şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ekol lojistik)
  (bkz: ekol express)

  amazon.com.tr nin yeni kargo şirketi. ekol lojistik firması sanırım.
 • henüz boku çıkmamış kargo firması.

  dağıtıma çıkmadan evvel ayrı mesaj, gelmeden 1 saat evvel ayrı mesaj gönderiyorlar. size ulaşana kadar da teslimat gününü değiştirebiliyorsunuz gönderdikleri linkten, hızlı bir işlem ile.

  boku çıkmamış diyorum, çünkü bugüne kadar kimi övdüysek bize pahalıya patladı.
 • amazon.com.tr'den verdiğim siparişi bana ulaştıran ve çok memnun kaldığım kargo şirketi. gelmeden 1 saat önce mesaj atıyorlar ve evde değilseniz mesajdaki linke tıklayarak teslimat zamanını değiştirebiliyorsunuz. ayrıca yine mesajdaki linkten açılan sayfada, size ürünü getiren aracın haritadaki konumunu anlık görebiliyorsunuz. teslim eden kişi de çok titizdi. ürünü kime teslim ettiğini ve yakınlık derecesini sisteme bu kadar titizlikle giren gördüğüm ilk kargo firması.
 • amazon’un kullandığı kargo firması. ilk baş sabahtan kargomun kaçla kaç arasında geleceğine dair bir mesaj attılar. sonradan 2 saat içinde ordayız diye bir mesaj daha attılar. (ilk verdiği sürenin içinde kalıyordu bu süre de, evde olup olmadığımı sordular kısaca.) verdikleri linke tıkladığımda teslimat tarihini değiştirebileceğimi ve “komşuya bırak” seçeneğini gördüm. valla her şey çok titizdi, tebrik ederim kendilerini.
 • açılın daha önce yazılanları başka kelimelerle tekrarlamaya geldim.

  amazon da gelip bize benzeyecek diye atıp tutanlara inat bugün gözyaşları içinde kapımda ağırladığım kargo şirketidir. hayatımda herhalde genel olarak kargoyla ilgili hiç bir problem yaşamamışımdır ancak minnettar olduğum da olmamıştır böylesine. resmen şımartıldım, hayallerimin online alışveriş deneyimini yaşadım. adamlar hem kargon nerede gösteriyorlar (bunu öyle yok bilmem ne biriminde yok bizim elemana zimmetli şeklinde yapmıyorlar, gps'ten izliyorsun), hem de bana bugün getirme yarın getir diye seçebiliyorsun, hem de utanmadan komşum alsın diyip milletin kafasını açma imkanı sunuyorlar. getiren elemanları da görünen o ki düzgün seçmişler, apple genius gibi giydirmişler, ekipmanlarla donatmışlar. kendileriyle çalışan başka siteler de varsa bulup teker teker kredi kartımı tanıtmak istiyorum.
 • pazar günü amazon'dan -ayrıca böyle bir firmanın olduğunu da amazon vasıtasıyla öğrenmiş oldum- sipariş verdiğim ürünün gün içerisinde 09:00-18:00 aralığında ulaşması gereken kargosu 09:11'de gelmiş. bulamamışlar evde, aramışlar telefonum kapalı. hoş, lokasyonundan baktım bakırköy taraflarındalar, klasik mantıkla dedim 'bunlar bugün bir daha gelmez' neyse, öncelikle yarın için yeniden gönderim talebinde bulundum daha sonra ise firmanın ekşi sözlük'teki başlığının entrylerine bir göz atayım dedim. ülkemizdeki çoğu kargo firmasının aksine bu firmadan hizmet almış insanların memnuniyet seviyesi bir hayli yüksek olsa gerek, hemen hemen bütün yazarlar sorun yaşamamış. dolayısıyla gönderim tarihini tekrar bugüne çektim ve evin yolunu tuttum. aynı gün içerisinde tekrar geldiler, allahtan bu kez evdeydim. türkiyedeki en iyi lojistik firması diyebilirim, sırf şu gönderinin lokasyonu konusundaki şeffaflıklarından ötürü.
 • basima bir sey gelmeyecekse benim de memnun kaldigim hizmeti veren kurum. gece verdigim siparis bugun sabah (cumartesi sabahi) dagitima cikti. sms felan geldi, iki saat icinde teslim etcez, adreste misiniz diye, dedim gelin ama guvenlige teslim edin. aynen istedigim gibi, guvenlige birakilmis urunum. suan icin ustteki yorumlarda da bir sikinti gorunmuyor. umarim kaliteli hizmet vermeye devam ederler.

  not: istanbul
 • amazon.com.tr den verdiğim 2 ayrı siparişide sabah 10:00'da getiren, 2 saat önceden geliyoruz diye mesaj gönderen, anlık olarak değişiklik yapabildiğiniz kargo firması. üstteki yorumlarda da yazıldığı üzere sadece amazon.com.tr gönderileri ile tutunabilirler mi bilinmez.
 • hafta sonu verilen siparişi pazartesi sabah teslim edebilen kargo şirketi. gelmeden yarım saat önce de arayıp “geliyoruz adresinizde misiniz” diye bilgi de veriyorlar/alıyorlar.
 • amazon'dan dün akşam 5'ten sonra verdiğim siparişler için az önce "dağıtıma çıktı" bildirimi ile beni şoke eden, adını da o bildirim sayesinde öğrendiğim kargo firması.