şükela:  tümü | bugün
 • sagopa kajmer ile birbirlerine çok yakışıyorlar. bir çift ancak bu kadar sevimsiz olabilirdi, iyi becermişler. evet.
 • ceza'nın babası danyal özçalkan'ın vedat ettiği gün; sagopa içten bir baş sağlığı dilerken, kendisi storysinde sagopa ve ceza'ya atılmış bir dissi (fuat - 2 pushta) paylaşmıştır

  bu da burada kayıtlara geçsin.

  aynı zamanda kendisi sahtiyan ve sagopa'yı; sonralar da ceza'yı vs küstürerek türkçe rap'in önünü kapamış birisidir. sahtiyan, ceza, ayben, fuat vs. derken kuvvetmira gibi bir oluşumu yıkmıştır.

  sonraki senelerde raffine, zet, mozole mirach, sitem depresif ile tekrar toplanan oluşumun tekrar dağılıp, kapanmasında büyük pay sahibidir. bu arkadaşlar o zamanın yetenekli gençleridir. hepsinin hayallerini yıkıp, geleceklerine büyük zarar vermiştir ayrıca.

  sagopa'nın kariyerinde gerek müzik, gerek sosyal açıdan eksi yönde hızla ilerlemesinin baş sorumlusudur. dileyenler sagopa'nın evlenmeden önceki albümleri ihtiyar heyeti, bpg, romantizma albümünlerini ve sonrasını inceleyebilir.

  sagopa kendisinden ayrıldıktan sonra piyasayla hafiften arası düzeldi. örneğin dj funky c ile barışıp, groovypedia'da bpg 2004'den bir feat söyleyip eski günleri yad ettiler :)

  her ne kadar yetenekli ve emekçi olduğunu iddia etse de tam bir wack'tir. 15 yıl türkiye'nin en iyi hiphop prodüktörlerinden biriyle çalışıp mix/mastering öğrenmeyecek kadar emekçidir (!) kariyerini sagopa kajmer'in sırtına inşa etmiştir. çalışmalarının neredeyse tamamının prodüktörlüğünü dj mic check aka. sagopa kajmer üstlenmiştir. kurmakla övündüğü müzik şirketinin çoğu projesi sagopa kajmer yönetimindedir. hatta şirkette en çok sagopa kajmer albümü vardır.

  bilenler bilir; bir ara bu mc'nin sagopa ile olan featlerindeki verseleri dinleyiciler tarafından ustaca kesilir, kusursuzcs editlenir ve solo sagopa parçası olarak upload edilirdi :)
 • kendine ait bir fikre sahip midir diye düşündüğüm.
 • o cazların bluesların öldürdüğü kadın.
 • hastalık tedavi edilebilir mi?
  evet, oldukça basit ve etkili şekilde tedavi edilebilir. eğer ilk belirti meydana çıktıktan sonra hastalıklı kişiye hemen sıvı verilirse hastalık tamamen düzeltilebilir. sadece su kullanılmamalı. vücudun ihtiyacı olan bu su ve belirli tuz karışımı temiz su ile karıştırılmalı ve çok miktarlarda içilmelidir.
  eğer hazır ors solüsyonu mevcut değilse 6 çay kaşığı şeker+1 çay kaşığı tuz+1 litre içme suyuna eklenerek hazırlanan sıvı tüketilmelidir.
  gittiğiniz ülkede kolera salgını varsa ne tür önlem almalısınız?
  - yalnızca kaynatılmış veya klor veya iyotla dezenfekte edilmiş su için.
  - diğer güvenilir içecekler olan kaynatılmış su ile hazırlanan çay ve kahve gibi içecekler, kutulanmış veya şişelenmiş, ağzı kapalı ve mümkünse pastörize edilmiş meşrubatı tercih ediniz suyun bulaşık olabileceği yerlerde, buzun da bulaşık olabileceğini göz önüne alarak, içeceklere koymayınız
  - içecek kutusu veya şişelerinin dış kısmındaki su bulaşık olabilir. bu yüzden ıslak kutu ve şişeleri açmadan önce kurulayınız ve içerken ağza doğrudan temas edecek yüzeyi öncelikle silerek temizleyiniz.
  - suyun bulaşık olabileceği yerlerde, dişlerinizi musluk suyu ile fırçalamayınız
  - tam pişmiş ve hala sıcak olan gıdaları tüketin.
  - meyveleri kendiniz soyun.
  - pişmemiş veya az pişmiş balık ve kabuklu deniz ürünü yemekten kaçınınız.
  - sokak satıcılarından içecek ve yiyecek almaktan kaçınınız.
  - ellerinizi sık sık sabunlu su ile yıkayınız
  unutulmaması gereken kural: "kaynatın, pişirin, soyun veya unutun gitsin"

  kaynak: http://www.hssgm.gov.tr/
 • eşi ingiltere'den esrar tohumu getirdiği için gözaltına alınan örnek(!) müslüman çiftin teki.
  hazır sagopa kajmer'in paket olmasıyla birinci ağızdan duyduğum bir şeyi anlatayım. örnek müslüman çiftimiz kolera & sagopa bir d&r imza gününde namaz için mola verdiklerini söylüyor ve ofise geçip birtakım sarma bir şeyler içiyorlar namaz filan yok. ofis dumanaltı olduktan bi süre sonra çıkıyorlar ve imza gününün bittiğini söylüyorlar.
 • dinlediğim tarzda bir müzik yapmıyor ama kendisini bir programdaki şu söyledikleri ile hatırlıyorum. o kadar garip gelmişti ki yıllar oldu aklımdan çıkmadı.
  sunucu soruyor, müzik yapmıyor olsaydınız ne iş yapardınız?

  burada beklenen cevap, zaten güzel sanatlarla uğraşıyorsunuz ya, işte ressam, şair, haykeltraş ya da ne bileyim sanat olmasa da daha naif, kulağa güzel gelen işler, mesela öğretmen olmak isterdim çocukları çok severim, doktor olmak isterdim, insanlara dokunup hayatlarını kurtarmak vs. vs.

  ama gelen cevap peygamber efendimiz gibi ticaretle uğraşmak isterdim.

  wuhuuu bebek.
 • "sagopa kajmer feat ceza" diye yayınlanacak onlarca şarkının, açılacak bir o kadar başlığın katili.
 • sagopa kajmer'in hanımı imiş. şimdi benim reple emeğe saygıyla falan işim olmaz; ancak sagopa ile tanıştıktan sonra bu hatuna dönüp "siz de kolera olmalısınız" demek çok eğlenceli bir deneyim olabilir. imkanı olan denesin.
 • kendisi ve eski eşi ile ilgili anlamadığım bir şey var.

  bunlar evliyken ikisi de müslümandı.

  boşandılar, sago rakı içiyor, kendisi südyenle klip çekiyor.

  bu ilişkideki müslüman kimdi? ceza mı *