şükela:  tümü | bugün
 • duvara asilabilen, hem kalorifer kazani olarak hem de su isitma amacli kullanilabilen, lpg ya da dogal gazla calisan kombine kazan.
 • hermetik ve bacali olarak ikiye ayrilirlar.

  bacalilar bildigimiz soba gibi, gerekli oksijeni bulundugu ortamdan alir, bu yuzden dogru duzgun havalandirilan bir yer degilse ortam oksijenini tuketerek hakkin rahmetine kavusmaniza sebep olur. banyoya, yatak odasina falan koymayin bunu.

  hermetiklerde iki bolumlu bir boru kullanilir, borunun bir yarisi hava girisi, bir yarisi da yakilan gazlari disari atan bolumdur, kisacasi havayi da disaridan alir, bu yuzden daha guvenlidir. bunun da borusunun dis kisminin direkt olarak disarida olmasi gerekir, oyle baca deligine baglayayim ben bunu falan olmaz, oksijen yok orda atik gaz var cunku, yanmaz o zaman.
 • mutfağımda yaşayıp, doğalgazla beslenen ejderha.
 • banyo sırasında suyu bir ısıtıp bir soğutarak şofbenin gösterdiği kararlılığı göstermeyen,insanı hasta eden* ısıtıcı alet çeşidi.
 • hava durumu bas bas bağırıyo bu gece istanbulda kar bekleniyor diye.. gecenin bi yarısı benim sevgili kombim bozularak beni donduruyor... ben daha seni bi ay önce bakımını yaptırmadım mı servis yetkilisi amcaya, ben senin doğalgazını elektriğini bi kere bile kestim mi laaannn... yarın iş var toplantı var, duş almamışım, üşüyorum... senin bu yaptığın reva mı lan bana sayın kombi...

  dışarda sulu kar yağıyor... geçme işte arızaya yok illa deli edecek beni kafasına göre bi yanacak bi sönecek.....
 • merkezi sistemle ısınan bir evden taşındıktan sonra tanışılan ve adının kombi gidi sevimli bir isim olmasına (bkz: -bi ile biten isimlerin sevimli olması) (bambi, tombi, zombi vs.) ve süper teknolojikmiş gibi gözükmesine rağmen, toplumsallıktan bireyseliğe, bencilliğe, asosyalliğe geçişin bi basamağı olan sevimsiz alet.

  ayrıca şimdi 21 gün dönem arası tatil var oooh diye sevinirken, 21 gün sonra gelinen evin eskişehir ayazında nasıl da buz gibi olacağı hatırlanarak şimdiden üşüten alet.

  bilgi editi: kombi kullanılan evlerde genelde bütün odaların kaloriferleri açılmaz ve buna bağlı olarakta üst kat komşusu sadece alt kat komşusunun kaloriferi açık tuttuğu odaları en iyi ısıtabilir. bireyselliğe ve bencilliğe geçiş kastı budur.

  (bkz: kombiden karakter tahlili)
 • insanların kendi evlerinde gönüllü kapıcılık yapmalarını sağlayan alettir. kaloriferi yakarsınız söndürürsünüz, yatarken söndürsek mi söndürmesek mi diye düşünürsünüz. evden çıkarken kapatırsanız sıcacık bir evle karşılaşma olasılığınız pek yüksek değildir.

  tabi bir de istediğin zaman yanıp istediğin zaman sönen, timer'lı modelleri vardır ama yine de kendi evinizin kapıcısısınızdır işte.
 • kapasite anlamında ısıtılacak mekanın iyi bir analizi sonunda modelinin seçilmesi gereken, markaya ve modele göre yakıt tüketiminin çok değiştiği alettir. bunun yanında ısıtma için kullanılan peteklerin odalara dağılımının ve büyüklüklerinin doğru tespiti kombilerin sarfiyatı için önemli bir kriterdir.
 • (bkz: konbi)

hesabın var mı? giriş yap