• (bkz: collectibles)
  • (bkz: bean bag)
  • gezilerde alınan hatıra buzdolabı süsü.
  • bitirdiğim ice tea 1,5lukların koleksiyonunu yapmayı severim. atmaya kıyamıyorum.
    sevdiğim insanlarla gittiğim sinema biletlerini asla atmam. biriktiririm.
    ailemin çakmak kaybetmede üstüne olmadığı için; mecburi bir şekilde çakmak koleksiyonu yapmaya başlamışlığımda söz konusudur.
  • kibrit kutusu.
    başlangıçta herhangi bir ayakkabı kutusunda muhafaza edilebilir. koleksiyon genişledikçe kutu ebatlarına göre ayrı ayakkabı kutularında muhafaza edebilirsin. bir süre sonra elinde üretim yıllarına göre gruplandıracağın kibrit kutuların olunca, o şekilde düzenleme de yapabilirsin.
    öncelikle otel, bar vb. gibi yerlerin promosyon kibritleri oluşturacaktır koleksiyonunu. bir süre içinde eş, dost, arkadaş da koleksiyonuna katkı sağlar hale gelecek. farklı şehir ve/veya ülkeye giden arkadaşlarından kibrit kutusu isteyebilirsin, zaten onlar da sen söylemeden getiriyorlar çünkü kibrit aranıp bulunması çok da zahmet istemeyen bir şey. haliyle ucuz ve hafif.
    ha bir gün e-bay'de bilmem kaç yılında üretilmiş, kibritleri kullanılmamış minnacık bir kutunun senin olması için açık arttırmaya girip, olayı "benim olacaksın!" inadına bindirdiğinde üstüne birde kibrit kutusu için postacının yollarını gözlerken...
    bilemiyorum, ben şahsen babamın kulaklarını çınlatıyorum...
  • (bkz: kitap ayracı)
  • (bkz: anahtarlık)
  • cebinizdeki son parayı verecek de olsanız alacağınız, gördüğünüz yerde satılık olmasa bile pişkince isteyeceğiniz, film/dizi izlerken gördüğünüzde aynısını bulabilmek için bilgisayar başında oturup saatlerce yurtiçi/yurtdışı online satış sitelerinde bulmaya çalışıp getirteceğiniz ürünlerdir. (bkz: bardak)
hesabın var mı? giriş yap