şükela:  tümü | bugün
  • israf olmamaktadır. kanalizasyondan sonra ya yeraltı sularına karışmakta ya da buharlaşıp yağmur olarak tekrar yeryüzüne dönmektedir. sonra da bir çiçeğe hayat vermektedir. işte ben o çiçeğim.
  • taharat musluğundan akan buz gibi suyun yanında varsın israf olsun dediğimdir.
    gel de bunu anlat ev sahibine.
  • itiraf etmeliyim bende de olan takıntılı durum. hatta çözüm bile buldum. malum kova ve biriken suyu klozette bile kullanma.
    takınıtdır bu çünkü, bundan dünyaya hayır gelmez ama sorun çözme gücümüzü (mekanik konularda) ispatlama çabasını ifade eder.

allahım sadece bu anlama gelsin noolur.

(bkz: biten sabunu yenisine yapıştırma)
    (bkz: açık elektriği kapatma)
    (bkz: bozuk paraları elden çıkarma)
    (bkz: kakadan gübre elde etme)
    (bkz: istan parazıtma)
  • soğuk suyla duş almaya alışınca problem olmaktan çıkıyor.
  • melih gökçek'in bir zamanlar çok tartışılmış leğen taktiği ile kurtarılabilir. elektirikli ısıtgaç kullananlar bu sorunu pek yaşamazlar.
  • bir onceki seferden kalan banyodan sonra israf olan tesisattaki sicak sudur.
  • milattan kalma bir kombiye sahipseniz eğer bu suyun miktarı her seferinde logaritmik olarak artıyormuş gibi gelebilir. hatta tasarım harikası tesisat düzeneğiniz bütün evi dolaştırdıktan sonra suyu banyoya iletmeyi daha uygun gördüyse duş alırken harcayacağınız suyun üçte biri su ısınana kadar akar gider zaten. soğukta soğuk suyla hiç bir uzvunu yıkama fantazisi olmayan ev ahalisi olarak her ay evlat acısı gibi içe oturan su faturalarıyla yaşamayı öğrendik kafaya takmıyoruz artık biz de.
  • özellikle eski evlerde hacmen daha fazla oluyor. şöyle ki: izolasyonun i'si olmayan yapıda döşeme ve duvarlar buz gibi, tesisat çelik borudan müteşekkil olduğu için hattan gelmeye başlayan sıcak su, o buz gibi boruyu ve onu muhafaza eden buz gibi yapı elemanlarını ısıtırken ısı kaybediyor. yani yeni yapılarda (izolasyonlu, pvc tesisat borulu) zebil olan su hacmi daha az. benim şahsen hem su, hem de suyu ısıtmak için kullanılan doğal gazdan tasarruf etmek için bulduğum çözüm, yeni tip banyolarda dahi eski usul yapıp "banyo günleri" düzenlemek. yani daha banyo ve tesisattaki su soğumadan ev ahalisi art arda duşa giriyor. sonra da bizimkiler dizisinin eski bölümlerini açıp izliyoruz. biz mahallenin muhtarları'nı pek sevmezdik. ben erkan cangemide filmini izleyince sevdim.
  • babamın lavabolara gelen sıcak suyu tamamen kapatarak kökten hallettiği sorun. neymiş efendim, 2 dk elimizi yüzümüzü yıkayacağız diye bi ton su boşuna gitmezmiş, ben de hiç elimi yüzümü yıkamayarak protesto ediyorum olayı!!!
  • pekala ayaklar yıkanabilir bu su ile ya da evcil hayvanınız varsa onun su kabına doldurabilir, pencere önü kuşlarına bir güzellik yapabilirsiniz; israf engellemek size kalmış.

bu suyun bir de sıcak su akarken bir anda soğuyan versiyonu var ki onun israfına engel olmaya çare bulamadık henüz.