• kilo vermeye yardımcı olucak eylam olsa gerek.....
  • sigarayı bırakmaktan daha zor olabildiği tecrübeyle sabittir.

...kişinin ayrana olan hayranlığını azımsanmayacak ölçüde arttırır.

sözlükçüye not: çocuğun olursa (veyahut varsa) kola içirme, bir yaşa kadar kola içmezse zaten sonradan da pek haz etmez. en sonunda da sağlıkla ilgili problemlerden ötürü -zaten sevmediği birşeyi- bırakmak zorunda kalmaz.
  • zoru kuşanmak. kolay...
  • sigarayı bırakmakla kıyaslanmaz bile sigarayı bırakmak çok daha kolay. kola öyle bişey ki herşeye katık ediliyor ağız tadı veriyor. odada en az bir litre olmazsa rahat edemiyorsun bir süre sonra yoksunluğu başlıyor. ellerimin titrediğini bilirim kolasızlıktan. sadece biyolojik değil psikolojik bağımlılık da yapıyor.
  • kolaydir. zor olan zoru birakmaktir nitekim.

benzer sekilde:

(bkz: dun dundur bugun bugundur)
  • gün aşırı ayran içip olup olmadik zamanlarda uyuklamaniz ile sona eren eylem.
  • bu kola denen meretin diyet olani dahi insana kilo aldirmaktadir. bu sonuca kisisel deneyimimle varmistim ama ufak bir internet arastirmasi, istatistiksel olarak da bunun boyle oldugunu gosteriyor.
    http://www.cbsnews.com/…milysenay/main2330142.shtml
    kanimca olay soyle oluyor. kola (diyet olsun olmasin) insanin yedigi agir (yagli, kizartma vs) bir yemegin agirligini hissettirmiyor. farkettim ki diyet kola ictigimde agir yemeklere bana misin demiyor, bolca tuketiyorum. oysa herhangi gazli bir icecek olmadan yersem "cok agir geldi, yiyemiyorum" diye duruyorum. gazli icecekler insanin yeme miktarina ciddi katkida bulunuyor. yani diyet iciyorum, kilo almiyorum diye dusunmeyin. yemek yerken fazla bir sey icmemeye calisin.
  • 1 bardak kolanın içinde 32 küp şeker olduğunu düşünürseniz çok daha kolay olabilecek olan eylemdir.
  • bırakabilmek için yerine koyacak bir şey bulmak elzemdir, ben şimdilik soda ile idare etmektedim herkese de bunu tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap