şükela:  tümü | bugün
 • yaki$ikli ve kolpaci insanlara takilabilecek bir isimdir. kendilerinin bu meziyetlerini* kullanarak kotu yola du$urdugu kiz sayisi coktur, kimileri yeraltina da iner, muhtemelen de kolpa cevirirken* hayatlarina veda ederler.
 • mafya ayagi takilan koftiden tc delikanlisi tanimi.
 • (bkz: hazreti kolpa)
 • şafak sezer'in başrol oynayacağı, yakında gösterime girecek olan film.
 • 2009 sonbaharında vizyona girecek filmmiş.
  az önce yönetrmeni öyle bir ropörtaj veriyordu ki ntv'ye, gören festival filmi çekmiş sanır. öyle bir kasılma, öyle bir kasılma. şafak'la 1 yıldır üzerinde çalışıyorduk diyorsun eni konu roportajda birader, ne bu kasılmalar. şafak'tan bahsederken jason statham'dan bahseder gibi konuşuyor. kaldı ki, snatch tadında bir film olacak diyor. o zaman bu ismi seçmeyecektin şekerim...
 • 30 ekim 2009'da vizyona girecektir.
 • senaryosunu kaan ertem, suat özkan ve şafak sezer'in yazdığı film..kaan ertem ve suat özkan'ın yeni nesil mizah anlayışına biraz uzak kaldıkları düşünülürse izleyici üzerinde hayal kırıklığı yaratma olasılığı hayli yüksek gibi görünüyor..yine de izlemeden bikbiklenmemek en iyisi..
 • kimse eklememiş sasırdım ben eklıyım bari buda fragmanı.

  http://www.youtube.com/watch?v=qpnk_1byide
 • hikayenin neredeyse tamamını internet sitesinde yayınlamış garip film.

  --- spoiler ---
  söz, bu sefer herşey çok güzel olacak!

  tayfun, istanbul’un ünlü mafya babalarından biri olan ateş bey’in uyuşturucu mallarını dağıtan bir ayakçıdır. özellikle sosyetik gençlerin arasına karışıp onlara mal satar. onların yaşadığı hayata hayrandır. hep öyle olmak ister. bir gün bir kurnazlık yaparak ateş bey’in mallarını kendi hesabına indirir ve parayı getirmez.

  ateş bey, tayfun’u sert bir şekilde tehdit eder. eğer ki kendisinden çaldığı malları bir hafta içinde getirmezse onu öldüreceğini söyler. 50 bin dolar da ceza keser

  ateş bey’in tehdidinden paniğe kapılan tayfun, bu âlemin duayenlerinden “mahallenin abisi” olarak bildiği sabri’ye danışır. sabri bu âlemde her şeyi görmüş geçirmiş bir kişidir. sabri, bu parayı kazanmanın en hızlı ve güzel yolunun “illegal kumarhane” kurmak olduğunu söyler. fakat sabri’nin bütün mekânları polis tarafından bilinmektedir. sabri, tayfun’a eğer temiz bir mekân bulursa bu işi yapıp bir hafta içinde bu parayı fazlasıyla çıkaracaklarını söyler.

  özgür, sonradan görme zengin bir ailenin tek çocuğudur. müteahhit babası tarafından iyi okullarda kolejlerde okutulmuş, arkadaşlarının hepsi sosyetik çevreden olan, yine sosyetik çevreden bir sevgiliye sahip, son derece steril bir hayat yaşayan bir gençtir. babasıyla, yeni aldığı 75.000 dolarlık müzik sisteminin kavgasını yapar. babasının küfür etmesi ses sistemi satıcısı ercan’ın onuruna dokunur.

  özgür’e uyuşturucu taşıyan tayfun’un aklına özgür’ün villası gelir. polisin aklından bile geçirmeyeceği bir yerdir. ancak bu iş için özgür’ün izin vermesi gerekmektedir. sabri ile birlikte özgür’ün verdiği partiye katılırlar.

  paraya hiç ihtiyacı olmayan özgür,heyecan olsun diye arada bir anne ve babasının seyahate çıktığı zamanlarda villayı filmcilere kiraya vermektedir.bu sefer sırf babasına inat ve kendini kanıtlamak, birazda heyecan olması amacıyla villanın kumarhane olmasına izin verir.

  kumarhane olarak yeniden dizayn edilen villada ilk gece sakin geçer. o geceki hâsılat çok iyi olmuştur. özgür kendi payına düşen paradan çok memnundur. sabri asıl hâsılatın ertesi gece olacağını söyler.

  özgür, ertesi gün ilk gecenin hasılatıyla hemen burcu’ya lüks bir araba alır.

  ertesi gece istanbul’un ünlü mafya babalarından ekrem ve ateş beyin yeğeni hüseyin mekâna gelir. üst katta, kuyumcu emrullah, galerici şahin ve taksi işletmecisi efendi ile birlikte barbut atacaklardır. alt katta ise normal kumar oyunu devam etmektedir. gece iyi başlayıp sakin bir şekilde devam ederken üst katta barbut oyunu sırasında ekrem ve hüseyin arasında tartışma çıkar ve iki mafya adamı silahlarını çekip ateşlerler. hüseyin, ekrem ve korumasını vurur. herkes şoka girmiştir. özgür bayılır. hüseyin kaçarken tayfun’u tokatlayıp tehdit eder.

  iki ceset üst katta yerde yatmaktadır. sabri, ekrem’in mafya babası sırrı’nın abisi olduğunu ve sırrı’nın bu işi öğrendiği anda hiç kimseyi yaşatmayacağını söyler. polise gidilirse müthiş bir rezalet çıkacak ve hem cinayete yataklıktan hem de illegal kumarhane’den dolayı ceza alacaklardır. ayrıca bu iş polise yansırsa ateş ve hüseyin zaten hepsini vuracaktır.. iki arada bir derede kalırlar. en iyi çarenin cesetleri götürüp bir yere bırakarak, sanki hiçbir şey olmamış gibi yaşamlarına devam etmek olduğu konusunda anlaşırlar.

  cesetleri yok etmek için bir adam bulurlar ancak bu adam kendilerini aldatır ve dolandırır.

  mecburen iş başa düşmüştür. cesetleri kendileri bir yerlere götürüp yok edeceklerdir.

  ağabeyinin kumar oynamaya gittiğinden haberi olmayan sırrı, o gece yapacakları bir iş toplantısına katılması için abisini arayıp durur ancak ulaşamaz. merak eder.

  bu sırada hüseyin de ateş beye ulaşmış ve durumu anlatmıştır..ateş bey, hüseyin’e hemen villaya gitmesini ve görgü tanığı kaç kişi varsa hepsini toplayıp getirmesini söyler.

  özgür, tayfun, sabri, emrullah, efendi, şahin ve ganyotçu’dan oluşan yedi kişilik ekip maceralı bir yolculuktan sonra cesetleri kilyos taraflarında denize atarlar.

  sırrı’nın adamları da özgür’ün evinin yerini tespit ederler ve neler olduğunu anlamak için villaya giderler.

  her iki grup özgür’ün evinde karşılaşır ve aralarında çatışma olur. çatışmada taarruz’un dışındaki herkes ölür. taarruz kaçarak sırrı’ya olanları anlatır.

  evdeki çatışmadan haberi olmayan özgür ve diğerleri, cesetlerden kurtulmanın rahatlığı ile eve gelirler ve evdeki manzara ile karşılaşırlar. evde çatışma olmuş ve sekiz kişi birbirini vurmuş yatmaktadır. şoka girmiş vaziyette öylece dururken, ses sistemi satıcısı ercan ve sevgilisi pelinsu gelir. ercan, özgür’ün babasının kendisine yaptığı hakaretlerin ve alacağının derdindedir. ercan ve pelinsu da manzarayı görünce şoka girerler. pelinsu, yerde yatanlardan hüseyin’i tanır. bu sırada eve sırrı ve adamları gelir. orada bulunan herkesi toplayıp götürürler.

  sırrı ve adamları, büyük bir çamaşırhane’de onlara işkence yaparlar. sırrı, bu manzaraya dayanamayan pelinsu’yu dışarı gönderir. pelinsu tuvalette ateş beyin adamlarını arayarak hüseyin’i sırrı’nın öldürdüğünü, başlarının belada olduğunu ve yerlerini bildirir.

  derhal çamaşırhaneye gelen ateş ve adamları ile sırrı ve adamları arasında şiddetli bir çatışma olur..özgür ve diğerleri saklanarak bu çatışmadan kurtulurlar. onların dışındaki herkes ölür. ortalık sakinleştikten sonra dışarı çıkarlar.

  olay bitmiştir. sabahleyin herkesin eyüp sultan’a gidip tövbe ettiğini görürüz. herkes gizli bir suçluluk psikolojisi içindedir.. kimse kimsenin suratına bakamaz..herkes sessizce dağılır.

  tayfun, olay anında sakladığı masanın parasını özgür’e verir.. evdeki cesetleri zaten sırrı’nın adamları götürmüştür. özgür’e o parayla evi onartmak kalır.

  anne ve babası döndüğü zaman bambaşka bir özgür’le karşılaşırlar.uyuşturucuyu bırakmış,ailesini ve sevgilisini seven, hayata daha bağlanmış bir özgür..

  ancak onları yine de son bir sürpriz beklemektedir.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap