şükela:  tümü | bugün
  • erzincanda 12 yaşında bir çocuk üstüne kolonya döküp yakmış. söndürülmüş, doktor - hastane falan filan derken konuşmuşlar çocukla. çocuk da kolonyanın yanıp yanmadığını merak ettiğini söylemiş. dikkatinizi çekerim 12 yaşındaki çocuk kolonyanın yanacağını mı bilmiyor? alkolün yanıcı olduğunu sanırım 6-7 yaşlarımda öğrenmiştim, bunu tecrübe ederken de üstüme döküp de ateşe vermek gibi bir saçmalığa başvurmadım. 12 yaş bizim jenerasyonun anadolu liseli sınavına falan girdiği yaş, pek çoğumuz 11-12 yaşlarında tek başımıza toplu taşıma kullanıp da dersaneye falan gitmiyor muyduk ?

sizin konu hakkındaki görüşlerinizi, sebep-sonuç odaklı olarak merak ediyorum. doğal seçilim ile kestirip atmayınız lütfen.

kaynak: haber linki
  • kendini pokemon zannedip 7. kattan atlayanların nesline dert olmuştur.

edit: acı bir tecrübe olmuş, geçmiş olsun ufak kardeşime.
  • eğitim sisteminin ne kadar mikemmel olduğunu bize bir kez daha kanıtlayan hadise. afferim yavrum. hep böyle meraklı ol. her şeyi uygulayarak öğren. aman haa araştırma falan yapma. çünkü sen herkesten farklısın ve senden önce araştıranlar hep yanlış yaptı. sen kimsenin akıl edemediği ya da yanlış bildiği bir şeyin doğrusunu yaptın. koççum benim.
  • google a yazsa daha acısız öğrenirdi, neyse elektrik çarpar mi diye aklıma gelirse uygular artık, inşaallah
  • yeni nesil hayatı, ailelerinin ellerine tutuşturduğu telefon ve tabletteki oyunlardan öğrendiği için normal olan durum.

çocuk oyunda yanmaya başlıyor, ölünce tekrar diriliyor, hiç de yara sızı yok. ne bilsin gerçek hayatta böyle olmadığını.
  • ben de küçükken kolonya ile oyun oynardım. kolonyanın yandığını bilirdim. bunu kaç yaşında bildiğimi hatırlamıyorum ama bilirdim.

benim yakış olayı tamamen deneyseldi. o mavi renk nasıl oluşur, yanan kolonya nasıl bir mercek gibi davranır, ne kadar kolonya ne kadar sürede yanar. söndürmek için ne yapmalı... gibi gibi araştırmalarım vardı.

birde ultra güvenlik önlemleri altında yapardım bunu. su dolu kova ıslak havlu olmazsa olmazdı. o zaman sanırım yangın söndürücümüz yoktu evde. tahminim ilk okulda falandım. ve bunu sadece balkonda yapardım.
  • bu hikayede yanan sen oldun be çocuk!
  • akıllara bu genç kardeşimizi getirmiştir. belki kan bağları vardır
    https://m.youtube.com/watch?v=ljzyn1zlkjy
  • sizlere de malzeme çıkmasın aq. yeni nesil şöyle salak böyle ahmak vs. döktürün hemen.
    geçmiş olsun dileklerimle.
  • bu çocuk büyüyecek, çoluk çocuk yapıp oy vererek coluk çocuğumuzun geleceğini etkileyecek, beni korkutan nokta bu. kolonyanın yanmasını merak etmesi değil de üstüne dökerek yakması... kendine bunu yapan başkasına napmaz...