bu hastanede gerçekleşti, çok şükür şimdilik her şey yolunda.
  • şişli'de tonla özel hastane varken gidilmeyecek olandır. acilde bir serum için 200 lira istiyorlar. fatura istiyorsunuz, olumsuz cevap veriyorlar. söylenmeye başlayınca bir fiş tutuşturuyorlar elinize ve hoop 200'den 173 liraya düşüyor.

kısaca; acil muayene+serum fiş alırsanız 173, fiş almazsanız 200 lira. öyle de bi yer işte.
  • telefonla arayıp konuştuğunuzda inceden terslendiğiniz hastane. doktorunun da mesaisinin oglen birde bitmesine ragmen eger bire 10 kalan gelirsen almam diye atarlayan hastane. ozetle telefon ettikten sonra bed seslerinden ve konuşma tarzlarından dolayı gitmekten vazgeçeceğiniz hastane. gitmek zorunda kalanlara sabır diliyorum.
  • şişli'deki hastanesinde birkaç farklı doktora gittim ve çok memnun ayrıldım. doktorlar iyiydi, fiyatlar özel hastaneye oranla uygundu. ve çok ilgililerdi. yani özel hastane deyince acıbadem amerikan gibileri saymazsak zaman zaman devlet hastanesi moduna girilebiliyor. medical park'a sık sık gidip abuk subuk birçok şey yaşamış biri olarak çok daha fazla sevdim burayı. daha bilgili ve ilgili çalışanları var. doktorlar için bilemem ama gittiklerimi önceden de araştırıp gittiğim için bir sıkıntı yaşamadım.
    bu arada benlerimi de aldırdım burada. vefa gönenç doktorumun ismi, çok tatlı bir insan. tavsiye ederim.
  • şişli'deki hastanesinde radyasyon onkolojisi bölümünde görev yapan çok iyi bir doktor var.

(bkz: dr mehmet fatih akyüz)
    (bkz: radyoterapi)