şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: eşhedü)
 • aç kalınır ve bütün gece yine de tuvallette geçirilir. bağırsaklar boşaltılır. ertesi gün kolonlardan çıkması muhtemel sesler düşünülür ve korkmamaya çalışılınır.
 • efendim,
  4 gün öncesinden başlayan sıkı bir perhizi vardır.
  son iki gün, sıvı gıda dışında hiç birşey alınmaz.
  bir yandan da muhsil ilacı falan alınır. son gün, bir kac kere lagvman yapılır.
  ve nitekim, -çok affedersiniz- su kıvamındaki dışkınız, kaynak suyu berraklığına dönüşür.
  ertesi gün, hem korkudan, hem dermansızlıktan, dizleriniz titreye titreye doktora gidersiniz.
  şanslı iseniz bağırsaklarınız iyice temizlenmiştir ve çok fazla hava püskürtülmeden kolonoskopi borusu işini görür. zira, yari baygın geçen bu süreci hatırlamayabilseniz de; sonrası sızı kadar gaz sancısı da ızdırap vericidir.
  ayrıca, endoskopi sonrası, boğaz ağrısı ve bir hafta yutkunamamak da hafife alınacak eza değildir.
 • operasyondan bir gece evvelinde belirli bir saatten sonra (sanırım 12 saat) bir şey yememeniz gerekiyor.yoksa operasyon sırasında operatörün suratı kunta kinteye dönebilir.sonra yediklerinizin tamamiyel boşaltılması için hint yağı denilen bir nesne içilir ki akıllara zarar bir nesne dir bu.

  tabii içtiğiniz yağ musil etkisini gösterdiği gece uyku size haram olacaktır.

  bütün geceyi tuvalette geçirdikten sonra en son olarak, şeffaf bir jeli anüs ağızından içeri sıkılması suretiyle daha etkin bir boşaltım gerçekleşir.bu sıvı da içeriye girer girmez dondurcu bir etki yaparak anında sıçmanızı temin eder.

  operasyon mahalline geldiğinizde size özel, götü açıkta bırakan, kıç dekolteli, bir don giyip herhengi genel anestezi görmeden sedyeye uzanırsınız...ohhh

  (bkz: ben bizzat kendimden biliyorum)
 • bir yakınımı elektrolit dengesini bozmak suretiyle kolonoskopi olamadan yoğun bakıma göndermiştir. sağlık durumu bozuk, anemik, 65 yaş üstü bireylere bu işlemler daha tedbirli yapılmalıdır. günlerce diyet, saatlerce açlık üstüne, verilen ilaçlar dokunup ishale kusma da eklenirse ve bulantıdan yeterli su alınamayıp üstüne kas gevşetici ve analjezik yapılırsa, bilinci bulanan, fenalaşan hastaya kan tahlili yapmak saatler sonra akla gelirse çok tehlikeli sonuçlarla karşılaşmak mümkünmüş. ayrıca yaşlı hastalara hemşireler tarafından yüzüne bakıp panik atak bu gibi teşhisler koyulmamalıdır. belki de gayet ciddi bir durum olan deliryum olabilir. (bkz: deliryum)
 • sonuç raporu ele geçtiğinde ''kirlilik nedeniyle bir şey görülemedi'' yazısıyla karşılaşılırsa, mutlaka ama mutlaka ve acilen yenilenmesinin şart olduğu uygulamalar silsilesidir.

  aksi takdirde,''adenokarsinom'' olan tümör fark edilmez ve ''hemoroid'' tanısı konularak, rektal kanaması olan hastaya aylar süren yanlış teşhis ve tedavi uygulamasında bulunulur.

  tabii o zaman dilimi içinde tümörlü kanser hücreleri tatile çıkmaz. bir de metastatik ise o organdan bu organa, sarmaşık gibi dal budak sarar ve avuç avuç leblebi gibi içilen ilaçlar kar etmeyip, kanama devam eder. bir de tümörden habersiz, hemoroidi kökten halledelim düşüncesiyle lazerle yakma operasyonuna kalkışılırsa yandı gülüm keten helva. dönüp dolaşıp aylar sonra tekrar kolonoskopi yapılmak zorunda kalınır çünkü kanama aynı hızda devam etmektedir.

  ve koskoca bir üniversitenin bölüm başkanı olan, gastroentoloji alanında otorite kabul edilen, herkesin ''hocam'' diyerek sonsuz hürmet gösterdiği profesör, o ''kirlilikten'' göremediği ve doğru zamanda yapmadığı ikinci tekrar sonucunda nihayet ''tümör''le karşılaşır. sürpriz*.
 • tanısal değeri oldukça yüksek noninvaziv bir teknik olarak (bkz: #44266524)
 • önemli not: fleet adlı üründe olduğu gibi, "fosfor" ihtiva eden, ishal yapıcı ilaçların, böbrek yetmezliği yaptığı bilindiğinden kullanılmamalıdır.
  artık x-m ilacı kullanılıyor.
  bulantıyı önlemek için de ilacı içmeden yarım saat önce, gerekiyorsa bir adet metpamid tablet veya emedur draje alınabilir.
 • (bkz: #51391236) istemedigin kadar detayıyla!
 • su anda içinde bulunduğum hazırlıklar.
  açlık neysede,lavman kısmını nasıl başaracağım bilmiyorum.