• biraz büyüyünce bu ''kalk lan yatağına yat'' diye kafaya tepik atma olayına dönüşür.

dürtse yine iyi. vuruyor adam.
  • işin içinde, aslında uyuma taklidi yapıp çok büyük keyifi hissetmek de olan durum.
  • misafirlikte uyuyup eve babanın kucağında veya sırtında taşınmanın verdiği zevki vermez.
  • tüm çocukların keyif aldığı durumdur. küçükken uyumamış olsam bile sırf babam taşısın diye uyumuş numarası yapardım (özellikle arabada). eve kadar eziyet olurdum babama. şimdi aynısını kardeşim yapıyor. acıyıp 'numara yapıyor şerefsiz ne safsın kanma baba' diyorum. hayır kıskandığımdan değil de bizim çocuk çocuk boyutunda değil 56 kilo bir dev mübarek. babam da eski baba değil 56 yaşında.
  • küçükken yapılan eylemdi.

deve gibi olunca anca sana kalkta yerine yat diye söylenirler.
  • çocukken uyuyo numarası yapmak için bir numaralı sebeptir.en tatlı yolculuktur.
    sırf babam taşısın beni yatağıma diye koltukta uyumaya çalışırdım. özlenen çocukluk anılarımdan kendisi...
  • bu durum için ya dişi yahut 10 yaşında çocuk olmanız gerekmektedir. aksi halde babanızdan " kalk yerine yat zıbar oğlum/kızım" lafını işitmeniz olasıdır.
  • geçen gün babamın tekrar denediği olaydır. en sonunda pes edip beni uyandırdı garibim.*
  • eksikliğini hissettiğim olay. taşınırken hep uyanırdım ama çaktırmazdım. şimdilerde gece uyanıp mecbur kendim gidiyorum.
  • uyuma numarası yapmak veya yolculuk esnasında uyanıpta çaktırmamak...
    çocukluğumuzda ayrı bir yeri var
hesabın var mı? giriş yap