• ben de bir anımı paylaşmak istiyorum, malum haritadan paketin konumunu görebiliyorsunuz, bigün geldi bu evimin önünde 5 dk filan geçti zil çalmıyor, diğer kargo firmalarından evin önüne kadar gelip geri gitmelerini yaşamış olduğumdan kıllandım balkona çıkıp araca baktım. kargocu araçtaki kargoları tek tek ve yavaş yavaş indirip kenara diziyor, elindeki kağıda göre sıraya koyup geri araca yerleştiriyor ama bunu öyle bir itina ve dikkatle yapıyor ki, bravo lan dedim, ben o kargocu yerinde olsam işimi böyle özenli yapmazdım.

işi bitince getirdi tabi. keşke video çekseydim. diğer kargo firmaları görüp iş öğrenirdi.

kötüyü gömdüğümüz gibi iyiyi övmek lazım, müşteri memnuniyetinin değerini anlasın diğerleri.
  • hız konusunda rakiplerini solda sıfır bırakan. ekstra komşuma bırak, istediğim saatte getir gibi lukslere sahip eşsiz firma. kalite dediğin budur.
  • diğer e ticaret sitelerinin de kullandığı gerçekten hizmet veren bir kargo firması. misal bugün eve gelip zile basmış kapıyı açan kimse yok. telefonla kurumsal bir numaradan arandım, kuryeci arkadaşa bağlandım, arkadaş evde misin abi eve geldim zile bastım kapıyı açan yok dedi. dedim eşim hasta uyuyodur ben onu arayıp sana dönücem dedim.
    eşimi arayıp uyandırdım, ama apartmanın kapısının açılması için tekrar zile basması gerekiyordu arkadaşın. arayamıyorum da çünkü dediğim gibi 0850 li bir numaradan aranmıştım. arkadaş bir daha aradı hemen beni, dedi durum nedir. bir daha zile basar mısın dedim, bastı ve kapı açıldı abi tamam dedi. inanılır gibi değil. başka kargo firması olsaydı hiç uğraşmaz giderdi. gerçi diğer firmalar da hafiften çeki düzen vermeye başladılar en azından benim çevremdeki şubelerde. fakat kolaygelsinin verdiği bu hizmet beni çok memnun etti, buraya da yazmasam olmazdı.
  • starbucks ülkeye ilk girdiği zamanlar pırıl pırıl baristalar vardı.. şu an bütün şubeleri öğrenci yemekhanesinden hallice, tezgahın arkasında da baristaların gerginliklerinden geçilmiyor.. yani işler arttıkça personel kalitesi hızla düşüyor.. kolaygelsin şimdilik ülke çapında çalışmıyor, muhtemelen bu nedenle tertemiz iş yapıyorlar.. umarım büyümezler.. heh!
  • en memnun olduğum kargo firması, tek sıkıntı kargoyu teslim eden çalışana kolay gelsin diyince biraz garip kaçması.
  • lan bu nasıl hizmet kalitesi. bence türkiye'ye fazla biraz. iki kere kullandım alıcı kısmında, hiç bir sorun yaşamadım. komşuya teslim et seçeneği felan var. arıyorlar evde yoksunuz ne yapalım diyorlar. ben ne yapabilirim asıl sizin için. yerim sizi. yalarun.
  • çok memnun olduğum bir kargo firması. amazon dışında taşıma yapıyorlar mı bilmiyorum ama geçen gün babam daire numarası yazmadan alışveriş yapmış, güvenliğe sorup bulmuşlar falan. ben hiç sorun yaşamadım bugüne kadar amazondan gelen ürünlerimle ilgili.
  • n11'den aldığım bir ürün için bana bir mesaj geldi. baktım; kolay gelsin diye bi şey. eyvallah gözüm, sağ ol dedim. yarım saat içinde teslimata geleceğiz falan diye bir mesaj daha attılar. ciddiye almadım. bu sefer mail attılar.. adreste misiniz değil misiniz, bak geliyoruz gibisinden.. adresteyim mk deyip evden çıktım. (markete gidip geleceğim hesapta, 10-15 dk.) aga ben marketteyken bu sefer aradılar. alo, kapıdayız efendim, adresteyim demişsiniz ama açan yok vs.. ulan mahçup oldum. alelacele komşuya bıraktırdım. böyle kargo mu olur lan? devrelerimi yaktı adamlar. biz bu kadar hıza, kaliteye alışık değiliz abi, nettiniz ya? sürat kargo mis gibi 3 ayda getirip adreste bulamadık diye geri götürüyodu, ne güzel ne aldığımızı unutup yıllar sonra kavuştuğumuzda da bedavaya gelen bi şeymiş hissi oluşuyordu. yani.. ne bileyim.. sizce de biraz hızlı gitmiyor muyuz?

neyse, iyi hadi kolay gelsin madem.
  • dün akşam saat 22.00 sularında amazon'dan aldığım ürünü bu sabah 08.30 gibi kapıma getiren, türkiye'de artık kargoculuğun da güzel bir iş olarak icraa edildiğine dair beni umutlandıran kargo firmasıdır. sizi çok sevdim, hiç bozmadan
  • yakında aras, mng veya diğer kargo şirketleri tarafından şikayet edilebilir. hayır biz alışık değiliz gelmeden aranmaya, teslimat saatinin mesajla gönderilmesine. düşünsenize adamlar hem kapınıza kadar ürün getiriyor hem de gelmeden arıyorlar hem de öncesinde mesaj atıyorlar. e yok ebesinin ali sami.

hiç gelmeyip geldik evde bulamadık diyenlerden sonra ne bileyim kendimi kral gibi hissettim.
hesabın var mı? giriş yap