şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: iban no: garanti bankası tr030006200126100006297713 hasan kağnıcı

  “belki de bu dünya, başka bir gezegenin cehennemidir." diye yazmış bir yazar. belki de doğrudur. bitmiyor çünkü. bitmiyor. sokakta şiddet, televizyonda şiddet, gazetelerde şiddet, sosyal medyada şiddet. her gün ama her gün şiddetin, şiddet haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. ben güçlü birinin başına bir şey geldiğini görmedim şu güne kadar. nerde bir masum var. nerde sesini çıkaramayacak bir gariban var ona tecavüz edilir, dövülür, öldürülür.
  ülkemizin normali olarak sayılacak bir durum olan hayvana şiddet de bunlardan bir diğeri.
  insan olduğunu unutmayan bir arkadaşımız yavru kedinin sağlığı için çırpınmakta. ben de elimden geldiğince maddi manevi yardımcı olmak istedim. siz de elinizden geldiğince yaşama tutunması için yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

  tekme, dayak yiyen kedicik
  "yarı baygın bir vaziyette koma halinde şu an. kafaya aldığı “tekme” darbe sonrası damakta çatlak, ciğerde su birikintisi ve kısmi görme kaybı mevcut.
  tedavisi devam ediyor ama asıl tedaviye daha başlanmadı. önce bir haftalık bir ön tedavi süreci geçirecek bugün 3. günündeyiz.
  elimizle, yaş mama ile besliyoruz. günlük 90 lira gibi bir veteriner maliyetini 50 liraya kadar çektik. durumunu stabil hale alınca asıl tedavisine başlanacak.. gelecek olan yardımların her türlüsü not ediliyor. ilerleyen zamanlarda hem bilgilendirme hemde teşekkür amaçlı bir gönderi daha paylaşıp kayıtsız kalmayan arkadaşlara haber verilecek gerekli faturalarla beraber. "
 • up
 • up up up

  toparlan ve iyi ol minik
 • üniversiteye veya belediyeye götürün, özel veterinere hiç gerek yok.

  bu tip ortamlarda para hesaplanmadığından çok iyi bakım yapılıyor, ayrıca özel veteriner arkadaş para vermezsek ölüme bıakıyorsa bu kediyi ona da yazıklar olsun
 • üst
 • bir canliya yardim eli uzatalim hadi arkadaslar.

  baslik yukari.
 • up!!!
 • şu içinizdeki nefret var ya. göğüs kafesinizin ortasında bir yerde birikse keşke. dışa vuracak rahatlayacak imkan bulamasanız. bir izbeye falan kapatılsanız mesela. saptan samandan çıkarabildiğiniz kadarını çıkarsanız hıncınızın, kalanı gri-siyah bir gaz bulutu olsa içinizde. biriktikçe büyüse.
  sonra bir gün infilak etse. ama öyle sessiz sedasız değil, cümle alem duysa bir yerlerde bir vahşinin infilak ettiğini. tok bir patlama sesiyle gülse yüzümüz, işimize gücümüze ara verip camlara, balkonlara koşsak. yıldız yağmuru desem, gökkuşağı mı desem... bir çeşit görsel şölen izletse o an dünya bize. "içimdeki huzursuzluktan kurtulmanın şerefine" der gibi... biriktirdiğiniz nefretler havayla temas edince pırıl pırıl incilere falan dönüşse ne bileyim.
  zarifçe süzülüp şu kediye konsa biri. can olsa.
  bir başkası çocukları üşürken çaresizlikten yan odada intihar eden güzel annenin sobasına kömür olsa.
  biri de çocuğunun doğum gününde pasta alamadığı için intihar etmek isteyen babanın cebinde çikolata olsa. *
  şu babamın sütü çok acı diyen çocuğa kötü anılarını silebilecek bir unutkanlık iksiri olsa.
  ve milyonlarcası. kimin o an neye ihtiyacı varsa ona dönüşüp konsa kucağımıza.
  bana da umut olsa mesela.
 • kedi istanbula gelecekmiş arkadaşlar. mr çekilmesi gerekiyormuş. detaylı bilgi için instagram ya da whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz. durumu iyi. ama muhtemelen uzun süreli bir tedavi sürecine ihtiyacı olacak.