şükela:  tümü | bugün
  • denk gelmekten bıktığım insanlardır.

yerime oturmuşsunuz deyince ne farkeder diyenler,pervasızca benim yerime geç diye emredenler falan...liste uzar.

bir de pencere kenarı mevzusu var,herife orası benim diyorsun. sırtım ağrıyor falan diyor.bir şey demiyorsun ama yolculuk haram oluyor.uyuduğun zaman dinlenme tesisine falan gelince kaldırıyor seni.uykun kaçıyor.

ben artık koridor kenarı ya da tekli koltuk alıyorum.daha nereye oturacağini bilmeyen bir millete bazı şeyler hakikaten fazla.
  • abartıyor diyeceksiniz ama bu mesele kuruşlar üzerinden eksik para alıp verilmesinin önemsenmemesine (veya tam tersine) benziyor. bazı şeyler böyle küçük konulardan çıkış alır. bunlara dikkat eden bir toplumda bir şeyler değişebilir.

kısa bacaklı yeri geniş olduğu halde arkadan koltuğa diz dayayan ve yine koltuğu ölümüne yatıran da budur. çomardır yani.
  • budo'da standart pakette mevcut.
  • ara ara sinema salonlarında da denk gelinen türden insan çeşididir. sakin sakin bir film izlemek için geç seanslardan birinde perdeyi tam ortalayan o koltuk özenle seçilir ve ödemesi yapılır. seans vakti geldiğinde salonda en fazla üç beş kişi vardır ve onlardan birisi mutlaka o seçilen koltukta yayıla yayıla oturmaktadır. belki bir yanlışlık yapılmıştır diye sıra numarası kontrol edilir, yanlışlık olmadığı görülür. durum nazikçe karşı tarafa bildirilir. "yau ne olacak işte salon bomboş geçin oturun birine" yanıtı alınır. sonra kayışlar itina ile kopar, kişi özenle bir yaygara eşliğinde o koltuğa gömülür. müsaade etmeyin böylelerine zira her geçen gün daha da artıyorlar.
  • nefret ettiğim insan tipidir.
  • kaldırılır. gitsin yerine otursun.
  • en çok stadyumda karşılaşılan insan türü.

yerinizden kalkmıyorsa güvenlik görevlisine şikayet etmek en hızlı çözümdür.
  • cam kenarındaki koltuklar için ekstra ücret alan firmaların uçaklarında sıkça karşılaştığım insanlardır. dış görünüşüne bakarak 50 yaş üstü olduğunu düşündüğüm insanların bilmeyişine; 25 yaş altı olduğunu düşündüğüm insanların dikkatsizliğine veriyorum. "affedersiniz, koltuk numaranız neydi" deyince kendi koltuklarını buluyorlar.
  • kalkmamakta ısrar ediyorsa nazik tavrın sürdürülmemesi gereken insanlardır.