şükela:  tümü | bugün
 • bu isimle adana'da çok kebapçı olmasına rağmen, popüler kültür şenol kolcuoğlu'nu ön plana çıkarmış ve istanbul'da şube açtırmıştır. istanbul'daki şubesi her zaman dolu olan ve herkesin birbirine önerdiği bu lokantanın, ilk çıkış noktasında dört farklı kardeş bulunmaktadır. daha sonra dördü anlaşamayıp hepsi kendi lokantalarını açmışlar, aralarında en iyisi şenol olmamasına rağmen muazzez ersoy'un elinden tutmasıyla istanbul'a doğru yol açmış ve adana kapısını kapatmıştır. küçükyalı'daki şubesi istanbul'a açıldığından beri hem çok pahalı değildir hem de müşteri kaynamaktadır. 4 katlı lokantaya rezervasyonsuz gitmek neredeyse imkansızdır. adana dostlar kebapçısı ya da yüzevler ile karşılaştırılırsa kat be kat daha iyidir ama.

  edit: aralarında en iyisi hangisi diye mesajlar geldi. kesinlikle (bkz: hasan kolcuoğlu). yakında istanbul ataşehir'de de şubesi açılıyormuş.
 • maltape sahilyolunda maria'nın bahçesi'nin yakınında olan kolcuoğlu'nu cumartesi rezervasyon için aradım.
  kedi kadir: cumartesi akşamına rezervasyon yapacaktım, uygun musunuz?
  görevli: evet beyefendi. saat ve kişi sayısı alabilir miyim?
  kedi kadir: 19:30'a 3 kişi lütfen
  görevli: tamamdır, yalnız masa boşalıncaya kadar bekleyebilirsiniz.
  kedi kadir: nasıl yani?
  görevli: cumartesi kalabalık oluyoruz, masa boş olmuyor. o bakımdan
  kedi kadir: ee rezervasyon yaptırıyorum, amaç bu değil mi?
  görevli (papağan da olabilir): masa boşalıncaya kadar beklemeniz gerekebilir, ne kadar bekleyeceksiniz bilemem.
  kedi kadir: kardeşim o zaman niye rezervasyon yapıyoruz. iptal edelim o zmn...
  görevli: zaten biz 4 kişinin altına rezervasyon yapmıyoruz.
  kedi kadir: aferin böyle devam edin.

  gitmeyin efendim, kebapçı mı yok, müşteri umurlarında olmayan mekan.
 • idealtepe/maltepe şubesi muazzez ersoy'a aittir.
 • antalya'da güzeloba kavşağı sera otel karşısında bulunan harika kebapçı. antalya'nın en iyisi diyebilirim. çalışanların güleryüzlü hizmeti ve mekanın temizliğini de gözardı edemem. fiyatlar da tüm bu lezzet ve hizmeti düşünürsek gayet makul.
 • çukurambarda şubesi bulunan ve tavsiye ettiğim kebapçı.
 • ankara'daki şubesinde gerek ikramları, gerek yemekleri, gerekse de hizmeti ile şu ana kadar iyi bir performans sergileyen kebapçı. tabii bir ankara klasiği olan "müşteriyi bağladık artık salabiliriz" ruh haline henüz girmeyecek kadar yeni bir mekan olmasının da bu durumda etkisi olabilir. umulur ki, ilerleyen dönemlerde de bu seviyelerini korurlar.
 • beylikdüzü'ndeki şubesi, hizmeti, kalitesi, metrelik kebabı ve personelin güleryüzü ile takdir toplamıştır. iftar vakti her yer dolu olduğu gibi bir de en az 50 kişi kapıda insanların kalkmasını bekliyordu. sadece kepabçı değil, tadı başka bir şey. mekan hemen torium'un 100 metre ilerisindedir.
 • bi vakitler adana'da epeyce gitmişliğim vardır kendilerine. istanbul'da hiç gitmedim. ama ankara çukurambar şubesine, yolu ankara'ya düşen her insan uğramalı.
  kültürümüzde yediğini içtiğini anlatmak ayıptır ayıp olmasına da ben yine de özet geçmek istiyorum.

  bir kere ikram olarak getirdikleri yaklaşık 10 çeşit meze ve salatadan sonra metrelik şahane karşık kebapları geliyor. hele beyti bambaşka bir lezzet. iki kişilik gelen yemeği iki kişinin bitirmesi pek mümkün değil. bunu biz de başaramadık zaten.
  sonra getirdikleri bol bol fıstıklı bir tabak irmik helvası, bir tabak kazandibi, ne olduğunu bilmediğim ama pek bi beğendiğim bir tabak baklavamsı bir hamur tatlısı, bir tabak nar, bir tabak üzüm, bir tabak armut, bir tabak kırmızı üzüm ve bir tabak portakal dilimi de ikramları. bitti mi? daha bitmedi, üstüne bol köpüklü türk kahveleri de ikramları.

  elbette ki hepsini yiyemedik o ayrı da. oldukça hassas olan miden en ufak bir rahatsızlık hissetmedi bunca şeyi yedikten sonra. belli ki kullandıkları malzemeler kaliteli.

  şimdi asıl bomba kısma geliyorum; hesap.
  normal şartlar altında istanbul'da bu kadar şık bir mekanda bu kadar çok şeye sağlam bi hesap ödersin. ki bizim beklentimiz de o yöndeydi. ama ne oldu. gelen hesap hepi topu 75 liraydı.

  kısacası ankara'ya yolu düşen her insan buraya uğramalı.