• alet edavat kullanmadan koparmak için kesmek istediğiniz yerde 1 cm kadar bandı banda yapıştırın ve sertçe çekin. şöyle:

___________ (1) bandın düz hali.

_____/\_____ (2) bandın birbirine yapıştırılmak üzere aldığı hal.

______|_____ (3) bandın yapıştırılmış hali.

<- ___..___ -> (4) bandın iki yandan hızla çekilerek kopartılması.
  • taşınmak üzere ev toparlama sırasında odadan odaya yanında maket bıçağıyla birlikte gezdiğiniz aparat. açarken caaaarrrrrrrrt diye deli gibi ses çıkarır, o yüzden geç saatte koli bantlamam ben komşular rahatsız olmasın diye, samimi söylüyorum.
  • from dusk till dawn isimli filmde -hayır ben izlemedim, arkada açık duruyordu gözüm sadece bir sahneye takıldı- ilk sahnelerden birinde tarantino kanayan eline bir koli bandı sarıyordu, tarantino her zamanki gibi beni bir tuhaf etti hayır bişey değil akabinde uzun süre "kanayan yaraya koli bandı sarmak" şeklinde bir fantezi geliştirmek zorunda kaldı beynim..
  • zamkı herşeye yapışan ve kullanılan makasın ömrünü bitiren cinsinin yanında, daha açık renk ve kağıt gibi bi malzemeden olanı da vardır. elle koparılarak rahatça kullanılır. ama diğeri kadar sağlam değildir. gavur koli bantları arasında, içinden iplikler geçen fantastik modellere rastlanır. amerikan halkının standart bandı gümüşi renktedir, bizimki gibi iç karartıcı bi kahverengi diyildir. ve biz türkler üretim işlevi için kullanırken, onlar susturmak için insanların ağzını bantlamakta da kullanırlar.
  • nadir de olsa televizyon izlediğim günlerden birinde, yaklaşmakta olan ırak savaşı öncesinde polonya pazarı'nda ''saddam bandı'' olarak satıldığını öğrendiğim bant... pencereler, kapılar bantlanarak nükleer saldırıdan gelecek zararlar azaltılıyormuş... aklıma cem yılmaz'ın ''kaçın ula kaçın, uranyum geliyo!!!'' esprisi geldi... bundan sonra, plastik eldivenlerin ''çok fonksiyonlu prezervatif'' olarak satıldığını görürsem hiç şaşırmam...
  • kedi ya da köpek sahibiyseniz, giysilerinizi veya mobilyalarınızı bu mahlukların tüylerinden arındırmak için de çok faydalı bir icattır koli bandı, etkilidir, tavsiye ederim.
  • neden kartondan kocaman bir çembere sarilmis olarak ortalama sadece 40 metre satilir anlamadigim malzeme, hayir yani icinden aslan mi gecicek. sanki onemli bi islevi yer kaplamak. ayrica cok kullanilmasi gereken durumlarda (bkz: tasinma) cart cart surekli bitiyo, o koca cemberler de copu dolduruyo.
  • duvara yapıştırılmaması gereken bant çeşidi. yapıştırdıktan sonra altındaki sıvayla birlikte beraber gelir.
    (bkz: ben bugun bunu gordum)
  • adam kaçırmak açısından yetersiz kalan, bu konuda duct tape ile katiyen yarışamayacak olan bant. bir de koli bantlarken afacanlar basmış, gına gelmiş, histeri krizine ramak kalmış tipik viktoria dönemi kadınının sıkıntılarını paylaşan kadınlara ağda niyetine tavsiye etmiyoruz efendim.
  • --- spoiler ---

hiçbir şeye güvenmem; ama koli bandına güvenirim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap