şükela:  tümü | bugün
 • 4000 yildir bilinip kullanilan gumus solusyonu. eski medeniyetlerde bunyeyi hastaliklardan korumak icin kullanilirmis. 1930lu yillarda pek revacta olan gumuslu su antibiyotik olarak kullaniliyormus. insan hergun yeni bir sey ogreniyor. yasli ve sevimli bir rahip amca sobet arasinda bahsetti. son 20 yildir devamli kullandigini ve nezle bile olmadigini soyledi. biraz monatomic gold gibi sanirim. solusyon hakkinda soyle de bir yazi buldum; (bkz: http://www.all-natural.com/silver-1.html)
  (bkz: kolloid) (bkz: kolloidal)
 • colloidal silver hakkında okuduğum destanımsı yazıdan anladığım kadarıyla ve özetle, iddia odur ki; an itibariyle dünya üzerinde tıbbın kesin çare olamadığı, bulamadığı aids, sars, ebola türü nice virüsü yok edecek etkiye sahip, bilinen en güçlü ve doğal antibiyotikmiş. ancak hastalıklar ortadan kalkarsa, ilaç firmaları para kazanamayacağı için bu maddeyi kullanmaktan imtina ediyorlarmış. gümüş, gümüş nitrat ve gümüş kolloidin geçmişteki kullanım örnekleriyle ve abd'li profesörlerin araştırmaları sonucu elde ettikleri bulgularıyla iddia olmaktan çıkıp baya bir ikna ediyor. gümüş yüzüklerimi kolyelerimi havanda dövüp suyla yutsam olmuyor mu, niye olmuyor? buna da açıklık getirilmiş.

  "bir kolloid ultra mikroskopik büyüklükte bir nesnedir. gümüş kolloid elektroliz yöntemi ile arıtılmış su içerisinde askıda duran çok küçük saf gümüş parçacıklarından başka bir şey değildir. cs (colloidal silver) içerisindeki gümüş parçacıkları ne kadar küçük olursa beden onları o kadar daha kolay özümser. cs'nin kokusu yoktur, tadı yoktur ve hiçbir ilaç ile sağlık sorununu ile diyet ile bilinen negative etkisi yoktur. insan bedeninde yapay hiçbir değişim yaratmaz. dünya gezegenindeki insanların sağlığı için tıtanyum ve altın ile birlikte tanrı tarafından sağlanmış doğal bir antibiyotik olduğuna inanılır. altın gümüşten daha yüksek frekansa sahip iken titanyumun altından daha yüksek bir frekansı vardır. dünyada mikrop forumunda olan hiçbir şey altın ve titanium kolloidinin frekansı karşısında varlığını sürdüremez ve yine hemen hemen hepsi gümüş kolloidin frekansı karşısında da direnemez."
 • (bkz: arjiri)
 • 650 hastaliga iyi gelen solusyon. en sifali antibiyotik olarak bilinmektedir.
  buna karsin nedense avrupa birligi, abd, turkiye, avusturalya gibi cogu yerde yasaklidir.
  evde yapilan solusyonlar, karisimin iyon bakimindan dogru ayarlanamamasi nedeniyle (non iyonik elektronda olamamasi) malesef cogunlukla ise yaramamakta vucutta tuz olarak algilanmaktadir.

  http://www.sifalibitkilervedogaltedavi.com/…us.html
 • bir başka safsata. kolloidal gümüşün sınırlı antibiyotik etkisi her ne kadar in vitro (petri kaplarında) gözlemlense de in vivo (canlı varlıkta) etkisinin sınırlı, düşük ve güvenilmez olması 1930'lu yıllardan sonra kullanımından vazgeçilmesine neden olmuştur. topikal (deriye sürülerek) kullanımda sınırlı bir etkiye sahiptir ama modern antibiyotikler (neosporin gibi) bu konuda çok daha etkilidirler. kollodial gümüş 1930 öncesinde gonore gibi hastalıkların tedavisinde sıklıkla kullanılırken (ve genelde çok bir işe yaramazken) penisilin gibi gerçek antibiyotiklerin kullanımının bu hastalıklarda kesin etki yarattığının görülmesinin ardından kullanımından vazgeçilmiştir.

  ayrıca kollodial gümüş uzun süreli kullanımda deride gümüş tuzlarının birikmesi nedeniyle deri renginin maviye dönüşmesine ve böbreklerde hasara neden olabilmektedir.

  http://www.quackwatch.org/…s/phonyads/silverad.html

  türkçesi, şirinlere katılmak istemiyorsanız hiç bulaşmayın.
 • gümüşün elektrolize edilmesiyle üretilen bir ilaçtır. bilinen en eski antibiyotik türlerindendir. normal bir antibiyotik sadece bakterilere karşı etkili iken kolloid gümüş hem virüslere hem de bakterilere karşı etkilidir. dolayısı ile bu da virüslerin neden olduğu aids, hepatit, hpv vb hastalıklara karşı etkili olacağı anlamına gelmekte.

  bu tip ilaçları kullanan ya da üreten kişilerin ilaç firmalarıyla münakaşası vardır. iddiaları odur ki büyük ilaç firmalarının derdi hastalıkları geçirmek falan değildir. onların derdi hastalıkları geçirmek yerine kronik hale getirecek ilaçları bularak hastayı sürekli olarak kendi ürettikleri ilaçlara ömür boyu mahkum ederek yaşatmaktır. hastalığı tamamen iyileştirmek, ilaç üreten firma için maddi bir kayıptır.

  buna karşın ilaç firmaları ve popüler basın da kolloid gümüş denen antibiyotik etkileri olan bu ilacın, arjiri dediğimiz deriyi griye çeviren bir rahatsızlığa sebep olduğunu ve bu nedenden dolayı kolloid gümüşün ilaç olarak kullanımının oldukça zararlı ve sakıncalı olduğunu dile getirirler.

  ama tıpçı olmayan bu işlerden para falan da kazanmayan sade bir vatandaş olarak ilaç firmalarından bir sorunun cevabını da alamayız bir türlü, o kadar bilim adamın var bir dünya hastalığa ilaç bulup üretmeye çalışıyorsun, kolloid gümüşün arjiri tarzı bir hastalığa yol açmasını giderecek bir formül bulmak hadi bulunmasa bile araştırmak mı zor geliyor?
 • alternatif tıp kavramının tamamı gibi savunucularının çok kolay yalan söylediği madde.

  bunu satan adamlar, ilaçların geçtiği denetimin binde birinden geçmeden, onların araştırma geliştirmeye harcadığının milyonda birini harcamadan hayvan gibi para kaldırmakta, bazı salaklar da burada gelip "çok doğal" diye borazanlığını yapmaktadır.

  kullananın göte sürülecek aklı yoktur. net.
 • https://gaiadergi.com/…us-hakkinda-bilmediklerimiz/

  bir de ingilizce:

  "silver water is a general term for silver particles within water, although there are numerous types. the most basic solution consists of visible pieces of silver in tap water, whereas “ionic silver” is a more sophisticated type and involves the process of electrolysis to produce positive silver ions suspended in a colloidal solution. the safest and most biologically active silver solutions contain the smallest particles and the purest water. the benefits of silver were known by the earliest civilizations.

  preservation
  ancient civilizations, such as the phoenicians and greeks, knew that storing water and oils within silver containers preserved the freshness of the liquids for long periods of time. some also realized that drinking from a silver cup was healthier than drinking from a copper or lead cup. hippocrates, considered an originator of medical practices, ground up pieces of silver into powder and consumed it with water for assumed health benefits. during ancient times, microbial causes of disease and spoilage were not understood, but years of practice yielded noticeable benefits that were recorded. ın fact, many people, right up until the widespread use of refrigeration and homogenization, used silver spoons and coins in milk to preserve it.

  disinfectant
  as it became better understood how micro-organisms such as bacteria, viruses and molds caused disease and spoilage, more emphasis was put on discovering and using substances that killed them. before 1938, when penicillin was discovered, silver solutions were used as disinfectants, especially for surgical instruments and laboratory equipment. silver nitrate ointment was used to disinfect newborns' eyes for many decades beyond penicillin’s discovery. according to the national academies, ionic silver solutions are used to disinfect the potable water on the ınternational space station and the russian “mir” orbiting station. the world health organization, through its sponsored manual, “water disinfection,” states that silver colloids are effective water disinfectants for potable water in third world countries.

  antimicrobial
  although evidence supporting silver’s ability to purify water and disinfect inanimate objects is plentiful, its ability to kill pathogenic organisms in the human body is considered controversial and not well-studied. however, a south korean study published in a 2008 edition of “journal of microbiology and biotechnology” found that ionic silver solutions are effective at killing bacteria and candida albicans fungus in petri dishes. university of north texas researcher dr. mark farinha found that solutions of colloidal silver had an antimicrobial effect on in-situ populations of staphylococcus, candida and pseudomonas. an interesting property of silver solutions seems to be the inability of pathogenic organisms to become resistant to them, which is why human studies are so important to undertake." kaynak
 • eczacılık sektörü 20.000.000 da da biri bile antibiyotik manada etki gösteren maden.
  sağlık manasında gümüş kullanımı eski çağlardan beri yaygın kap-kacak ürünü olagelmiştir. saraylarda da çok kullanıldığı için arjiri denilen rahatsızlığa sık kullanımından dolayı kaynaklanmıştır. eski roma da özellikle çok kullanılmıştır. hatta tedavi amaçlı bile yaralarda falan kullanılmıştır. vücudun çinko, demire ihtiyacı vardır ama tıbben vücudun gümüşe hiç bir ihtiyacı yoktur. bilimsel olarak da ispatlanamamıştır.
  benim şaşkın olduğum bir hasta kullandığı için romatoit artrit rahatsızlığının geçtiğini ifade ediyor !