şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özgüveni az, verdiği kararlar doğru olsa bile, başka birinin bir sözüyle ondan vazgeçmeye hazır, tedirgin yapıya sahip kişi.

    rüzgârın yönüne göre bir anda farklı bir düşünceye girebileceklerinden kendilerine pek güvenilemez.

    böyle insanlarla birlikte yaşamak, birlikte iş yapmak bazen cidden zorlaşır. çünkü ne yapacakları kestirilemez. bir zaman a dediğine bir bakmışsın, birinden farklı bir şey duyduğu için başka bir zaman rahatlıkla b diyebilir. düşünceleri zikzaklıdır.

    kolay etki alınan insanlar aslında kendileri de bundan çok memnun değildir. bir kısmı bunun farkındadır. ancak bunun önüne geçme iradesini gösteremediklerinden huzursuzdurlar çoğunlukla. yufka yürekli, merhametlidirler de. narin, hassas, kolay incinen, çabuk üzülen, başkasını hiç üzmek istemeyen kişilerdir.
  • hayattaki en büyük zayıflıktır. akıllı birisi bu tip insanlara istediği şeyi istediği bir şekilde yaptırtabilir. aslında çocuksu bir davranıştır. kafası dağınık insanlanlar olurlar genelde. çevresindeki hiçbir şeyin farkında değillerdir ve umursamamaya devam ederler. daha da kötüsü, insanların etkisi altında kaldıklarını da farketmezler.