18 entry daha
  • tasarruf yapıyorum istersem kapatırım diyen medeniyetsizler var bizim üst komşu gibi. duydum ki üst komşumuz "alt yakıyor o yüzden ben yakmıyorum, bana yetiyor." diyormuş. (buraya eliyle yüzünü kapatan emoji gelecek)

işte bu gibi durumlar olmasın diye, toplamda daha az enerji harcayarak bütünü ısıtabilmek için yeni projelerde pay ölçer var. ayrıca kalorifer peteklerini tamamen kapatmak da yasak, kararlaştırılan minimum ayarda tutmak gerekiyor.

ben mecbur muyum sizin evinizi de ısıtmaya? hatta sizin evin sebep olduğu ısı kaybı yüzünden daha da çok doğal gaz tüketmeye? isterse montla oturacakmış kime neymiş paşama bak. istersen abonelik bilgilerinizi doğrudan alt komşunuza gönderin de otomatik ödeme talimatı versin bir de.

kentsel dönüşüm sayesinde hasbelkader kaloriferli ev sahibi olanlar toplanmış başlığa konuşuyor. konuşun.

edit: gökhan ünver'in bu konuyla ilgili parodisi - instagram videosu
  • acilen evlerine ateşler salına donduk yukarıda ya.
  • boşuna dememişler; ev alma komşu al.
  • pasif gelir elde etmek için mücadele vermektedirler.
  • geçen kış ben 400 tl doğalgaz faturası öderken alt ve üst komşuma 20-30 tl civarı fatura gelmişti. komşular resmen benden ısınıyor.
  • normalde pek yakmazlar ama bu sene yakıyolar sanırım. üst katta cenaze vardı herhalde misafirler için yaktılar. gece çoraplarımı bile çıkardım öyle tatlı sıcak oldu ev hehe
  • ev bütün gün ısınmazken akşam tuhaf şekilde sıcaklık artıyorsa nedeni muhtemelen evde tek başına yaşayan bekar komşudur. gündüz işe giderken evde kimse olmadığından kombiyi kapatıp akşam gelince kombiyi sadece salon ve yatak odasını ısıtmak için çalıştırıyordur. ona da hak vermek lazım. bütün gün evde kimse yokken kombiyi neden açık tutsun ki?

bu arada gece gündüz evde olup nasıl olsa alt komşu kombiyi açıyor diye kombiyi çalıştırmamak bildiğin otlakçılıktır. kombisini açan komşuyu enayi yerine koymaktır. hele bununla övünmek büyük ayıptır. tüy dikmektir.

imza: bir arkadaşımdan biliyorum ekolü daimi üyesi suser.*
  • onlardan önce, aile bütçesine bu baltayı vuranları eleştirmek lazım...
  • bizim alt komşudur. 3 tane bekar aynı evi tutmuş yaşıyorlar. biri odtü'de öğrenci, birisi polis , diğeri de avukatlık stajı yapıyor. dünyanın en mükemmel üçlüsü diyorum onlara. kombiyi yaksalar daha çok seveceğim bu üçlüyü aslında...
697 entry daha
hesabın var mı? giriş yap